Jump to content

Windows 10 Sistemimde Uygulama Başlatılamadı Hatası 0xc0000005

Evolutionn
 Share

Recommended Posts

Bilgisayarımdaki Uygulama Programlar Kurmak İstediğimde 0xc0000005 Hata Geliyor

Sorunu Bulmak Çözüm Aradım Sitelerde Yazılanları Uyguladım Sorun Çözülmedi 

Arkadaşlarımdan Yardımcı Olmalarını Bekliyorum 

• Like 1

Evolutionn, 1 saat önce yazdı:

Bilgisayarımdaki Uygulama Programlar Kurmak İstediğimde 0xc0000005 Hata Geliyor

Sorunu Bulmak Çözüm Aradım Sitelerde Yazılanları Uyguladım Sorun Çözülmedi 

Arkadaşlarımdan Yardımcı Olmalarını Bekliyorum 

Yapmanız gereken öncelikle sorunsuz olduğuna emin olduğunuz bir windows indirip flashlamanız, ikincisi arşivinizen şüphe duyup kullandığınız programları tek tek temiz olarak indirip kurmanız. Sorunun hallolduğunu göreceksiniz :) 

• Like 3

Senkron2, 7 dakika önce yazdı:

Yapmanız gereken öncelikle sorunsuz olduğuna emin olduğunuz bir windows indirip flashlamanız, ikincisi arşivinizen şüphe duyup kullandığınız programları tek tek temiz olarak indirip kurmanız. Sorunun hallolduğunu göreceksiniz :) 

sağol arkadaşım

windows 10 sağlam sistem olarak iso indirip rufusla yazdırıp format atıyorum bugüne kadar sorunsuz çalışıyordu sistem programlar uygulamalar 

arşivimde olan uygulama programlar sağlam bozuk olsa internet indirip kuruyorum sorun indirdiğim programlarda hata veriyor rufusa tıklıyorum son sürüm kendi sitesinden indirdim güncel uygulama hatası veriyor ben çözüm arıyorum hata olmasın hata mesajı gelmesin hata çözüm olarak yardımcı olmanızı bekliyorum yorumunuz için teşekkür ederim hatala ilgili sitelerde herşeyi okudum yapmam gerekenleri yaptım hata düzelmedi sağlam iso indirsem rufusla yazdırma olmuyor rufus hata veriyor başlıkta yazdığım gibi 0xc0000005 çözüm arıyorum 

burda bilgisayar yazılım işlerinle uğraşan sistem hazırlayanlar var 

her insan kendi işinde bilgili uzman ben çözemediğim hatayı sorunu bulmak çözüm istiyorum sizlerden yardım istiyorum 

aldığım hata ilk defa geldi 0xc0000005 hata ilgili sorunlar nasıl çözülür neden olur araştırdım çözüm olmadı sizler işlerinizde bilgili insanlarsınız sizlerden istediğim hatayı çözümü bulmak yardımcı olmanızı istiyorum

Özelden yazdın ben de ne yapman gerektiğini yazdım ancak görüşmeden ayrıldığın için görmedin herhalde.

Belirttiğim yoldaki symsvr dosyalarını WinPE açarak veya sistemi güvenli modda başlatarak silmen gerekiyor ve sistemi başlattığında ilk iş olarak antivirüs kurmalasın.

TR_by, 4 dakika önce yazdı:

Özelden yazdın ben de ne yapman gerektiğini yazdım ancak görüşmeden ayrıldığın için görmedin herhalde.

Belirttiğim yoldaki symsvr dosyalarını WinPE açarak veya sistemi güvenli modda başlatarak silmen gerekiyor ve sistemi başlattığında ilk iş olarak antivirüs kurmalasın.

teşekkür ederim üstadım WinPE nasıl açabilirim yardımcı olurmusun saygılar

bu sorunla yaklaşık 1 ay uğraşmıştım. Ne yaptıysam olmadı en son C:\Program Files\Common Files\System yolunda symsvr.dll ve symsvr.dll.000 dosyasının olduğunu gördüm ne kadar silmeye uğraşsam da olmadı. Bütün program arşivini yeniledim temiz bir format flashıyla format atıp ilk işim kaspersky kurmak oldu. (sorunun yüklediğim İnternet download manager veya foxit reader programından kaynaklandığını düşünüyorum.)

• Like 3

theArcher, 3 dakika önce yazdı:

bu sorunla yaklaşık 1 ay uğraşmıştım. Ne yaptıysam olmadı en son C:\Program Files\Common Files\System yolunda symsvr.dll ve symsvr.dll.000 dosyasının olduğunu gördüm ne kadar silmeye uğraşsam da olmadı. Bütün program arşivini yeniledim temiz bir format flashıyla format atıp ilk işim kaspersky kurmak oldu. (sorunun yüklediğim İnternet download manager veya foxit reader programından kaynaklandığını düşünüyorum.)

teşekkür ederim C:\Program Files\Common Files\System symsrv.dll symsrv.dll.000 unleckerle silsem sorun çözülürmü 

Evolutionn, 6 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim üstadım WinPE nasıl açabilirim yardımcı olurmusun saygılar

WinPE flash belleğinde olmalı ve bilgisayar açılışında onu başlatmalısın. Muhtemelen sende yok.

Shift tuşu basılı haldeyken sistem yeniden başlat yapıp Shift tuşunu bırak. 

Sistem yeniden başlarken seçenekler gelecek bu seçeneklerden güvenli modda başlat karşılığı rakam tuşuna bas ve güvenli modda başlat.

Sonra da belirttiğim dosyaları silip sistemi yeniden başlat ve ilk iş antivirüs yükle.

• Like 2

TR_by, 4 dakika önce yazdı:

WinPE flash belleğinde olmalı ve bilgisayar açılışında onu başlatmalısın. Muhtemelen sende yok.

Shift tuşu basılı haldeyken sistem yeniden başlat yapıp Shift tuşunu bırak. 

Sistem yeniden başlarken seçenekler gelecek bu seçeneklerden güvenli modda başlat karşılığı rakam tuşuna bas ve güvenli modda başlat.

Sonra da belirttiğim dosyaları silip sistemi yeniden başlat ve ilk iş antivirüs yükle.

teşekkür ederim üstadım kullandığın önerdiğin eset hariç antivirüs programı varmı lisanslı 

TR_by, 12 dakika önce yazdı:

Aşağıdaki konuyu incelemeni tavsiye ederim.

üstadım dediğin gibi güvenli modda başlatıp dediklerini sildim yeniden başlattığımda hata sorunu çözüldü symsrv.dll symsrv.dll.000 geri geldi unleckerle silsem olurmu yeniden başlattığımda sildiklerim geri gelmesin istiyorum gönderdiğin dosya bakacağım ilgin için teşekkür ederim üstadım saygılar başka zaman format attığım sildiğim şeyler gelirmi yine silmemmi gerekiyor daha önceden format attığım böyle sorunla karşılaşmadım 

Evolutionn, 18 dakika önce yazdı:

üstadım dediğin gibi güvenli modda başlatıp dediklerini sildim yeniden başlattığımda hata sorunu çözüldü symsrv.dll symsrv.dll.000 geri geldi unleckerle silsem olurmu yeniden başlattığımda sildiklerim geri gelmesin istiyorum gönderdiğin dosya bakacağım ilgin için teşekkür ederim üstadım saygılar başka zaman format attığım sildiğim şeyler gelirmi yine silmemmi gerekiyor daha önceden format attığım böyle sorunla karşılaşmadım 

Bu dosyayı sistemi yeniden başlatmadıysan normal olarak silebilirsin. Yeniden başlatma yaptığında arka planda çalıştığından silinmiyor.

Sisteminde açılışta çalışmaya başlayan IDM veya Ccleaner vb. programlar bu dosyaları oluşturur. Antivirüs kullanmıyorsan bu tür programları kurup kullanmaman gerekir.

Antivirüs kurarsan bu dosyaların oluşmasını engeller.

Edited by TR_by
  • Like 1

TR_by, 5 dakika önce yazdı:

Bu dosyayı sistemi yeniden başlatmadıysan normal olarak silebilirsin. Yeniden başlatma yaptığında arka planda çalıştığından silinmiyor.

Sisteminde açılışta çalışmaya başlayan IDM veya Ccleaner vb. programlar bu dosyaları oluşturur. Antivirüs kullanmıyorsan bu tür programları kurup kullanmaman gerekir.

Antivirüs kurarsan bu dosyaların oluşmasını engeller.

çok sağol üstadım allah razı olsun antivirüs kursam idm kurduğumda hata veren dosyalar gelmez yani format attıktan sonra internet kurulumu olmadan ilk iş antivirüs kurulurmu internetsiz antivirüs kullanmadığım için bilmiyorum format sonrası interneti açtığıımda uptade driver ilk kurduğum oluyor sonrasında antivirüs kursam olurmu senin dediğin gibi yapmak istiyorum sorunlarla karşılaşmamak için 

• Like 1

Evolutionn, 6 dakika önce yazdı:

çok sağol üstadım allah razı olsun antivirüs kursam idm kurduğumda hata veren dosyalar gelmez yani format attıktan sonra internet kurulumu olmadan ilk iş antivirüs kurulurmu internetsiz antivirüs kullanmadığım için bilmiyorum format sonrası interneti açtığıımda uptade driver ilk kurduğum oluyor sonrasında antivirüs kursam olurmu senin dediğin gibi yapmak istiyorum sorunlarla karşılaşmamak için 

Şahsen kendim her tür sorunu çözebildiğim halde Antivirüs kullanıyorum ve bu genelde Defender Antivirüs oluyor. Bazıları ne kadar Defender kullanan Windows kullanmasın bilmişliği yapsa da kullanmayı bilirsen ve gerekli dışlamaları eklersen sistemi yormadan kasmadan kullanabilirsin, incelemen için yönlendirdiğim konuda Defender dışlama ekleme ile ilgili açıklamalarım ve bu konuyla ilgili basit portable programı da ekledim.

Sistemi kurduktan sonra internet açıp güncellemelerini yapabilirsin sorun olmaz, ancak programları kurmaya başlamadan önce antivirüs programını yükle sonrasında program kurulumlarına başla, antivirüsten dolayı kuramadığın program olursa antivirüsü geçici olarak devre dışı bırak kurulumları yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatmadan önce mutlaka tekrar aktif et böylece herhangi bir sorunla karşılaşmazsın.

• Like 2

Evolutionn, 23 saat önce yazdı:

teşekkür ederim C:\Program Files\Common Files\System symsrv.dll symsrv.dll.000 unleckerle silsem sorun çözülürmü 

LockHunter v3.4.3.146 TR

Lock-Hunter-v3-4-3-146.png

LockHunter v3.4.3.146 TR

LockHunter, bilmediğiniz bir şey tarafından engellenen dosyaları silmek için kullanılan bir araçtır. Kötü amaçlı yazılımlara ve dosyaları sebepsiz olarak engelleyen diğer programlara karşı savaşmak için kullanışlıdır. Diğer benzer araçların aksine, dosyaları geri dönüşüm kutusuna siler, böylece yanlışlıkla silindiğinde geri yükleyebilirsiniz.

Dil: Türkçe
Kullanim: Full Sürüm
Platform: Windows 7 ve Üstü
[x86 & x64]

EXE
CRC32: 28690CF8
MD5: 720EB0FDEB8D043C00950AA11228DDAE
SHA-1: B0C4C55D0236E95D1EC87CA1BBC053DD8420EDB2

RAR
CRC32: D1DC79E1
MD5: 05C72B1BA6E26F60B833D90B5EC3F2E2
SHA-1: 3080C80271BB890213CE376E671D0C6553E6F604

Download Full (4 MB)

Please register to see this content.

Bunu dene...

Edited by qxqx
  • Like 2

theArcher, 23 saat önce yazdı:

simdi io unlocker ile iki dosyayı sildim

f-secure freedom 'da surekli bu hatayı alıyordum  denedim malesef olmadı :)

Edited by recsin

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim belirtilen dosyaları sildim antivürüs programlarını kurmak istiyorum indirdiğim antivirüsler kurulmuyor hata veriyor

uygulama hatası devam ediyor başka çözüm varmı

bilgisayarıma temiz format attım 

Windows 10 Sistemimde Uygulama Başlatılamadı Hatası 0xc0000005 devam ediyor rufusa tıkladığımda program kurmak istediğimde hata geliyor antivirüs kuramıyorum sorunu çözecek yöntem varmı yardımcı olmanızı bekliyorum 

qxqx, 2 saat önce yazdı:

LockHunter v3.4.3.146 TR

LockHunter v3.4.3.146 TR

LockHunter, bilmediğiniz bir şey tarafından engellenen dosyaları silmek için kullanılan bir araçtır. Kötü amaçlı yazılımlara ve dosyaları sebepsiz olarak engelleyen diğer programlara karşı savaşmak için kullanışlıdır. Diğer benzer araçların aksine, dosyaları geri dönüşüm kutusuna siler, böylece yanlışlıkla silindiğinde geri yükleyebilirsiniz.

Dil: Türkçe
Kullanim: Full Sürüm
Platform: Windows 7 ve Üstü
[x86 & x64]

EXE
CRC32: 28690CF8
MD5: 720EB0FDEB8D043C00950AA11228DDAE
SHA-1: B0C4C55D0236E95D1EC87CA1BBC053DD8420EDB2

RAR
CRC32: D1DC79E1
MD5: 05C72B1BA6E26F60B833D90B5EC3F2E2
SHA-1: 3080C80271BB890213CE376E671D0C6553E6F604

Download Full (4 MB)

Please register to see this content.

Bunu dene...

teşekkür ederim sorunlu olan dosyaları sildim sorun devam ediyor başka yerden silmemmi gerekiyor 

theArcher, 12.06.2022 - 11:25 yazdı:

Kullandığın programlar katılımsızmıydı? 

Bazı katılımsızlar sisteme zarar veriyor. Yapımcısına bağlı.

• Like 1

Evolutionn, 20 saat önce yazdı:

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim belirtilen dosyaları sildim antivürüs programlarını kurmak istiyorum indirdiğim antivirüsler kurulmuyor hata veriyor

Windows 10 Sistemimde Uygulama Başlatılamadı Hatası 0xc0000005 devam ediyor rufusa tıkladığımda program kurmak istediğimde hata geliyor antivirüs kuramıyorum sorunu çözecek yöntem varmı yardımcı olmanızı bekliyorum 

teşekkür ederim sorunlu olan dosyaları sildim sorun devam ediyor başka yerden silmemmi gerekiyor 

Çalışan WinPE yüklü antivirüsler mevcut. Onlar ile sistemini tarayabilirsin

hata 0xc0000005  bazi arkadaslar gibi bende yasadim yani bu su anlama geliyor eskiden kurdugum ne kadar program var ise iyiydi de simdi mi bu hata basladi ve her keste ayni hata oluyor. Anlasilan son gelen bir guncelleme bu hatayi verdiriyor. Onu iyi analiz etmek lazim.

Evolutionn, 13.06.2022 - 12:35 yazdı:

daha önce özelden yazmıştın biz sana temiz format at demiştik. önüne geleni yükleme yüklersen bile kurulu sistemin yedekle böyle hatalar olursa sistemi hızlı bir şekilde yedekleme den kurarsın.

MrRush, 13.06.2022 - 20:24 yazdı:

Kullandığın programlar katılımsızmıydı? 

Bazı katılımsızlar sisteme zarar veriyor. Yapımcısına bağlı.

Evet katılımsızdı kurduğum programlar. Güvendiğim bir kullanıcıydı ve haala aynı siteden indirip kullanıyorum.