Jump to content

Film Öneri ve Görüşleri

Recommended Posts

Arkadaşlar bundan sonra yerli filmler hakkıında görüşlerimizi bu başlık altında yapalım. Bu sayede Beğendiğimiz filmleri birbirimize aktarabilir eleştirilerimizi yapabiliriz. Film indiren arkadaşlarda bu kıstaslara göre filmlerini indirebilirler.

Sinemada yada CD veya DVDden izlediğimiz filmlerle ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşın. Bazen ben bile hangi filmi indireyim diye düşünceye kapılabiliyorum.

• Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sınav filmine giden var mı acaba. Yapılan yotumlar ne kadar doğru merak ediyorum. Uzun zaman sonra Babam ve Oğluma gitmiştim türk filmi olarak. Acaba gidilesi bir film mi? Eğer öyleyse buralara gelmişken kaçırmıyim. Nedense türk filmlerine karşı bir ön yargım var..

Edit---> Okul yazmışım sınav olarak düzelttim :) :)

• 3 hafta sonra ...

Sınav filmine ilk çktığı zaman gitmiştim ve aynı dönem hokkabaza da gitmiştim.Bence kıyaslanamyacak kadar daha güzel sınaw filmi.Kesinlikle tavsiye ederim.Ayrıca bu konuya da hiç yorum yazlmamış olması şaşrttı açkçası.Buarada Türk filmlerine karşı bi önyargı olmasın arkadaşım,bence gidilmeli ki daha kaliteli işler yaplsın,fakat ne yalan söyliyim dondurmam gaymak filmine de ben önyargılıyım :)

• 1 ay sonra...

Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filmine gittim. Eleştireceğim nokta şu: patlama sahneleri o kadar kötü ki bunu küçük kardeşim bile farketti. Hiç gerçekçi değil yani. Hangi grafiker yapmışsa daha çok çalışması lazım diyorum. Patlama sahnesi, birkaç bayat espiri ve şu klasik ölme/öldürme sahneleri dışında şikayetim yok bu filmden. Kırıp geçiren sahnesi de yok değil.

Hokkabaz'ı izlemiştim geçen gün. Konusu iyi hoş da olaydaki kişi sayısının azlığı filmi kısırlaştırmış biraz. Film komedi filmi ama komik sahneler çok az. ;)

Edited by Iceberg

• 1 yıl yıl...
Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu filmine gittim. Eleştireceğim nokta şu: patlama sahneleri o kadar kötü ki bunu küçük kardeşim bile farketti. Hiç gerçekçi değil yani. Hangi grafiker yapmışsa daha çok çalışması lazım diyorum. Patlama sahnesi, birkaç bayat espiri ve şu klasik ölme/öldürme sahneleri dışında şikayetim yok bu filmden. Kırıp geçiren sahnesi de yok değil.

Hokkabaz'ı izlemiştim geçen gün. Konusu iyi hoş da olaydaki kişi sayısının azlığı filmi kısırlaştırmış biraz. Film komedi filmi ama komik sahneler çok az. :rolleyes:

Hangi kardeşinle gittin o filme...!:blush::(

Edited by SpooK

• 4 ay sonra...

Mustafa

Bu yapımı çok ağır eleştirebilirim lakin siyasi olacağı için yerinin burası olmadığını düşünüyorum. Atamızın çok daha "yansız" anlatılabileceğini düşünüyorum. Ordunun ve devletin arşivleri ile hazırlanmış bu yapım tamamen Can Dündar'ın aklındaki Atatürk'ü oluşturuyor.

O dönem yapılan reformların, devrimlerin bazı mecburiyetleri gerektirdiği gerçeği atlanmış sanki Atamız bunu isteyerek, bu duyguyu kendi düşüncesiymiş gibi yorarak anlatılmış. Şu dönemde çok büyük bir yanlış diye düşünüyorum. Siyasi olarak, bu platformda en fazla bu kadar eleştiriyorum.

Bunun dışında Atamızı sürekli sıgara içerken canlandırmışlar. Çok azdır Atamızın sıgaralı görüntüsü. Bu durum hassas bir durum ama çok sıradan gibi verilmiş.

Birde bir liderde bulunması gereken en önemli özelliklerden biri "Egoistliği" çok gereksiz bir yönüyle vermiş Can Dündar. Bunun altyapısını anlatmadan direk egosu çok yüksek itici bir insan yapmış Atamızı. Örneğin onca şeyi anlatmamışken gereği var mı Atatürkümüzün annesinin mezar taşına yazdırdığı yazıya! "Atatürk'ün annesi Zübeyde". Vatanın taşından yaptırılmış mezarbaşının üstünde durmamış bu yazıyı vurgulamış. Vatan sevgisi ve mütavaziliği değil egoistlik duygusunu vurgulamış.

Genel olarak güzel bir belgeseldi ama bu belgeseli TRT gibi tarafsız bir kurum yapsaydı çok daha güzel olabilirdi.

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

şüpesizki arog filmi beklenildiği gibi çıkmadı bayramda izlemiştim filmde belkide küfürü az tutmak birazda konu vermek gibi bir amaç güdüldüğü için kötü olmuştur sonuçta goraya eleştiriler gelmişti belkide o yüzden böyle bişey yapılmıştı bir kaç sahne hariç nerdeyse komik bişey yok yani film vasat...

atanın osmanlı cumhuriyeti filmi bana göre bütün açısından daha güzel bir film biraz drama biraz komedi birazda tarih barındıran bir film bence arog gibi filmlerle aynı zamana denk geldiğinden sinemada kaybolan bir film ama gayet güzel işlenmiş güzel bir film tavsiye edilir....

• 4 hafta sonra ...

osmanlı cumhuriyeti bencede cok güzeldi..arog icin de o kadar büyük beklentilerim vardi ki film güzel olmasına ragmen hayal kırıklıgı yasadım cunku mükemmel bir filme hazırlamıstım kendimi..ama yinede güzeldi..gora mı arog mu derseniz gora derim..

bu ara 120 filmini de siddetle tavsiye ediyorum..

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

İlk başdan başlıyor merak uyandırmaya sonra sürüklüyor sizi sonlarda anlıyorsunuz ki çok acıklı bir hal alıyor,

gerçekden güzel duygusal bir flim....

Çok gururlu bir kadın..Seyredenler anlar ne demek istediğimi.

en kısa zamanda izleyecem arkadaşım da çok tavsiye etmişti tr dublaj da gelmişken izleyelim artık

Edited by fekinci

İmdb puan'ı için izledim başlarda erotizimin esiri bir film gibi geldi ama sonradan filmin kalitesi öne çıktı filmi 10 kere daha izlesem izlerim ve izledikten sonraki kafamdaki söz şuydu daha önce neden izlemedim :) Belki film aile ortamında izlenmesi sakıncalı ola bilir ama kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasında.

• 6 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Dün gece Ejder Kapanı ile Vavien'i peşpeşe izledim. Ejder Kapanı, bundan yıllar sonra hadi yine izleyeyim şunu denecek bir film değildi. Vavien ise, hoşuma gitti. Fakat finali aceleye gelmiş. Çok çabuk bağlandı senaryo sona. Ama oyunculuk müthiş tabi ki.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...