Jump to content

Bu Masaüstünü Nasıl Yapabilirim ?

osman_2626

Recommended Posts

• Replies 93
  • Created
  • Last Reply
icon13.gifDİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

Forum Kuralları - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.

uyarı için teşekkürler..Forumunuzda yeni olduğum için forum kurallarını bilmiyor'dum..

Bunu nasıl yaptın kardeşim bir aceminin anlayacağı şekilde adım adım anlatman mümkün mü? Harika bir şey olmuş...

sizin için bir blog yazısı yazmayı düşünüyorum..1-2 gün sonra , link vericem ve bu masaüstünü kendi bilgisayarınıza uygulayabileceksiniz..Burada anlatmasına anlatırım ama diğer kişilerinde faydalanmasını istiyorum..Anlayışınız için teşekkür ederim..

1. Cevap :

Denetim masası---Görüntü----Masaüstü---Masaüstünü Özelleştir----Web----Yeni'den

\\server\masaustu\index.htm dosyasını tanımlamak oldu. Tamam deyince masaüstün'de ki açılan yeni bölümü Ekranı kapla seçeneği tıkla.

tekrar teşekkür ederim ,yeterince anladım..

Şimdi sizin verdiğiniz linkten dosyaları indirdim..Karşımda swf dosyaları ,jpg ler var , biliyorsunuz zaten..

Ben bunu masaüstüme nasıl uygulayacağım , onu sölerseniz iyi olur..Tamam linki verdinizde , bu yöntemi sölemeden ilerleme yapamadım..

Kısa anlatırsanız özet geçerseniz memnun olurum..Önemli olan yerleri özellikle, gerisini uğraşarak bulabilirim zaten..Teşekkürler..

Osman Msn Gel

: )

peki , bekleyin az :(

İndirdiğin dosyayı ana makina'ya aç. O klasöre sadece okuma paylaşımı ver. Örnek olarak "\\anapc\masaustu" olsun.

Diğer pc'lerde Denetim masası---Görüntü----Masaüstü---Masaüstünü Özelleştir----Web----Yeni'den

\\anapc\masaustu\index.htm dosyasını tanımlamak. Tamam deyince masaüstün'de ki açılan yeni bölümü Ekranı kapla seçeneği tıkla.

- index.htm dosyası çerçevelere ayrılmış vaziyette olduğu için Sol - Üst - Sağ - Alt ve Orta olarak nerede değişiklik yapmak istersen o klasorun icindeki htm dosyasını Frontpage veya Dreamviewer ile değiştirirsin.

- swf dosyasını değiştirebilmek için 123 Flash Menu programı yükle ki orjinal dosyada resimlerini veya linklerini değiştirebilirsin.

Çözüm mü istiyorsun!? Internet cafeciye sor!

Edebiyat matematik konusuna gelince benden iyi saçmalık yapıyorsun. Bu işte kopya çeksen yani cafeciye sorsan hoca yakalamaz merak etme. :D

cccs.jpg

az önce geldim truva'dan ve kendi pc'imden caps..

bunu nasıl yaptınız , destopX ile mi yoksa diğer arkadaşların dediği gibi mi ?

Çözüm mü istiyorsun!? Internet cafeciye sor!

Edebiyat matematik konusuna gelince benden iyi saçmalık yapıyorsun. Bu işte kopya çeksen yani cafeciye sorsan hoca yakalamaz merak etme. :D

siz yorum yapmazsanız memnun olurum..Bu forum konularında illa ki sizin gibi sivri akıl çıkmak zorunda mı ?

neyse soru sordum ama cevaba gerek yok..

İndirdiğin dosyayı ana makina'ya aç. O klasöre sadece okuma paylaşımı ver. Örnek olarak "\\anapc\masaustu" olsun.

Diğer pc'lerde Denetim masası---Görüntü----Masaüstü---Masaüstünü Özelleştir----Web----Yeni'den

\\anapc\masaustu\index.htm dosyasını tanımlamak. Tamam deyince masaüstün'de ki açılan yeni bölümü Ekranı kapla seçeneği tıkla.

- index.htm dosyası çerçevelere ayrılmış vaziyette olduğu için Sol - Üst - Sağ - Alt ve Orta olarak nerede değişiklik yapmak istersen o klasorun icindeki htm dosyasını Frontpage veya Dreamviewer ile değiştirirsin.

- swf dosyasını değiştirebilmek için 123 Flash Menu programı yükle ki orjinal dosyada resimlerini veya linklerini değiştirebilirsin.

bende anamakina falan yok : )

evde kendi sistemime yapıcam..

Dediğiniz yerden web i bulup ,url sini yapıştırdığımda masaüstüne geliyor..Ama o gelenlere tıkladığımda hiçbirşey açılmıyor..

Ne yapabiliriz ?

html var diyenin en başta yanlışı var zaten , bu bir destop x teması :)

sizin önerdiğiniz programı indirdim yanlız seriali yok, ileride sıkıntı yaratabilir..Seriali biliyorsanız verir misiniz ?

Oldukça iyi şeyler yapabiliyorsun bu yazılımda da , benim desktopx gibiymiş..İkisiyle de çalışma yapayım bakalım , nasıl olcak.. :)

teşekkürler önerin için..

bir de ufak bir istek daha :

iconlar oldukça fazla , internette olsun bilgisayarımda olsun..Ama sizin gibi iconlar yok, sizin ki güzeller..Upload eder misiniz ,rica etsem ?

kardeş muhteşem olmuş.ne zaman bitirip paylaşırsın bizlerle.paylaşırmısın.teşekkürler.

Hafta sonları yoğun olduğum için giremiyorum kusura bakmayın gecikmeli cevap için serial var evet ancak makınam oldukça karışık arıyayım bulur koyarım ve bu programı kullanacak arkadaşlar biraz dikkatli olmalılar ben hazırlarken şahsen 3 defa format atmak zorunda kalmıştım.

buyrun arkadaşlar program+serial+5 adet thema (tekrar ediyom format atmak zorunda kalabilirsiniz) güle güle kullanın.

http://rapidshare.com/files/320711686/Aston.rar[/CODE]

buda son hazırladığım masaüstü ancak bu astonla değil :) ortadaki yazı flash olarak çalışıyor devamlaı reklam avantajı :D video da ekledim daha net anlaşılır diye

[CODE]http://rapidshare.com/files/320701590/video.rar[/CODE]

denemek isteyen olursa oda burada (program system tray a icon atar istediğiniz zaman kapatırsınız)

[CODE]http://rapidshare.com/files/320708024/masaustudemo.rar[/CODE]

masaustu.jpg

ve bu menüden oyun konsoluna atladığınızda çıkan menü

oyunlar.jpg

Yardımlarından dolayı Spy Devil'e teşekkür etmeden geçemiyeceğim. Bu arada tuncer kardeşimizden yeni çalışmalar bekliyoruz ilk hazırladığı çalışma takdire şayandı.

tam çingene işi bi masa üstü olmus bitek o şimdi askerde yazısı eksik ..

"hiçbir şey yapmadan öylece izledin beni" söylenecek bişey yok senin yapabildiğin yada yaptığın daha iyi birşey varsa onuda görmek isteriz. Eleştiri özellikle bu tür işler için oldukça önemlidir. Çalışırken göremediğiniz bir başkası rahatlıkla görebilir ancak bu tür şeyleride yorumlamak ve saygı düzeyinde dile getirmek dahada önemlidir. Saygılar

Hafta sonları yoğun olduğum için giremiyorum kusura bakmayın gecikmeli cevap için serial var evet ancak makınam oldukça karışık arıyayım bulur koyarım ve bu programı kullanacak arkadaşlar biraz dikkatli olmalılar ben hazırlarken şahsen 3 defa format atmak zorunda kalmıştım.

buyrun arkadaşlar program+serial+5 adet thema (tekrar ediyom format atmak zorunda kalabilirsiniz) güle güle kullanın.

http://rapidshare.com/files/320711686/Aston.rar[/CODE]

buda son hazırladığım masaüstü ancak bu astonla değil :) ortadaki yazı flash olarak çalışıyor devamlaı reklam avantajı :D video da ekledim daha net anlaşılır diye

[CODE]http://rapidshare.com/files/320701590/video.rar[/CODE]

denemek isteyen olursa oda burada (program system tray a icon atar istediğiniz zaman kapatırsınız)

[CODE]http://rapidshare.com/files/320708024/masaustudemo.rar[/CODE]

masaustu.jpg

ve bu menüden oyun konsoluna atladığınızda çıkan menü

oyunlar.jpg

Yardımlarından dolayı Spy Devil'e teşekkür etmeden geçemiyeceğim. Bu arada tuncer kardeşimizden yeni çalışmalar bekliyoruz ilk hazırladığı çalışma takdire şayandı.

hemn deniyorum ,teşekkürler..

Çingene mevzusunda haklısınız ama yapacak birşey yok..Ben BİLGİ,BECERİ,UĞRAŞ istiyorum. bazı kişiler bunların dışında herşeyi veriyorlar :p

rapid hep böle yapmaya başladı..Geç indiriyor , free indirenler için..Pre de sorun yok ama free de böle geç indirmeler yapıyor..Bunu upload etmişsiniz, elinize sağlık ama bir sonraki uploadlarınızı başka sunucuya yapsanız iyi olur..

İndiricem , denicem , sonrada bir ricam olursa yazarım , tekrar teşekkürler :)

indiremezsen buraya yaz başka yere upload ederim

indi de , deniyordum o yüzden beklettim..

Sizin kullandığınız aston , eski sürüm sanırım..Windows 7 de çalışmadı , bende xp de çalıştırmayı denedim..bu sefer çalıştı ama system tray da hiçbir simgesi çıkmadı..Sizin yine upload ettiğiniz dosyalardan temaları buldum ve çalıştırmayı denedim , çalıştı fakat sadece mouse simgesi değişti..Aston options lara girdim orada da temalar vardı ama o temaları çift tıklattığımda aynısı kendi temalarıma olmuyordu..

Aston 2 yi yükledim ve çalıştırdım windows 7 de...Sizin temaları çalıştıracaktım ki çalışmadı..sürümleri farklı olduğundan sanırım..

Bu aston programı sizinki gibi masaüstünü yapabiliyor mu ?(programı yüklememe rağmen hiç öle özelliğine denk gelmedim..)

indi de , deniyordum o yüzden beklettim..

Sizin kullandığınız aston , eski sürüm sanırım..Windows 7 de çalışmadı , bende xp de çalıştırmayı denedim..bu sefer çalıştı ama system tray da hiçbir simgesi çıkmadı..Sizin yine upload ettiğiniz dosyalardan temaları buldum ve çalıştırmayı denedim , çalıştı fakat sadece mouse simgesi değişti..Aston options lara girdim orada da temalar vardı ama o temaları çift tıklattığımda aynısı kendi temalarıma olmuyordu..

Aston 2 yi yükledim ve çalıştırdım windows 7 de...Sizin temaları çalıştıracaktım ki çalışmadı..sürümleri farklı olduğundan sanırım..

Bu aston programı sizinki gibi masaüstünü yapabiliyor mu ?(programı yüklememe rağmen hiç öle özelliğine denk gelmedim..)

Astonun şu anki sürümünü bilmiyorum. Win 7 de de test imkanım hiç olmadı ben sadece xp sistemde kullandım. Yazdıklarımı sanırım tam anlamamışsın system tray a icon atan son hazırladığım program yani aston değil. Gelelim aston'a. Aston masaüstüne kabuk atan bir thema programıdır. Program için kendi sitesinde birçok thema mevcuttur ben bu themaların tamamını bılgısayarıma ındırdım ve ayrı ayrı themalardan pluginleri tek bir themada toplayarak ve masaüstüne her bir iconu kendim düzenleyerek bu themayı yarattım. Yani sen benım kullandığım themanın aynısını bulamazsın kendin yapmalısın. Yinede takıldığın yer olursa öm ile mesaj atabilirsin ancak genel problemlerin için buradan yazarsan diğer arkadaşlarda bu bilgilerden yararlanabilirler. Saygılar.

yaw ben bunun aynısını html de hazırlarım hemde orda olan bütün özellikleri kullanarak...

Hımm :clapping: hayırlısı olsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...