Jump to content

Filemaker Server

Share

Recommended Posts

Bir kamu kurumunda çalışan şefimiz için Filemaker Server (17-18-19) versiyonlarından biri olabilir. Arkadaş bütün uğraşlarına rağmen server kurulumunu yapamadı.

Bu programı katılımsız yapmak mümkün mü. Nette çok aradım katılımsızını bulamadım. Üstatlarımdan yardım bekliyorum. Selam ve saygılarımla...

@mbilgili şefiniz bir pc de mi kullanacak yoksa server da mı, Server da ise katılımsız çalışmaz ve güvenlik ilkeleri izin vermez. Bir de Server da kurulum yaparken gerekli microsoft programlarınıda kuruyor ve programı içerisinde database ve user ayarları yapması gerekiyor. Ben de bir kamu kurumunda emekli olmadan önce server versiyonu nu kullanıyordum. Emekli olduktan sonra sadece filemaker pro 19 kullanıyorum. Yani sadece database tabanında program yapmaya çalışıyorum. Eğer programa ihtiyacanız var ise iki adet link veriyorum. Buradan indirip, crack sitelerinden key veya patch bulabilirsiniz. Saygılar...

Please register to see this content.

kurucay2000, 13 saat önce yazdı:

@mbilgili şefiniz bir pc de mi kullanacak yoksa server da mı, Server da ise katılımsız çalışmaz ve güvenlik ilkeleri izin vermez. Bir de Server da kurulum yaparken gerekli microsoft programlarınıda kuruyor ve programı içerisinde database ve user ayarları yapması gerekiyor. Ben de bir kamu kurumunda emekli olmadan önce server versiyonu nu kullanıyordum. Emekli olduktan sonra sadece filemaker pro 19 kullanıyorum. Yani sadece database tabanında program yapmaya çalışıyorum. Eğer programa ihtiyacanız var ise iki adet link veriyorum. Buradan indirip, crack sitelerinden key veya patch bulabilirsiniz. Saygılar...

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim. Server' da kullanacak. Kendi bilgisayarına (ana makina) hem Filemaker Pro hem de Server'i  kurup diğer 5 veya 6 bilgisayarda paylaşıp programı ortak kullanacaklar. Siz Filemaker kullanan biri olarak Server kurulumunun diğer programlar kadar kolay olmadığını takdir edersiniz.  Bilgi beceri ve deneyim gerektiriyor.

Programın kurulumunda sıkıntı yok, bizim derdimiz SERVER kurulumu bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan üstatlarımızın yardımlarını bekliyorum. Sağlıcakla kalın.

Server kurulumu yaparken admin paneline şifre ataması gerekiyor. Kurulum bittikten sonra Filemaker Server arayüzü bu atadığınız admin paneli ile açılıyor. Bu arada program web browser olarak edge kullanıyor. Ayrıca port bölümlerinide açması gerekiyor. Eğer şefinize bildirirseniz, günlük olarak takip edeceği bir form sitesi veriyorum. Buradan üyelere sorular sorarak destek alabilir. 

Saygılar...

kurucay2000, 11 saat önce yazdı:

Server kurulumu yaparken admin paneline şifre ataması gerekiyor. Kurulum bittikten sonra Filemaker Server arayüzü bu atadığınız admin paneli ile açılıyor. Bu arada program web browser olarak edge kullanıyor. Ayrıca port bölümlerinide açması gerekiyor. Eğer şefinize bildirirseniz, günlük olarak takip edeceği bir form sitesi veriyorum. Buradan üyelere sorular sorarak destek alabilir. 

Saygılar...

Çok teşekkür ederim.