Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bu Masaüstünü Nasıl Yapabilirim ?

osman_2626

Recommended Posts

öncelikle herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim..

Ben sorunumu çözdüm yanlız konunun kapatılmasını istemiyorum çünkü iki arkadaşımız da farklı çözüm yöntemleri sundu..Ben onlarıda denemek isterim..

Önce size masaüstümü göstereyim :

adszxb.jpg

Acaba Masaüstündeki paylaşabilirmisin hoşuma gitti

• Replies 93
  • Created
  • Last Reply

bu ve bundan daha iyi masaüstü uygulamalarını script olarak sizde imal edebilirsiniz...

temelde post script mantığıyla aynı. Script öğrenmek zor da değildir ayrıca bir kaç faydasız (vbasic gibi) dili öğrenmek yerine python gibi script destekli bir dil öğrenmek iyi olur.

ama şimdi dünyanın başka bir yerinde biri bunu yapmışken siz niye yapasınızki? neden kendinizi geliştiresiniz ki durupdururken? Alınmayında çok hazırcısınız...

O masaüstünün üretimi zor değil çünkü ilk prototipi ben hazırlamıştım. sonrada GNU/GPL altında yaydım sourceforge üzerinde. Portekiz ve Italya gibi uzak diyarlardan da projeme destek geldi ama bunu kim mikrosort-winzorta export etti bilmem.

bulun indirin kullanın. tabi bulabilirseniz...

öncelikle herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim..

Ben sorunumu çözdüm yanlız konunun kapatılmasını istemiyorum çünkü iki arkadaşımız da farklı çözüm yöntemleri sundu..Ben onlarıda denemek isterim..

Önce size masaüstümü göstereyim :

bu çalışmanızda sanırım mac OSX gibi efsaneleri yad etmek istemişsiniz. Tabi ilim kendini bilmektir. doğru düsünmüşsünüz...

Arkadaşlar ben bu tür yazlımlara hep karşıyımdır

Niye mi?

1. si pcyi oldukça çok kasar

2. si sitemden kaldırırken kesin bir yerlerde bir yalnışlık olur ve pcniz stabil çalışmaz

Niye mi?

2. si sitemden kaldırırken kesin bir yerlerde bir yalnışlık olur ve pcniz stabil çalışmaz

kasar dan kakstınızı anlayamadım 1 yılı askın suredır cafede kullanıyorum kasıntı falan yok bu da yeni ss (bugun)

client1.jpg

2 cisine bende katılıyorum ancak bunu cafe türü yerlerde kımse kaldırmak ıcın kurmaz. Saygılar

Astonun şu anki sürümünü bilmiyorum. Win 7 de de test imkanım hiç olmadı ben sadece xp sistemde kullandım. Yazdıklarımı sanırım tam anlamamışsın system tray a icon atan son hazırladığım program yani aston değil. Gelelim aston'a. Aston masaüstüne kabuk atan bir thema programıdır. Program için kendi sitesinde birçok thema mevcuttur ben bu themaların tamamını bılgısayarıma ındırdım ve ayrı ayrı themalardan pluginleri tek bir themada toplayarak ve masaüstüne her bir iconu kendim düzenleyerek bu themayı yarattım. Yani sen benım kullandığım themanın aynısını bulamazsın kendin yapmalısın. Yinede takıldığın yer olursa öm ile mesaj atabilirsin ancak genel problemlerin için buradan yazarsan diğer arkadaşlarda bu bilgilerden yararlanabilirler. Saygılar.

Hımm :clapping: hayırlısı olsun

ben şimdi aston la tema yapayım diyorum ama nereden yapılacğaını bulamadım..Belki bulsam tamam ilerlerim , yaparım da bulamadım..System tray a ilk baktığım yer oldu , ondan sonrada başka bir yerde bulamadım..?

Acaba Masaüstündeki paylaşabilirmisin hoşuma gitti

yakın zamanda :)

bu ve bundan daha iyi masaüstü uygulamalarını script olarak sizde imal edebilirsiniz...

temelde post script mantığıyla aynı. Script öğrenmek zor da değildir ayrıca bir kaç faydasız (vbasic gibi) dili öğrenmek yerine python gibi script destekli bir dil öğrenmek iyi olur.

ama şimdi dünyanın başka bir yerinde biri bunu yapmışken siz niye yapasınızki? neden kendinizi geliştiresiniz ki durupdururken? Alınmayında çok hazırcısınız...

O masaüstünün üretimi zor değil çünkü ilk prototipi ben hazırlamıştım. sonrada GNU/GPL altında yaydım sourceforge üzerinde. Portekiz ve Italya gibi uzak diyarlardan da projeme destek geldi ama bunu kim mikrosort-winzorta export etti bilmem.

bulun indirin kullanın. tabi bulabilirseniz...

peki ya , iconlar..Yaratıcılık ?

onlar olmayınca birşey olmuyor , yapamıyorsun :)

bu çalışmanızda sanırım mac OSX gibi efsaneleri yad etmek istemişsiniz. Tabi ilim kendini bilmektir. doğru düsünmüşsünüz...

teşekkür ederim :)

Niye mi?

1. pc yi kasmaz , bunu anlatımımda ispatlıcam..Üstte de zaten ispatlanmış..

2.sistemden kaldırırken , bilinçsiz kullanıcı dikkat etmeli..

kasar dan kakstınızı anlayamadım 1 yılı askın suredır cafede kullanıyorum kasıntı falan yok bu da yeni ss (bugun)

client1.jpg

2 cisine bende katılıyorum ancak bunu cafe türü yerlerde kımse kaldırmak ıcın kurmaz. Saygılar

insan kaldıracğaı şeyi niye kursun :)

+

desktopX programı kaldırırken yada başka birşey de zarar vermez..

bazı tema programları zarar verir , bilinçsiz kullanıcıda gidip onları bulur :)

osman_2626 Aston programını kurduktan sonra program restart atar (veya ister tam hatırlamıyorum). Bilgisayarınız tekrar açıldıktan sonra masaüstünüzün değiştiğini göreceksiniz.

Masaüstünde çift tıklarsanız menü içerisinde Thema wizard’ı görürsünüz bu menüden istediğiniz themayı kullanabilirsiniz.

Masa üstüne yeni bir program eklemek için masaüstüne sağ tıklayın ve new elementi seçin

astona.jpg

hareketli simge için program içerisinden hazır olan iconlar arsından (ank uzantılı) dosya seçmeniz gerekir.

Fikir ve örnek olması açısından buda benım hazırladığım thema bundan da faydalanabilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/322208067/egemynet.rar[/CODE]

osman_2626 Aston programını kurduktan sonra program restart atar (veya ister tam hatırlamıyorum). Bilgisayarınız tekrar açıldıktan sonra masaüstünüzün değiştiğini göreceksiniz.

Masaüstünde çift tıklarsanız menü içerisinde Thema wizard’ı görürsünüz bu menüden istediğiniz themayı kullanabilirsiniz.

Masa üstüne yeni bir program eklemek için masaüstüne sağ tıklayın ve new elementi seçin

astona.jpg

hareketli simge için program içerisinden hazır olan iconlar arsından (ank uzantılı) dosya seçmeniz gerekir.

Fikir ve örnek olması açısından buda benım hazırladığım thema bundan da faydalanabilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/322208067/egemynet.rar[/CODE]

egemynet , dediğin gibi oturum kapandı , açıldığında ise birşey olmamıştı..Aston programını açarak , system tray a geldi sonrasında ise temaları seçip uygula dediğinde iyi masaüstüler(hareketli duvar kağıdı , görev yöneticisi vs) geldi..Sonrasında ise bu yorumun üzerine masaüstüne sağ tıkladım , new diye birşey yok...

Çok güzel anlatmışsın ama işte olmadı :rolleyes:

Windows 7'de sizin aston hiç çalışmadı , aston2 çalıştı..Onda da kötü temalar vardı ve sildim..Aston2 de de new seçeneği gelmedi..

ufkunuz açmada alternatif olsun diye veriyorum.. adam çoşturmuş.

indirin bakın.5 mb

Please register to see this content.

görev çubuğu olmasa , imkansız bunu yapmak derdim : )

burada yapılan masaüstü temasının adı nedir ?

4ttykm.jpg

bi bu kaldı ama bunu nasıl yapıcas işte :clapping:

bunu aslında desktopX ile yapabiliriz ama diğerleri gibi baya uğraştıracak gibi..Yaparsan eğer hangi yöntemle yaptığını sölersen iyi olur.. :bad:

nedenini anlamadım, 5 makinaya (xp) ben bu şekilde kurdum ilginç.

win7 de deneme fırsatım olmadı dediğin gibi aston 2 themaları kötü.

YeNiçeRi nin verdiği link güzel hazırlanmış bir flash bunu yapmak bizim uğraştıklarımızdan çok daha kolay biraz flash bilgisi gerektiriyor sadece web hazırlar gibi flash hazırlıyorsun ve tuncerin konusunda (http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=72684&hl=) anlatıldığı şekilde masaüstünde kullanıyorsun themaya gelince ücretli bi thema birçok sitede mevcut kısa bir araştırmadan sonra ben burada buldum mesala "

" burada kullanılan thema var

Gerizeka yerine sivrizeka olmayı tercih ederim :D

Senin amacın ne? Arkadaş haklı; millet bir şeyler paylaşmaya, çözüm üretmeye çalışıyor, sırf yer kaplasın diye konuşmuş olmak için mesaj yazıyorsun. İşe yarayacak bir şey varsa söyle; hem boş boş konuşup hem de millete hakaret etmeye hakkın yok!!!

• 5 hafta sonra ...

buda benim hazırlamakta olduğum masa üstü olayı. bakalım tamamlarsam nasıl bişey çıkacak ortaya.

tamamlayınca ücretsiz olarak GNU olarak yayınlayacağım artık kafenize ve kafanıza göre değitirip kullanırısınız. arkadaşlar.

birtane resim eklyorum örneği aşğıdan indirin bakın

kafeq.jpg

flimler.jpg

örnek görüntü

rapid yerine başka bir linke upload edebilir misiniz iki saattir indirmeye çalışıyorum :D

sizin ypaıcağınız temalar anladığım kadarıyla sadece xp ye yapabiliyorsun..bu bence kötü bir durum..Server ında olması gerekiyor sanırım , oda kötü...

rapid yerine başka bir linke upload edebilir misiniz iki saattir indirmeye çalışıyorum :shiftyninja:

sizin ypaıcağınız temalar anladığım kadarıyla sadece xp ye yapabiliyorsun..bu bence kötü bir durum..Server ında olması gerekiyor sanırım , oda kötü...

Serverinde olması gerekiyor ken ne demek istediğini anlamadım.ayarlaken mac dahil hepsinde kullanabileceğin şeklinde ayarlıyacam. zaten bu tarz şeyleri server makinada kullanmak mantıklı değil. zaten oldukca yoğun olacak. bunu serverden kontrol etmiyecen bu terminal makinalarda direk kullanacaksın yani yeni bişey ekliyecen yada düzenliyeceğin zaman birdahaki kurulumda yada acilse tektek yapacan.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...