Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows Sistemlerinde Uygulama Başlatılamadı Hatası Alan 0xc0000005

Evolutionn
 Share

Recommended Posts

Windows 11 10 8.1 7 Sistemlerinde Uygulama Başlatılamadı Hatası Alan Arkadaşlar 0xc0000005

Bu Hata Virüstür 

Yerel Disk C Program Files  Common Files System  Dosya İçindeki symsrv.dll.000 

Çözüm Bilgisayarınıza Antivirüs Kurmak Virüsleri Silmek Verdiğim Linklerdeki Antivirüsü Kurun 

https://disk.yandex.com.tr/d/IAQ-u24Le96AEw

https://disk.yandex.com.tr/d/JKIyavVSUP0VEQ

• Like 1

s.a kardeş bende böyle yazıyor symsrv.dll sonunda 000 olması gerekiyormu masa üstüne format atmadım bazı programlarda açmıyor bu virüsse indirdigim başka bir sitenin isosunda varsa bunuda kanıtlamam lazım buradaki isolarda hiç bu hatayı almadım yıllardır kullandığım başka bir site idi söyledim bu dosya virüsmü hayır cevabını aldım bunun virüs olduğundan nasıl emin olruruz kolay gelsin iyi forumlar 

• Like 1

AdnanGumus, 5 saat önce yazdı:

s.a kardeş bende böyle yazıyor symsrv.dll sonunda 000 olması gerekiyormu masa üstüne format atmadım bazı programlarda açmıyor bu virüsse indirdigim başka bir sitenin isosunda varsa bunuda kanıtlamam lazım buradaki isolarda hiç bu hatayı almadım yıllardır kullandığım başka bir site idi söyledim bu dosya virüsmü hayır cevabını aldım bunun virüs olduğundan nasıl emin olruruz kolay gelsin iyi forumlar 

selam arkadaşım Yerel Disk C    Dosya İçindeki symsrv.dll sonunda 000 2 dosya var aynı isimde olan 2 dosya diyelim bunlara bulaşan virüs katılımsız program iso olsun uygulama olan daha önceden bunlara virüs bulaştısa kullanıyorsan bahsettiğim dosyalara virüs bulaşıyor hata oluşuyor kurmak kullanmak istediğin virüssüz program olsa hata olarak görüyor ilk önemli olan sağlam yerden indirdiğin iso format atmak bilgisayarında olan önceden virüs bulaşmış uygulama program silmek en iyisi yerel disk d arşiv var virüslü önceden format atsanda virüs bulaşır yerel disk d arşiv yaptığın yeri biçimlendirmek antivirüs kurup taratıp kurmak istediğin uygulama programları kurmak ilerde format attığında sorun yaşamazsın antivirüs karşıyım kurmak istemem mecbur oluyoruz ben adguard kuruyorum interneti bilgisayarı heryönden koruyor indirdiğim programlar katılımsız virüs bulaşmıyor adguard reklam engelleyi virüsleri uzak tutan bilgisayarını internetini koruyan program iso burdan bildiğin güvendiğin insanların sistemleri yapan arkadaşların iso indir temiz format atman lazım yerel disk resim film winrar virüs bulaşmıyor açık olan uygulama programlara virüs bulaşıyor adguard kurdun programlarını indirdin kurdun güvendiğin siteden sorun çıkmıyor antivirüs yerine adguard kur bilgisayarın sen rahat edersin bilgisayarın yorulmaz virüs gelmez reklam gelmez 

linkten adguard indir tarayacında reklam engelleyici olsun reklamlar virüs getiriyor adguard ilk başta sus ingilizce kurulur bitiminde ayarlar türkçe olur 160 gün lisan verir tekrar 160 gün kullanırsın 

linkte incele kurmak istersen bilgisayarın için iyi olur 

Please register to see this content.

AdnanGumus, 5 saat önce yazdı:

bilmen gereken başka yerden indirdiğin iso içinde gizlenmiş göremeyeceğin virüsler oluyor bunları başka sitelerden çalıp kendi sitelerinde iso paylaşmış gibi gösterip iso içinde gizli virüsler var benim başıma geldi bu tehlikeli herzaman kullanmak istediğin kurmak istediğin program oyun varsa güvendiğin yerden indir oyun içinde virüs çıkıyor bilgisayarına başkasının usb takma Usb'ye bulasan autorun.inf virüsü çok tehlikeli virüs  yerel disk c d e heryere bulaşır açmak istediğin ne varsa defalarca açar başa çıkamazsın dosyaların içinde sarı dosya oluşturur gizli dosyaları açıp Unlocker 1.9.2 Katılımsız virüs oaln dosyaları silmek antivirüsle taratıp silmek temiz format atmak olur bu virüs bulaşırsa bu virüsün usb gelen bulaşmaması için önlemler var masaüstü laptop bilgisayarın varsa çok dikkatli olmak gerekir herkonuda herşeyde iso içinde virüs hata varsa kanıtlaman için bilmediğin yerden iso indirir kurar virüsle karşılışırsan başka dosyalarda olur o dosyaları not alıp bilmediğin siteden virüs olan dosyaları ne varsa söylemen olur kanıtlarsın bilgisayara bulaşan virüs çeşitleri var bildiğimiz bilmediğimiz ufak büyük virüs benim bilgisayarıma ilk defa fidye yazılımı virüsü bulaştı bilgisayarımda olan resim film programa herşeye kilt oydu benden büyük para istedi vermedim çözüm yerel disk c d e ne varsa hepsini biçimlendirme silmek format atmakla kurtuldum antivirüs programları fidye yazılımını korumuyor adguard koruyor her türlü virüs bulaşmasını engelliyor virüs program uygulama gelmiyor tarayacı aradığın  herşeyde reklamlar var virüs olan sitelere yönlendiriyor karşına tehlikeli virüsler geliyor tarayacında adguard reklam engelleyeci olsun bu yetmez adguard kur memnun olursun adguard tehlikeli virüs olan sitelere girmeni engelliyor virüs reklam varsa engelliyor bilgisayarını koruyor antivirüsün yapamadığını adguard yapıyor beni dinlersen verdiğim linkleri incele verdiğim yerden adguard kur biraz ingilizce varsa uygulama rus ingilizce başlar yazılanları anlarsın kurduğunda bitiminde türkçe oluyor dil seçme yerinden ayarlar yerinden yapman gereken ayarları yap önemli olay herşeyde  symsrv.dll sonunda 000 bu dosyalara bulaşıyor virüs olarak görünüyor bu iki dosya hata oluşuyor virüs olmayan programın kurulmuyor yazılarım uzun oldu tek tek dikkatli olarak oku bende uzun yıllar boyunca bilgisayarımda format attığım başka bilgisayarlar sayesinde deneyimler kazandım kendimce kendimi bu konuda usta görmüyorum kendimce birşeyler yapıyorum kurduğum sistemler format program konusunda başa insanların bilgisayarınıa format attığımda insanlardan olumsuz cevap sorun almadım format attıktan sonra herşeyi sırasıyla yapmak lazım ayarları kendince yap format sonrası reg bat cmd komut olarak defenderi devre dışı bırak sil herşeyini defenderle ilgisi olan sırasıyla bilgisayara format atıyorsan kendince yaptığın ayarlar vardır adguard kurduktan sonra uygulama program olan güvendiğin sitelerden indir arşiv oluştur başka zaman format attığında güvendiğin yerden indirdiğin iso format attığında virüssüz olan arşivinde olan programlarla sorun çıkmıyor ben yıllarca antivirüs kullanmadım adguar kurdum güvendim beni yarı yolda bırakmadı adguard kuruyorsan önemli olan uptade açık olsun kurduğun bazı programlarda  bağlantısı olduğu için  adguard  bağlantısı var  bozulmazsa sorun çıkmazsa adguard çalışır sorun olmaz bazı ayarlarda programlarda  etkiliniyor siliniyor 

yaptığın herşeyde etkilenmemesi lazım dikkatli ol sorun olmasın 

ment, 37 dakika önce yazdı:

Selamlar hocam, aynı sorunu yaşıyorum. antivirüs kurdurmor sistem kafayı yiyeceğim

selam 

ikisini indir rar çıkart birini kur içinde virüs olan dosyaları hata alan virüsü temizlesin yazdıklarımı okursan çözümü görürsün 

en baştan yazdıklarımı oku 

Evolutionn, 6 dakika önce yazdı:

selam 

ikisini indir rar çıkart birini kur içinde virüs olan dosyaları hata alan virüsü temizlesin yazdıklarımı okursan çözümü görürsün 

en baştan yazdıklarımı oku 

indiriyiroum çıkartıyorum kurulum tam bitecek hata veriyor.

ment, Şimdi yazdı:

indiriyiroum çıkartıyorum kurulum tam bitecek hata veriyor.

Hocam Sizin sorun devam ediyor mu halen? Ben halen o sistemi kullanıyorum ve sorunsuzca çalışıyor hiçbir hata vermedi

rulman, 3 dakika önce yazdı:

Hocam Sizin sorun devam ediyor mu halen? Ben halen o sistemi kullanıyorum ve sorunsuzca çalışıyor hiçbir hata vermedi

Hocam selamlar ben sizin sistemi kurdum onda sorun yok bu aynı problem farklı pc. kafayı yiyeceğim.

ment, 17 dakika önce yazdı:

Hocam selamlar ben sizin sistemi kurdum onda sorun yok bu aynı problem farklı pc. kafayı yiyeceğim.

arkadaşım kendi pc başkasının pc var sorun hata alıyorsun diyelim kendi pc başkasısının pc format attığında yerel disk c d e ne varsa hepsini biçimlendir yerel disklerin içinde olan virüs var virüslü programlar var kendi pc başkasının pc format attığında sorun hata alıyorsan antivirüs kuramıyorsan diyelim iso kurduğun sistem değil pc olan virüs olduğu için sorun var format at diskleri sil biçimlendir format bittince virüs olmayan uygulama program kur verdiğim antivirüs kur sistemi tarasın indidiğin uygulama program varsa virüs varsa siler sorun çözülür 

Bu sorun bendede oluşmaya başladı bir program veya ne kurmaya kalksam yukarıdaki hatayı veriyor üstelik bu virüsü antivirürsler ve kötü yazılım programları tanıyor ama silemiyor zira bu virüs sistem dosyaları içerisine yapışıyor vede sürekli çoğalmaya devam ediyor biryerde okumuştum bu tür bir virüs usb disklerden özellikle cracklı programlardan bulaşıp kendi usb disk dahil bütün pc deki diğer disklerede yerleşiyor vede tavsiye olarak bütün disklerin ve usb flash diskler dahil biçimlendirme değil tam format ile silinmesi gerektiği belirtilmişti zira biçimlendirme ile mevcut disklerden silinmiyormuş.

SON_VATAN, 16 dakika önce yazdı:

Bu sorun bendede oluşmaya başladı bir program veya ne kurmaya kalksam yukarıdaki hatayı veriyor üstelik bu virüsü antivirürsler ve kötü yazılım programları tanıyor ama silemiyor zira bu virüs sistem dosyaları içerisine yapışıyor vede sürekli çoğalmaya devam ediyor biryerde okumuştum bu tür bir virüs usb disklerden özellikle cracklı programlardan bulaşıp kendi usb disk dahil bütün pc deki diğer disklerede yerleşiyor vede tavsiye olarak bütün disklerin ve usb flash diskler dahil biçimlendirme değil tam format ile silinmesi gerektiği belirtilmişti zira biçimlendirme ile mevcut disklerden silinmiyormuş.

selam arkadaşım makaleyi yazdım araştırmalarımda bulduğum çözümlerde sorun hata virüs olarak format atarken pc virüs yoksa yerel disk c biçimlendirmek silmek yeni disk oluşturmak yeterli olur format atarken format bitiminde masaüstü geldiğinde format atarken offline kurkulm yapmak lazım hata almamak için masaüstü geldiğinde net bağlantısı olmayacak format sonrası yapılan ayarlar silinmesi gerek gereksiz uygulama varsa defender diyelim yaptığın her ayarda dikkatli olmak lazım elinde olan ayar için reg vbs dosyaları virüssüz olcak herşey bitiminde net bağlantısı olcak ilk uptade kurulcak sonra internet tarayacıları chorme opera gibi sonra driver gereken önemli program kurulcak sistem hatasında gelen sorun virüs iso sorun yoksa virüs yoksa kurduğun uygulama programlarda virüs bulaşır virüslü indirdisen virüsü getiren en başta CCleaner Technician Edition İnternet Download Manager katılımsız kurduğun katılım olmadan elle kurduğun programlar gelir antivirüs verdiğim linkte kullanın pc yerel disk olan c d e tarasın silsin ben öyle yapıyorum virüs heryere bulaşır virüsün çeşitleri var küçük büyük başka isimlerde olan çok tehlikeli olan virüslerde var korktuğun virüs fidye yazlımı virüsü olsun benim başıma bir ekre geldi fidye yazılımı net gelir cm kodları ile uzun uzun bunu durdurmak silmek imaknsız geldiğinde bütün dosyalar kilit simgesi olur elinde olan hiçbirşeyi kullanama olmaz izin vermez yerel disk c bozulur sitem çöker format atarken disk olan bölümleri silmek biçimlendirmek olur virüs varsa pc yerel disk arşiv d bölüm var ondan virüs var format atarken yerel disk d sil biçimlendir format atarken makele yazdığım herşeyi okursanız hata sorun virüs nerde nasıl olur çözüm ne bilirsiniz 

yazdığım makale olan çözümleri sorunun nerde nasıl olduğunu öğrenmek bilmek çözümü bulmak için kimse yazdıklarımı hepsini okmuyor sorun varsa yazıyolar 

yazmalarına birşey demiyorum demek istediğim pc hata sorun uygulama başlatılmadı hatası alan herkes yazdıklarımı hepsini okusa çözüm görürler antivirüs olarak yazdığım yerde link var eset kurun virüs olan herşeyi siliyor sorun bitiyor sorun olursa yazın çözümü bulalım 

araştırma yapmalı hangi virüs nedir belirtileri neler hangi virüs neler getirir pc neler yapar 

virüs olan virüslü çok sayıda değişik isimde olan virüsler var en küçük en büyük her virüsün kendine göre ismi var antivirüs olarak eset kurun eset siler 

pc virüs bırakmaz virüsün nere olursa olsun yerel disk c d e nerde varsa kökünü siliyor 

sonra adguard kurun virüs yok reklam yok sorun yok hata yok yazılarımda herşeyi yazdım belirttim linkler verdim neler yapılamsı gereken yazdım okuyun 

pc kullanımı önem dikkat isteyen sistem olur her siteden uygulama program iso oyun indirmeyin bildiğiniz güvendiğiniz virüs olmayan sitelerden indirin virüs hertürlü bulaşır hdd ssd usb dikkatli olmak lazım 

benim masaüstü pcde vardı winpe ile kurup yapmaya çalıştım olmadı programı kurdurmadı pc açtım kurmayı denedim olmadı pc kapatıp internet bağlantısı kestim pc yi açtım sonra antivirüs kurdum neti bağladım eset güncelledikten sonra temizliledim ne varsa yine de yarın trbayın yeni çalışması kuracam kafam takılmasın diye internet bağlantısı kesip deneyin kolay gelsin

ment, Bir saat önce yazdı:

Sıfırdan windows 10 orjinal iso ile formatı attım. Sonrasında kaspersky antivirüs kurdum. Tarattım win32.pioneer çıkttı.

Yerel Disk C    Dosya İçindeki symsrv.dll.000 antivirüs bu dosyanın içinde olan virüsü sildimi 

verdiğim linkten format sonrası eset kurulum yapasaydın iyi oldurdu kaspersky antivirüs güvenem eset gibi silemz virüsleri kaspersky antivirüs  kaldırman zor ben kurdum kaldırmak için uğraştım eset virüsler için ideal verdiğim linkte adguard vardı onu kur net reklam virüs gelmez 

Evolutionn, Şimdi yazdı:

Yerel Disk C    Dosya İçindeki symsrv.dll.000 antivirüs bu dosyanın içinde olan virüsü sildimi 

verdiğim linkten format sonrası eset kurulum yapasaydın iyi oldurdu kaspersky antivirüs güvenem eset gibi silemz virüsleri kaspersky antivirüs  kaldırman zor ben kurdum kaldırmak için uğraştım eset virüsler için ideal verdiğim linkte adguard vardı onu kur net reklam virüs gelmez 

asıl sorun sistemlerde olan Windows Sistemlerinde Uygulama Başlatılamadı Hatası Alan 0xc0000005

hatayı veren program kurmana izin vermeyen sorun çıkartan Yerel Disk C   

Dosya İçindeki symsrv.dll.000 dosyasa oluşuyor virüs bu dosya giriyor sorunlar hata başlıyor format attın sorun hata varmı virüs programı kurdun yerel disk olan kaç bölüm varsa hepsini tarasın virüs olanları silsin güvendiğin virüs olmayan yerden oyun film program indir chorme tarayacı adguard eklenti yükle 

Evolutionn, 1 saat önce yazdı:

asıl sorun sistemlerde olan Windows Sistemlerinde Uygulama Başlatılamadı Hatası Alan 0xc0000005

hatayı veren program kurmana izin vermeyen sorun çıkartan Yerel Disk C   

Dosya İçindeki symsrv.dll.000 dosyasa oluşuyor virüs bu dosya giriyor sorunlar hata başlıyor format attın sorun hata varmı virüs programı kurdun yerel disk olan kaç bölüm varsa hepsini tarasın virüs olanları silsin güvendiğin virüs olmayan yerden oyun film program indir chorme tarayacı adguard eklenti yükle 

Hepsini yaptım hocam. Şükür sorun çözüldü. ESET sizin verdiğiniz linkteki nedense stabil çalışmadı.