Jump to content

Ntldr Eksik Yeniden Başlatın Hatası

lookout

Recommended Posts

selam arkadaşlar. internet cafede çalışıyorum. bugün açtım dükkanı ana bilgisayarı açarken ntldr eksik hatası verdi. bende bi xp cdsi var ntldr fix. düzeltiyo hatayı. şu an açtım pcyi ama her açılışta yine ntldr eksik diyo. tekrar fixlemem gerekiyo. windows güncelleştirmesi yaptım yinede düzelmedi. yardım edebilecek varmı?

1.Windows XP kurulum CD'sini CD/DVD sürücünüze yerleştirin ve sistemi yeniden başlatın.

2.CD'den önyükleme için bir tuşa basın mesajını gördüğünüzde herhangi bir tuşa basın.

3.Dosya yüklemesi tamamlandığında kurtarma konsoluna giriş için R (repair) tuşuna basın.

4.Hangi Windows kurulumuna oturum açmak istiyorsunuz? sorusu geldiğinde “1” yazıp Enter tuşuna basın.

5.Yönetici şifresi istendiğinde “Administrator” şifresini bu bölüme yazın. Genellikle bu bölümdeki şifre boş bırakılarak Enter tuşuna basılır.

6.Ekranda “c:\windows>” şeklinde bir yazı belirdiğinde copy d:\i386\ntldr c:\ ardından copy d:\i386\ntdetect.com c:\ (d:\ yerine cd-rom sürücüsünün harfi olmalıdır. Tanımladığı sürücüye göre seçimi kendiniz belirtin e:\, f:\, g:\ vb.) yazın ve “Enter” tuşuna basın. Her komuttan sonra Bir dosya kopyalandı. mesajı çıkacaktır.

7.Exit yazıp Enter tuşuna basın ve Windows CD-Rom’unu CD sürücünüzden çıkarın.

8.Exit yazarak “Enter” tuşuna basın. Sistem yeniden başlayacaktır.

Not:Ama benim tavsiyem ilk once bi bios a reset at derim dene olmazsa yukarıdakı denılenı yaparsın...

1.Windows XP kurulum CD'sini CD/DVD sürücünüze yerleştirin ve sistemi yeniden başlatın.

2.CD'den önyükleme için bir tuşa basın mesajını gördüğünüzde herhangi bir tuşa basın.

3.Dosya yüklemesi tamamlandığında kurtarma konsoluna giriş için R (repair) tuşuna basın.

4.Hangi Windows kurulumuna oturum açmak istiyorsunuz? sorusu geldiğinde “1” yazıp Enter tuşuna basın.

5.Yönetici şifresi istendiğinde “Administrator” şifresini bu bölüme yazın. Genellikle bu bölümdeki şifre boş bırakılarak Enter tuşuna basılır.

6.Ekranda “c:\windows>” şeklinde bir yazı belirdiğinde copy d:\i386\ntldr c:\ ardından copy d:\i386\ntdetect.com c:\ (d:\ yerine cd-rom sürücüsünün harfi olmalıdır. Tanımladığı sürücüye göre seçimi kendiniz belirtin e:\, f:\, g:\ vb.) yazın ve “Enter” tuşuna basın. Her komuttan sonra Bir dosya kopyalandı. mesajı çıkacaktır.

7.Exit yazıp Enter tuşuna basın ve Windows CD-Rom’unu CD sürücünüzden çıkarın.

8.Exit yazarak “Enter” tuşuna basın. Sistem yeniden başlayacaktır.

Not:Ama benim tavsiyem ilk once bi bios a reset at derim dene olmazsa yukarıdakı denılenı yaparsın...

Ardaşımızın Dediğini Yapmadan önce (6. bölümde) copy komutunu çalıştırmadan "chkdsk /r c:" komutunu çalıştır (biraz uzun sürecek) bittikten sonra arkdaşımızın dedikleri yap sistem açılır.

sana söyle yardımcı olim gecen benden olmusdu

su hatalar olmusdur pc den veri tranfer ettinmi yani

hdd baska pc bagladınmı yada pc elektrikden direk olarakmı kapattın?

anti virüsde silmis olabilir.

bunlardan meydana gelir ama.. çözüm burda.

başka pcden C WİNDOWS/SYTEM32/HALL.DLLdosyasını yapısıtır pc

acılacaktır bu pc hiçbir sekilde güvenlik modda acılmaz

su ihtimalde olmus olabilir. hdd kople c yi silmizde olabilir c bomboş ise format atmamn gerekir .

sana söyle yardımcı olim gecen benden olmusdu

su hatalar olmusdur pc den veri tranfer ettinmi yani

hdd baska pc bagladınmı yada pc elektrikden direk olarakmı kapattın?

anti virüsde silmis olabilir.

bunlardan meydana gelir ama.. çözüm burda.

başka pcden C WİNDOWS/SYTEM32/HALL.DLLdosyasını yapısıtır pc

acılacaktır bu pc hiçbir sekilde güvenlik modda acılmaz

su ihtimalde olmus olabilir. hdd kople c yi silmizde olabilir c bomboş ise format atmamn gerekir .

Senin Dediğin Hal.dll eksik hatasının çözümü, Ntldr değil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...