Jump to content

Windows Defender Cpu Kullanımını Sınırlandırma - Cmd

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Forumda arattım ancak bulamadım. Bundan dolayı paylaşıyorum. Yabancı bir youtube kanalında CMD dosyası ile Windows Defender CPU kullanımını sınırlandırma isimli bir video gördüm. Çok detay olmadığı için kısmen Türkçeleştirdim. Basit bir kullanımı var. Kullandığım Windows'ta Defender olmadığı için test etme şansım olmadı. Denemek isteyenler için indirme linkini aşağıya ekliyorum...

Kullanımı Hakkında...

CMD DOSYASI İNDİRME LİNKİ:

• Like 4
  • Thanks 2

southbridge, 4 dakika önce yazdı:

teşekkürler üstadım windows defender basa bela imiş ben stok bir windows kurunca anladım

Ben kişisel olarak Windows Defender kullanmıyorum. Genele bakılınca Defender' ın en iyi antivirüs olduğunu belirtiyorlar. Kişiye göre Defender olduğunda + bir antivirüs kullanmaya gerek olmadığı da belirtiliyor. Bireysel deneyimlerimden yola çıkarak şunu yazabilirim. TPM, Bitlocker, Defender' ı kullandığım sistemden sildiğimde sanal pc uygulamalarında sızıntılar olduğuna şahit oldum. Yani vmware workstation uygulamasına bir windows kurup virüslü dosya çalıştırdığımda ana bilgisayarımdaki antivirüs algıladı. Defender' ın silinmesi güvenlik açısından riskler oluşturuyor. Bu riski almak isteyen kaldırabilir. Kişisel görüşüm, PC' yi sadece aç kapadan ibaret kullanan arkadaşların kaldırmamasında fayda var...