Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Fifa 07 Açılmıyor

Share

Recommended Posts

merhabalar, yeni bir bilgisayar topladım. bilgisayar çok güçlü olmasına ragmen çok düşük gereksinimler isteyen fifa 07 açılmıyor,şöyle ki açılıp hemen kapanıyor yada açıyorsun tam maça başlıcakkken oyundan atıyor, aklınıza gelebilecek her türlü yöntemi denedim,denediklerim şöyle;

uyumluluk modu

dep

ektan kartı voltaj yükseltme ve düşürme.

şuraya video da koydum 

https://file.io/6dJ3APzuACZO

sistem;

ryzen 5 3500x

rx5500xt 8gb

16 gb ram

windows 11 pro uefi

Edited by mmtsahindmn

bozart, 8 saat önce yazdı:

Uyumlu değil ondandır.. Olmazsa şöyle yapın ekran çözünürlüğünu 1024x768 vss yapıp düşürün bakalım olacak mi

bunu daha önce denedim.. olumsuz

MrRush, 14 saat önce yazdı:

Oyun çok eski ve kullandığın işletim sistemi yeni olduğu için olabilir mi?

hayır değil, laptopda windows 11 oyun sorunsuz çalışıyor

mmtsahindmn, 20 saat önce yazdı:

merhabalar, yeni bir bilgisayar topladım. bilgisayar çok güçlü olmasına ragmen çok düşük gereksinimler isteyen fifa 07 açılmıyor,şöyle ki açılıp hemen kapanıyor yada açıyorsun tam maça başlıcakkken oyundan atıyor, aklınıza gelebilecek her türlü yöntemi denedim,denediklerim şöyle;

uyumluluk modu

dep

ektan kartı voltaj yükseltme ve düşürme.

şuraya video da koydum 

sistem;

ryzen 5 3500x

rx5500xt 8gb

16 gb ram

windows 11 pro uefi

"Denetim masası-Program ve Özellikler-Windows özelliklerini Aç Kapat" bölümündeki "Eski bileşenler"in açık olduğundan emin olduktan sonra "Microsoft Visual C++" programlarını yuklersen açılabilir.

Please register to see this content.

Windows 10' da eski oyunlar için indeo 4,5-5,1 codecleri ve 16 bit desteği gibi bir takım özellikler vardı. Windows 11' de bunlar var mı bilmiyorum. Eski oyunları oynayabilmen için gerekli olduğu söyleniyor. Yazdıklarından bana crackle alakalı bir sıkıntı gibi geldi...

iomerg, 3 saat önce yazdı:

ekran kartını devre dışı bırakıp denedin mi

bunu yaptım anakarttan görüntü alamadım yine takmak zorunda kaldım ekran kartını, ki  zaten ekran kartı takılı olması lazım ki diğere işerimi de halledeyim, oyuz çıktı vs

zazabager, 2 saat önce yazdı:

"Denetim masası-Program ve Özellikler-Windows özelliklerini Aç Kapat" bölümündeki "Eski bileşenler"in açık olduğundan emin olduktan sonra "Microsoft Visual C++" programlarını yuklersen açılabilir.

bu zaten açık olmazsa oyunu hiç açmıyor,bu hepaçık

byprogressive, 43 dakika önce yazdı:

Crack le alakalı bir durum olduğunu hatırlıyorum. Daha önce ben de çalıştıramamıştım ama farklı bir crack bulup onu denemiştim problem olmamıştı. Araştırın isterseniz.

alakası yok aynı setupla diğer bilgisayarlar sıkıntısız çalışıyor

deli_petro06, 1 saat önce yazdı:

Windows 10' da eski oyunlar için indeo 4,5-5,1 codecleri ve 16 bit desteği gibi bir takım özellikler vardı. Windows 11' de bunlar var mı bilmiyorum. Eski oyunları oynayabilmen için gerekli olduğu söyleniyor. Yazdıklarından bana crackle alakalı bir sıkıntı gibi geldi...

alakası yok aynı setupla diğer bilgisayarlar sıkıntısız çalışıyor

Uyumluluk modunu denememiş isen denemeni tavsiye ederim, umarım işe yarar.

"Oyunun kısayoluna sağ tıkla-Özellikler-Uyumluluk"

zazabager, 22.05.2022 - 01:22 yazdı:

Uyumluluk modunu "Yonetici olarak çalıştır" tiki işaretli olacak şekilde denedin mi peki.

Ayrıca Laptop'ta Windows Defender Devredışı bırakılmış veya kaldırılmış ise, kendi bilgisayarında da Defenderi devredışı bırakıp denemeni tavsiye ederim. Zira Windows Defender, bazı uygulama ve oyunlara saçma sapan tepkiler verebiliyor.

Google da açılmama nedeni genellikle kurulum esnasında DirectX den kaynaklandığı belirtilmiş. Hatta kurulum dosyalarından macromedia yı da silinmesini istemişler.

Kısacası yeniden sıfır kurulum yapıp tekrar deneyiniz. Sanal sürücüden değil de kurulum dosyalarını bir klasöre çıkarıp oradan Direct X ve Macromedia klasörlerini silip AutoRun.exe ye basarak kurulumu yapıp deneyiniz.

İlgili Kaynaklar:

zazabager, 12 saat önce yazdı:

Uyumluluk modunu denememiş isen denemeni tavsiye ederim, umarım işe yarar.

"Oyunun kısayoluna sağ tıkla-Özellikler-Uyumluluk"

bunu denememiş olabilir miyim 😁 en buşta bunları denedim ustam

alias007, 11 saat önce yazdı:

Google da açılmama nedeni genellikle kurulum esnasında DirectX den kaynaklandığı belirtilmiş. Hatta kurulum dosyalarından macromedia yı da silinmesini istemişler.

Kısacası yeniden sıfır kurulum yapıp tekrar deneyiniz. Sanal sürücüden değil de kurulum dosyalarını bir klasöre çıkarıp oradan Direct X ve Macromedia klasörlerini silip AutoRun.exe ye basarak kurulumu yapıp deneyiniz.

İlgili Kaynaklar:

bunu zaten yaptım,kurulum ile ilgili sorun yaşamıyorum ki diğer bilgisayarlara aynı yöntem ile kurdum.. onlarda sorunsuz çalışmakta

zazabager, 11 saat önce yazdı:

Ayrıca Laptop'ta Windows Defender Devredışı bırakılmış veya kaldırılmış ise, kendi bilgisayarında da Defenderi devredışı bırakıp denemeni tavsiye ederim. Zira Windows Defender, bazı uygulama ve oyunlara saçma sapan tepkiler verebiliyor.

yaptım,sonuç hüsran 😒

mmtsahindmn, 16 dakika önce yazdı:

bunu denememiş olabilir miyim 😁 en buşta bunları denedim ustam

bunu zaten yaptım,kurulum ile ilgili sorun yaşamıyorum ki diğer bilgisayarlara aynı yöntem ile kurdum.. onlarda sorunsuz çalışmakta

yaptım,sonuç hüsran 😒

Bilgisayarinin Anakartının üretim tarihini kontrol ettin mi? Eski ise ona göre bir işletim sistemi kumani tavsiye ederim. Windows 11 tam olarak gelişimini tamamlamış bir işletim sistemi değil. Bir bilgisayarda sorunsuz çalışır, diğer bilgisayarda aşırı sorunlu olur. O yüzden Örneğin Windows 10 1809 sürümü (2018 ve öncesi üretilen anakartlarda mükemmel performans sağlar), üretim tarihine göre sistemi değiştirmeni öneririm.

Bu da işe yaramazsa sorunun donanımsal olduğu (Ekran Karti, İşlemci vb.) neredeyse kesinleşir.

zazabager, 9 saat önce yazdı:

Bilgisayarinin Anakartının üretim tarihini kontrol ettin mi? Eski ise ona göre bir işletim sistemi kumani tavsiye ederim. Windows 11 tam olarak gelişimini tamamlamış bir işletim sistemi değil. Bir bilgisayarda sorunsuz çalışır, diğer bilgisayarda aşırı sorunlu olur. O yüzden Örneğin Windows 10 1809 sürümü (2018 ve öncesi üretilen anakartlarda mükemmel performans sağlar), üretim tarihine göre sistemi değiştirmeni öneririm.

Bu da işe yaramazsa sorunun donanımsal olduğu (Ekran Karti, İşlemci vb.) neredeyse kesinleşir.

anakart modeli yeni, sırf bu işletim sistemi olayı yüzünden 2 hafta önce, ilk olarak windows 10 1803 kurdum yine açılmadı :) daha sonra windows 10 1809 kurdum yine açılmadı :)

mehmetrslan, 8 saat önce yazdı:

bilgisayar >sağtık özellikler>gelişmiş sistem ayarları>gelişmiş>ortam değişkenleri>yeni diyerek 2 ekrana da fifa07.exe yi ekleyip deneyebilir misin

yaptım,sonuç değişmedi..

casper0007, 3 saat önce yazdı:

Bu tarz uygulamalar ek yazılım ısteyebılır java direkt visual vs iyice araştırmanızı tavsıye ederım

yok hocam hepsi yüklü, diğer bilgisayarlarda sorunsuz çalıştıgını tekrar belirtmek isterim aynı iso ile format atıldı..

Arkadaşlar şöyle birşey fark ettim, 2. Monitorde ekran kartı değerleri açtım ve oyunu açtım, vram saat hızı mhz değeri birden düşüyor.. boşta ve diğer oyunlar mesela csgo gibi oyunlar hiç düşmüyor hep yüksek ama fifaya girince 1700 lerde olan değer 10 veya 20 ye düşüyor 

Edited by mmtsahindmn