Jump to content

Windows 10 Defender Devre Dışı Bırakma Silme

Evolutionn
 Share

Recommended Posts

Windows Defender Devre Dışı Bırakma Silme Bat Reg Uygulama Linki Açıklama Ekliyorum

Windows 10 Sürümlerinde Defender Windows Güvenliğinden Defender Ayarlarını Kapatarak İşleme Başlıyoruz Bildirimleri Kapatıyoruz 

İndirdiğiniz Rar İçinde Bat Reg Uygulama Var İlk İşlem Reg Ayarları Yapalım Sırasıyla İçinde İşe Yarayan Reg Var Bat Ayarları Yönetici Olarak Çalıştırın 

Hizmetlerde Olan Windows Güvenliği Hizmeti Security Health  Devre Dışı Bırakma İçinde Burada  Verdiğim Bat Kodunu 

Masaüstü Not Defteri Açalım Vereceğim Kodu Kopyala Yapıştır Yapalım Hepsini Farklı Kaydet Diyelim 

İsmi Windows Güvenliği Hizmeti.bat Yapalım Oluşan Bat Dosyasını Yönetici Olarak Çalıştıralım Bu İşlemi İki Defa Yapalım 

echo off
cls

schtasks /delete /TN "\Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Cache Maintenance" /f
schtasks /delete /TN "\Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Cleanup" /f
schtasks /delete /TN "\Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Scheduled Scan" /f
schtasks /delete /TN "\Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Verification" /f

REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection" /v "DisableRealtimeMonitoring" /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender" /v "DisableAntiSpyware" /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService" /v "Start" /t REG_DWORD /d 4 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WinDefend" /v "Start" /t REG_DWORD /d 4 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\MRT" /v "DontOfferThroughWUAU" /t REG_DWORD /d 1 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer" /v "SmartScreenEnabled" /t REG_DWORD /d "Off" /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v PromptOnSecureDesktop /t REG_DWORD /d 0 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v EnableLUA /t REG_DWORD /d 0 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v ConsentPromptBehaviorAdmin /t REG_DWORD /d 0 /f

REG ADD "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppHost" /v "EnableWebContentEvaluation" /t REG_DWORD /d 0 /f
REG ADD "HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppHost" /v "ContentEvaluation" /t REG_DWORD /d 0 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer" /v "SmartScreenEnabled" /t REG_SZ /d "Off" /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\DiagTrack" /v "Start" /t REG_DWORD /d 4 /f
REG ADD "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection" /v "AllowTelemetry" /t REG_DWORD /d 0 /f
Exit

Bilgisayarı Yeniden Başlatalım Rar İçinde Edge Cortana Defenderi Kaldıralım Uygulamasını Yönetici Olarak Çalıştıralım Açılan Menüde Uninstall Defender

Tıklayalım Açılan Pencerede İşlemin Bitmesini Bekleyelim Bu İşlemi Aynı Yerde Üç Defa Yapalım Bilgisayarı Yeniden Başlatalım Defender Silinmiş Olur 

İndirme Link: https://uploadrar.com/gblfxyc5vb4b

Edited by Evolutionn
Düzenleme Yapıldı
  • Like 2
  • Thanks 2

haruni, 11 dakika önce yazdı:

dosyayı başka bir yere yüklermisin. virüslü başka dosya iniyor.

dosya virüslü değil antivirüs varsa virüs olarak görür siler 

yeni indirme link: 

Please register to see this content.

yüklediğim dosya içersinde bat reg uygulama olduğu için rar içinde rar çıkartılırsa açılan dosya antivirüs dosya içindekini virüs olarak görür yüklediğim rar virüs yok kendim kullanıyorum 

• Like 1

Shadowscape, 11 dakika önce yazdı:

Selamlar . Komple siliyor mu : ) 

selam komple siliyor rar içinde olan uygulama siliyor yönetici olarak çalıştır pencere açılcak bitmesini bekle işlemi üç kez yap bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlat 

Rar İçinde Edge Cortana Defenderi Kaldıralım Uygulamasını Yönetici Olarak Çalıştıralım Açılan Menüde Uninstall Defender

Tıklayalım Açılan Pencerede İşlemin Bitmesini Bekleyelim Bu İşlemi Aynı Yerde Üç Defa Yapalım Bilgisayarı Yeniden Başlatalım Defender Silinmiş Olur 

• Thanks 1

akillialtay1995, 7 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim. Çok yararlı bir uygulama. 
Güncellemeden sonra gelen defendera da engel oluyor mu?

rica ederim defenderi tamamen sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlat silmeden önce rar içinde olan bat dosyalarını yönetici olarak çalıştır reg tıkla orda yazıyor defenderi sildikten sonra güncelleme gelse defender gelmiyor Unlocker 1.9.2 bilgisayarım yerel disk olan program dosyaları x86 program files olan dosyakarda defender olan dosyaları Unlocker le sil 

arkadaşlar defenderi tamamen siliyormu sorularınız için vereceğim siteye bakın görün 

Evolutionn, 1 dakika önce yazdı:

rica ederim defenderi tamamen sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlat silmeden önce rar içinde olan bat dosyalarını yönetici olarak çalıştır reg tıkla orda yazıyor defenderi sildikten sonra güncelleme gelse defender gelmiyor Unlocker 1.9.2 bilgisayarım yerel disk olan program dosyaları x86 program files olan dosyakarda defender olan dosyaları Unlocker le sil 

arkadaşlar defenderi tamamen siliyormu sorularınız için vereceğim siteye bakın görün 

güncellemeden sonra defendere engele olmaz defender geri gelmez defender diye birşey kalmıyor sitemi yeniden başlatın sildikten sonra sistemi yükseltme yapmayın 

Yeni link için teşekkürler. şimdi oldu. uploadrar linkini yine kontrol ettim ve defender adını kullanıp, 7.5 mb. lık bir dosyayı veriyor. indiğinde ise sadece Windows-Defender-Dev_YfyZVCU3 adında bir exe dosyası var. Nacizane tavsiyem uploadrar linkini kaldırman.

haruni, 21 dakika önce yazdı:

Yeni link için teşekkürler. şimdi oldu. uploadrar linkini yine kontrol ettim ve defender adını kullanıp, 7.5 mb. lık bir dosyayı veriyor. indiğinde ise sadece Windows-Defender-Dev_YfyZVCU3 adında bir exe dosyası var. Nacizane tavsiyem uploadrar linkini kaldırman.

Uploadrar linklerinde aslında problem yok ancak %70 kullanıcı Adguard-Ublock vs gibi eklentiler kullanmadığından malesef reklam olarak .exe ya da başka formatlı başka boyutlu şeyleri indiriyor, virus çıkma ihtimalleri yine net değil ancak insan amacına ulaşamıyor sonuçta evet.

Eklentiyi kurup tekrar indirmeyi deneyin dosya ne ise inecektir.

• Like 2

haruni, 7 saat önce yazdı:

rica ederim güle güle kullan 

yenilmezibo, 7 saat önce yazdı:

Uploadrar linklerinde aslında problem yok ancak %70 kullanıcı Adguard-Ublock vs gibi eklentiler kullanmadığından malesef reklam olarak .exe ya da başka formatlı başka boyutlu şeyleri indiriyor, virus çıkma ihtimalleri yine net değil ancak insan amacına ulaşamıyor sonuçta evet.

Eklentiyi kurup tekrar indirmeyi deneyin dosya ne ise inecektir.

arkadaşım yorumuna katılıyorum güzel yorumun için teşekkürler burada olan arkadaşlar paylaşım yapıyor bende kendimce burada olan arkadaşlara azda olsa yardımcı olmak amacıyla paylaşım yaptım defenderi seven var defenderi sevmeyende var ben sevmiyorum defenderi bilgisayarda defender olmasın kendi bilgisayarımda ilk işim defenderi devre dışı bırakıp kökünü silmek 

Tabi asıl soru şu? Defenderi tamamen temizleyince güncellemeleri sonlandırabilecek mi? Windows 10'da bir script ile defenderi sildim. Güncelleme gelmişti malesef artık yapılandıramadı geri aldı.

Biz zekiysek microsoftun eli de armut toplamıyor. Baktı bunlar defenderı siliyor. Ben de ellerinden güncellemeleri alırım. Silmeyi göze alamazlar güncelleme istiyorlarsa.

shaolin, 2 saat önce yazdı:

Tabi asıl soru şu? Defenderi tamamen temizleyince güncellemeleri sonlandırabilecek mi? Windows 10'da bir script ile defenderi sildim. Güncelleme gelmişti malesef artık yapılandıramadı geri aldı.

Biz zekiysek microsoftun eli de armut toplamıyor. Baktı bunlar defenderı siliyor. Ben de ellerinden güncellemeleri alırım. Silmeyi göze alamazlar güncelleme istiyorlarsa.

defenderi sildiğinde güncelleme gelse güncellemeler yüklenmiyor güncelleme gelmiyor defender güncelleme bağlantısı var defender devre dışı bırakırsan güncelleme gelir güncellersin kendine soru sorsan defender silmesem devre dışı bıraksam güncelleme gelse güncellense defender devre dışı bıraksan bildirimleri kapatsan arka planda çalışıyor bilgisayarında kurmak istediğin program uygulama virüs olarak görcek bilgisayarı yorucak ram yicek sorunlar başlayacak aslında güncelleme ilk format attığında önemli gereken güncellemeler yüklendise defenderi sil kökünü kazı güvenlik ilgili olanı devre dışı bırak güncelleme gelsede güncellemelerin çoğu fix te sorunlu sorunsuz olanı oluyor sistemi kurdusan sistemden memnun stabil çalışıyorsa bilgisayar yorulmuyorsa 

microsoft güncelleme göndermiş göndermemiş umrumuzada olmaz arkadaşlara faydam olsun işleri görünsün defender istemiyorlarsa defenderi silen rar yükledim defenderi silen silmeyen kendini ilgilendirir araştırma yapsalar defender bilgisayara neler yaptıklarını bilseler defenderi silen çok insan olur 

Defenderi tamamen temizleyince güncellemeleri sonlanmıyor güncelleme geliyor bazı güncellemler yükleniyor bazıları yüklenmiyor hata veriyor 

önemli olan önemli güncellemeleri yüklemek gerisi boş bilgisayarımda defender yok antivitüs yok güvenlik merkezi yok devre dışı bunlarla ne uygulama varsa devre dışı bıraktım sildim kökünü kazıdım güncelleme gelmiş gelmemiş güncelleme göndermemiş umrumda değil bilgisayarım çalışıyor stabil sorun yok 

adguard masaüstü kurdum reklam virüs yok çoğu insan evinde iş yerinde dışarda nerde olursa olsun çoğu insan bilgisayar nedir bilgisayar kullanmasını bilmiyor 

herkez kendince işin kolayına kaçıyor bilgisayar çalışşsın işim görülsün gerisi boş diyor 

editli lite mod hazır olan iso kullanmıyorum bunlar bilgisayarlarda sorun yaratıyor defenderi sildik diyorlar güncelleme geldiğinde defender geri geliyor benim yaptığım defender silme de geri gelmiyor 

Shadowscape, Bir saat önce yazdı:

Windows 7 kullananlar var onlar hiç güncelleme alamıyor . Ekstra virüs programı kurarak kullanıyorlardır bence. Windows 8 inde desteği bitiyor.

Windows 7 güncellemek istiyorsanız;

TheDiffere, 38 dakika önce yazdı:

Bu yöntem Windows 11 de geçerli mi hocam? Yakın bir zamanda 11 e geçiş yapmak istiyorum işimi görür mü?

Bu yöntem Windows 11 de geçerli mi bende windows defender silen uygulamayı windows 10 denedim defenderi siliyor 

uygulama windows 10 sürümleri için ayarlanmış windows tool uygulama açınca windows 10 için belirtiyor windows 11 sürümleri için geçerli değil 

windows 11 sürümleri için defenderi bu uygulama benzer yapmaya çalışıyorlar oda windows 11 nihai sürüm çıktığında olurmuş bende bekliyorum windows 11 sürümleri için defenderi silen uygulamayı windows 11 yeni sürüm olan windows 11 22 h2 için şuan defenderi silen uygulama yok araştırmalarım sürüyor bulursam buraya ekleyceğim arkadaşlar faydalansın diye 

TheDiffere, 43 dakika önce yazdı:

Bu yöntem Windows 11 de geçerli mi hocam? Yakın bir zamanda 11 e geçiş yapmak istiyorum işimi görür mü?

Windows 11 22 h2 geçme geçenlerde geçtim sorunlu donma çok nihai sürüm çıktığında windows 11 geçebilirsin ozaman windows 11 defenderi silen uygulama çıkar 

windows 11 22h2 sürümleri güvenlik defender güvenlik merkezi olarak çok karışık windows 11 21h2 defender silmek basitti defender silme uygulması var Defender Uninstaller windows 11 22h2 işe yaramıyor önerim şuan windows 10 kal bende windows 10 kullanıyorum windows 11 22h2 kullanmak istiyorum defenderi silen uygulama çıksın windows 11 geçerim 

TheDiffere, 49 dakika önce yazdı:

önerim windows 11 22h2 sürümleri için windows 11 22 h2 iso paylaşımlarında editli lite mod olsun iso indirme defender silindi diyor güncelleme geldiğinde güncelleme yaparsan defender geri geliyor windows 10 defender silme uygulamsı sildiğin an güncelleme yapsan bile defender geri gelmiyor verdiğim linkte reg dosyasının içinde defender devre dışı bırakma reg defender güncellmesi durduran reg var rar dosyasını iindirdisen incele derim

Shadowscape, 4 dakika önce yazdı:

Merhabalar. Uninstal defender dedim. güncelleme yapıyor 

image.png.883448a3ff0b1ebb38aa48ea0a5c5317.png

merhaba defender silme uygulaması windows 10 için windows 10 defenderi kökünden siliyor güncelleme gelir güncellemeler olur güncelleme yüklenir defender güncellemesi gelmez güncellesende defender geri gelmez normal olarak önemli olan güncellemeleri yüklersin onlarda önemli güncelleme olur 

Evolutionn, 5 dakika önce yazdı:

önerim windows 11 22h2 sürümleri için windows 11 22 h2 iso paylaşımlarında editli lite mod olsun iso indirme defender silindi diyor güncelleme geldiğinde güncelleme yaparsan defender geri geliyor windows 10 defender silme uygulamsı sildiğin an güncelleme yapsan bile defender geri gelmiyor verdiğim linkte reg dosyasının içinde defender devre dışı bırakma reg defender güncellmesi durduran reg var rar dosyasını iindirdisen incele derim

merhaba defender silme uygulaması windows 10 için windows 10 defenderi kökünden siliyor güncelleme gelir güncellemeler olur güncelleme yüklenir defender güncellemesi gelmez güncellesende defender geri gelmez normal olarak önemli olan güncellemeleri yüklersin onlarda önemli güncelleme olur 

Hee tamamdır teşekkürler. Ben hiç bir şekilde güncelleme gelmiyor anlamıştım : ) . İyi forumlar

• Like 1

Shadowscape, 1 dakika önce yazdı:

Hee tamamdır teşekkürler. Ben hiç bir şekilde güncelleme gelmiyor anlamıştım : ) . İyi forumlar

rica ederim arkadaşım burada windows 10 sürümleri kullanan arkadaşlara windows 10 sürümleri için windows 10 defender silme bat reg dosyaları paylaştım arkadaşlara lazım olan defenderi silmek isterlerse diye benim uyguladığım bu uygulama windows 10 defenderi sildiğinde defender geri gelmiyor güncelleme yapabiliyorsun çoğu insan defenderi sildiğinde sistem stabilliğini bozuyor diyor sistemde sorunlar oluyor diyor ben yıllarca windows 10 kullandım windows 10 kullanıyorum windows 10 format atttığımda masaüstü geldiğinde ilk işim defenderi devre dışı bırakmak bilgisayarı yeniden başlatmak sonra windows 10 defender silme uygulamasını kullanmak defender silmek için editli lite mod n lite gerek yok editli lite mod olan iso defender silinmiş olarak gelir sorun bu iso indirir kurar format atar sonra güncelleme yaparsan defender geri gelir benim  uyguladığım uygulama defenderi siliyor kökünden geri gelmesini engelliyor olay bu güncelleme yapabiliyorsun insanlar internette araştırma yapsa ne nedir bilgisayarda olan kullandıkları genel araştırmalar yapsalar sorunu çözecekler çözüm bulcaklar windows 11 22 h2 defender silme uygulaması şu an için yok bende bekliyorum çıksa windows 11 22h2 geçerim indirdiğim iso orjinal el değmemiş oluyor format sonrası ayarlarımı kendimce hazırlıyorum kendime göre ayarlar yapıyorum telemetri gizlilik windows sürümlerinde ne varsa hepsini yapıyorum sorunsuz olarak sistemi kullanıyorum windows 10 22h2 yeni çıktı sorunlu olabilir heryönden nihai sürüm çıkmadan sistem kurmak mantıklı değil ben araştırma öğrenme amaçlı nihai sürüm çıkmadan sürümleri denemek amaçlı kuruyorum kendi açımdan sistemde ne var sorunlar ne görüyorum ona göre nihai sürüm çıktığında neler yapmam gerektiğini görmüş oluyorum sisteme geçmeden sistem kurmadan format atmadan kullandığın sistemde önemli olan geçeceğin sistem için ilk önce gereken program uygulama bilgi edin format attığında sorunlarla karşılaşma diye alt yapı hazırlama diyelim 

• Like 1

Güncellemeler geliyor ama yükleyemeye çalıştığı zaman sonlandıramıyor.

Ben de Defender'ı sökmeden sadece pasifleştirdim. O zaman güncelleme yüklendi.

Evolutionn arkadaşım sana zahmet arada nokta kullan lütfen. Okurken zorlandığım daha kötü bir metin hatırlamıyorum.

shaolin, Şimdi yazdı:

Güncellemeler geliyor ama yükleyemeye çalıştığı zaman sonlandıramıyor.

Ben de Defender'ı sökmeden sadece pasifleştirdim. O zaman güncelleme yüklendi.

günceleme gelir güncellersin defenderi devre dışı bırakırsan her güncelleme gelir yüklenir hata vermez güncellemeler içinde gerekli gereksiz olan güncelleme geliyor defenderin güncellmesi geliyor güvenlik güncellmesi defenderi devre dışı bıraksan pasif olsa defender arka planda çalışır güncelleniyor defender sildin güncelleme gelir güncelleme yükler hata almazsın bazı güncelleme gelir defenderi sildiğin için güncelleme gelir yükler hata alırsın güncellemeler hata aldığın olan özellik yada farklı gereksiz güncellemeler olur sistemden memnunsan sistemde açık yoksa programların çalışıyorsa güncellme yapma NET Framework güncellemeleri gelirse yükle kur bunları sorunsuz olarak günceller yükler kurar hata vermez defenderi sildiğim zaman sadece NET Framework güncellemeleri gelirse onları yüklüyorum geri kalan güncelleme benim için önemli değil önemli olan güncelleme NET Framework güncellemeleri olur bunlar güncel olmazsa NET Framework giderse hatadan dolayı bilgisayarında olan program uygulama çalışmaz hata verir