Jump to content

(-_-) Üretİcİsİ Bİle Bu Fİyat A Satamiyor-satıldı-

loyalmale

Recommended Posts

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">

!!!!!! ÜRÜNLERİMİZ %100 ORJİNAL DİR HİÇ BİR ŞEKİLDE SAHTELİK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR !!!!!

FİYATI İSE BU FORUM A ÖZEL 50 TL DİR

REFANSIM YOK AMA GG DE Kİ REFERANS IM = http://www.gittigidiyor.com/php/kimlik.php?nick=loyalmale

NEDEN MARATON ETC ELEKTRİK TASARRUF

CİHAZI NEDEN KULLANILMALIDIR!!!

MARATON E T C ELEKTRİK TASARRUF CİHAZI sayesinde evinizde ve işyerinizde %25 İLE %40 arasında tasarruf edebilirsiniz. Nasıl mı? MARATON E T C Cihazını alıp ev veya işyeri içerisindeki sigorta kutusuna en yakın prize takmakla tasarruf başlayacaktır. Sistem: cos.fi düzenleyicisi ve harmonik dalga filtresi olarak çalıştığından evinizde ve işyerinizdeki cihazlarında ömrünü uzatacaktır. 3 yıl garanti ve minimum 10 yıl ömrü olan MARATON E T C bütçenize katkı sağlayacaktır.

Haydi MARATON E T C Elektrik Tasarruf cihazı alın oturduğunuz yerden para kazanın...!

GÜÇ FATKÖRÜ NEDEN ARTIRILMALIDIR

Güç dengelemesinin gerek duyulan yere en yakın yapılması sureti ile şebekenin güç faktörü yükseltildiğinde:

1. Hat kayıpları azalır.

2. Gerilim düşümü azalır.

3. Hattın yüklenebilirliği artar.

4. Enerji santralarının yükü azalır verimlilikleri artar.

GÜÇ FAKTÖRÜ YÜKSELTİLMESİ SONUÇLARI VE HARMONİKLER

Şebeke genelinde güç faktörünün yükseltilmesi kompanzasyon tesisleri ile mümkündür.Ancak, şebekede harmonik üreten cihazlar varsa ve bu cihazların harmonik seviyeleri standartlarda belirtilen limitlerin üzerinde ise yapılacak kompanzasyon önemli empedans değişmelerine sebep olacağından mevcut harmoniklerin artmasına sebepolur.Kompanzasyon sistemi ile yükler arasında işletme bazında paralel rezonans, şebeke bazında seri rezonans oluşması riski ortaya çıkar.

YÜKSEK GÜÇ FAKTÖRÜNÜN UYGULANMASININ DAĞITIM ŞİRKETLERİNE GETİRDİĞİ MALI YÜKLER

Dağıtım sistemlerinde yüksek güç faktörlü kompanzasyonu gerçekleştirmek için; özellikle dengesiz ve hızla değişen yük koşullarına uygun tristör kontrollü kompanzasyon tesislerine veya her fazı ayrı ayrı kompanze edebilecek aktif filtre sistemli kompanzasyon sistemlerine ihtiyaç vardır ki bu durumda dağıtım şirketlerine çok yüksek maliyetli yatırmlar gerekecektir.

MARATON ETC ELEKTRİK TASARRUF CİHAZININ ÖZELLİKLERİ

· Yüksek voltaj geldiğinde ana sigortayı attır böylece uygulandığı yerdeki tüm cihazlarınızın zarar görmesini engeller.

· Ev, ofis,esnafın dükkanı ve küçük butik tipi mağazalar v.b. abonelerde kullanılır.

· Buzdolabı, klima, çamaşır ve bulaşık makinası, aydınlatma, televizyon v.b. gibi trafo ve motor içeren elektrikli cihazların manyetik kayıplarını giderir, kompanzasyon ve voltaj düzenlemesi yaparak elektrik faturanızı azaltır.

· Her eve her iş yerine 1 ADET MARATON E T C yeterli olup mükemmel sonuç verir.

· Elektrikli cihazlarımızı yüksek gerilime ve sebekedeki ani dalgalanmalarına karşı korur.

· Özel bakım gerektirmez.

· Portatif, kompakt ve dekoratif bir üründür.

· Monofaze ve trifaze olarak üretilmektedir.

· MARATON E T C kendini 3-8 ayda amorti eder ve uzun ömürlüdür.

· MARATON ETC ELEKTRİK TASARRUF CİHAZI aynı zamanda harmonik dalga filtresi olarakta çalıştığından cihazlarınızın ömrünü uzatacaktır

KULLANIM ŞEKLİ

MARATON ETC ELEKTRİK TASARRUF CİHAZINI Ev yada işyerinin içerisindeki sigorta panosuna en yakın bir prize takma şekliyle olmalıdır. Yüksek voltaj geldiğinde ana sigortayı attırarak evinizde veya işyerinizde genel koruma sağlar. sizin evinizdeki ve ya işyerinizdeki elektrikle çalışan bütün cihazlarınızın yanmamsını da sağlayacaktır .

YASAL MIDIR ??

MARATON ETC ELEKTRİK TASARRUF CİHAZI Diğer tüm elektirikli ÜRÜNLER gibi iç tesisata bağlanan bir kompanzasyon sistemidir %100 yasaldır.

HANGİ CİHAZLARDA TASARRUF SAĞLAR ??

Bütün elektrikli cihazların çalışabilmeleri için gerekli bir enerjiye ihtiyaç vardır. Başta Bütün Motorlu cihazlar olmak üzere tüm elektrik motorları, klimalar, buzdolapları, çamaşır makinesi, elektrik süpürgesi, televizyon,bulaşık makineleri ve motor barındıran tüm küçük ev ve el aletleri, ateşlemeli lambalar, florasanlar vb. cihazlar da enerji tasarrufu sağlar.

DEVLET TARAFINDAN VERİLMİŞ EVRAKLAR İLE ÜRETİLİR VE SATIŞI YAPILMAKTADIR

BELGESİZ ELEKTRİK TASARRUF CİHAZI TASARRUF CİHAZ DEĞİLDİR SATMAK ÜRETMEK ENERJİ BAKANLIĞI UYARINCA SUÇ TEŞKİL ETMEKTEDİR.

HER ELEKTRİK TASARRUF CİHAZI TASARRUF SAĞLAMAZ AKSİNE FATURALARINIZI KABARTIR YADA HİÇ BİR İŞE YARAMADIĞI GİBİ PARANIZIDA ÇÖPE ATMIŞ OLUR.

________________________________________________________________________________

ÜRÜN SIFIR KUTUSUNDA OLUP FATURALIDIR FATURASININ BİR KOPYASI İLE BERABER GÖNDERİLECEKTİR

ÜRETİCİSİ BİLE BU FİYAT A SATAMIYOR BUYURUN

LİNK= https://www.maratonteknoloji.com/urunler_detay.asp?ID=36

NOT ÜRÜN 3 YIL GARANTiLi OLUP 10 YIL KULLANIM ÖMÜRLÜDÜR

ellani.jpg

header1p.jpg

resimnormal.jpg

gitti gidiyor axess e peşin fiyatına 3 taksit

hem al hem sat bonus,world,maximum,card finans,axess,advantage,asya card a peşin fiyatına 3 taksit imkanı

http://urun.gittigidiyor.com/MARATON-ELEKTRiK-TASARRUF-CiHAZI-SOK-FIYAT_W0QQidZZ22229434

http://www.hemalhemsat.com/Shop/Auctions/AuctionDetails.aspx?AuctionId=8853453

basit bir kondansatör bunlar

tüm elektronik eşyalarda vardır

yanlızca içerisinde elektronik devre bulunmayan asenkron motorlarında faydalıdır

o tip motorlarda sanayi tipi buzdolaplarında :) elektirikli vinçlerde evdeki 40 watlık floresanlarda işinize yarayabilir ama %3 yada %5 fark eder

son olarak böle bir tasarruf olsa devlet bunu vatandaşa bırakmaz yatırım yapmaktansa her trafoya bu çihazlardan takar yatırımdan kurtulur

ya bide bu tip cihazları en yakın pirize diye millete lanse ediyorlar o çok komik yahu en yakınla en uzak priz arasında elektriksel açıdan ne fark var ev içinde onu çözebilmiş değilim...

BENCE ÇOK İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ SÖĞÜŞLEME YÖNTEMİ GELİŞTİRİLMİŞ.

Nerddenmi biliyorum kardeşimde onardan biri çalıştığı işyerine taktırmış 800 tl gelen elektirik hala 800 (yaptıkları iş standart elektriğe zem gelmeden yıllarca değişmeyen bir sarfiyat en fazla 10 tl ya artıdır yada eksi oda işyerini erken açma yada geç kapatmadan dolayı yada kesilen ceryanlardan dolayı) tabi o arkadaş gibi insaflı birine dek gelmemiş 130 tl ye almış :D :D :)

basit bir kondansatör bunlar

tüm elektronik eşyalarda vardır

yanlızca içerisinde elektronik devre bulunmayan asenkron motorlarında faydalıdır

o tip motorlarda sanayi tipi buzdolaplarında :) elektirikli vinçlerde evdeki 40 watlık floresanlarda işinize yarayabilir ama %3 yada %5 fark eder

son olarak böle bir tasarruf olsa devlet bunu vatandaşa bırakmaz yatırım yapmaktansa her trafoya bu çihazlardan takar yatırımdan kurtulur

ya bide bu tip cihazları en yakın pirize diye millete lanse ediyorlar o çok komik yahu en yakınla en uzak priz arasında elektriksel açıdan ne fark var ev içinde onu çözebilmiş değilim...

BENCE ÇOK İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ SÖĞÜŞLEME YÖNTEMİ GELİŞTİRİLMİŞ.

Nerddenmi biliyorum kardeşimde onardan biri çalıştığı işyerine taktırmış 800 tl gelen elektirik hala 800 (yaptıkları iş standart elektriğe zem gelmeden yıllarca değişmeyen bir sarfiyat en fazla 10 tl ya artıdır yada eksi oda işyerini erken açma yada geç kapatmadan dolayı yada kesilen ceryanlardan dolayı) tabi o arkadaş gibi insaflı birine dek gelmemiş 130 tl ye almış :download1::) :)

Merak etme kardeş...Devlet (yani en azından bizim bölgede ) Y.G. (yüksek gerilim) hatlarının taaa başına bu işi yaptı.Dağıtım merkezi denilen yerde bu iş gerçekleşti.Cos.fi denileni bu yöntemle düzene koydu.Ha şimdi ,bu varken evde bu tip cihazlar işe yararmı bilemem.Ben elk. arızada çalıştım.eski işlem her trafo bölgesinde sistem kurulumu ile işliyordu.Şimdi Y.G.'den yapılıyor bu işler.Bu tip cihazların işe yarayıp yaramadığını ben test etmedim.Ama devlet bu işi biz tüketiciler için taaa başından halletti kanımca.

Merak etme kardeş...Devlet (yani en azından bizim bölgede ) Y.G. (yüksek gerilim) hatlarının taaa başına bu işi yaptı.Dağıtım merkezi denilen yerde bu iş gerçekleşti.Cos.fi denileni bu yöntemle düzene koydu.Ha şimdi ,bu varken evde bu tip cihazlar işe yararmı bilemem.Ben elk. arızada çalıştım.eski işlem her trafo bölgesinde sistem kurulumu ile işliyordu.Şimdi Y.G.'den yapılıyor bu işler.Bu tip cihazların işe yarayıp yaramadığını ben test etmedim.Ama devlet bu işi biz tüketiciler için taaa başından halletti kanımca.

Trafoya konan sadece tedaş'ın cebine yarar :)

Peki TSE belgesine göre yüzde kaç tasarruf sağlıyor onu öğrenebilirmiyiz?

Tanıtımında abartıldığı kadar işe yarayacağını sanmıyorum çünki zaten bahsi geçen cihazların çoğunun içinde filtre oluyor. Elektronik eşyalarda işe yarayacak birşey değil zaten motorlu cihazlarda işe yarar tabi filtre üretici koymadıysa.

alla alla bu nası bişi ben anlamadım bı devre katıyosun elektırıge sarfiyatı düşürüyo bu nası bi iş

Şöyle anlatayım;

İstanbul gibi büyük şehirlerde arka tarafta buzdolabı,çamaşır makinesi gibi aletler konur ve bilet satışı yapılır.Sayıları 4 ile 5 arasında değişen bir grup insan "Kazandım kazandım!" diye herkesin duyabileceği bir ses tonunda bağırır ve müşteri çeker.Onlar radyo tv neyse artık aldıktan sonra birçok kişi bunu dener ama ne hikmetse başka kimse kazanamaz.Eğer bu oyunu 2 saat izlerseniz o hediyelerin hepsinin geri getirildiğini görürsünüz.Benzeri bir soygun kapısı...

Galiba biraz kaptım bunun yaptığı işi.Bir devre evdeki bütün elektrik sistemini elden geçiriyor olabilecek en az voltajı fişe takılan cihaza veriyor ve normalde 120 volt (mesela) standart verilen elektriği düşürüp cihaza iletiyor.

Yanlış anladıysam kusuruma bakma -_-

arkadaşın sattığı aletin özellikle evlerde pek işe yarayacağını ben bir elektrik teknisyeni olarak zannetmiyorum fakat iş yerlerinde ki bu iş yerleri eskiden yapılma işyerleri ( çünkü yeni yapım imalat yapan iş yerlerinde kompazasyon şartı var ) bunlarda işe yarar . Tabiki denemek lazım denemeden kesin birşey söylenemez aletin yaptığı gelen elektiriği kompeze etmek yani voltaj dağılımını ayarlamak .Bundan kasıt şudur iş yerlerinde güçlü bir elektrikli alet çalıştırıldığı zaman ( motor ısıtıcı v.b.) elektriği sömüreceğinden yani voltajı belli bir miktar düşüreceğinden dolayı kompazasyon devreye girerek içindeki kondansatörler vasıtası ile voltajı dengeler kopmazasyon bu işe yarar.

bilmem anlatabildimmi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...