Jump to content

Win 7 Win8 Win10 Win10lite Win11lite Kasma Sorunu

Asedwa
 Share

Recommended Posts

Başlıkta yazan tüm işletim sistemleri ile denedim hep oyun oynarken alt tab yaparsam direk bilgisiyar gidiyor bilgisayarım biraz eski ama oynadığım oyunu 10 yıllık bilgisayarda daha rahat oynuyorum arkada google ve spotfy varsa direk gidiyor . 

İŞLEMCİ     Intel® Core™ i7-2600 CPU @ 3.40GHz

EKRAN KARTI        Radeon RX550/550 Series

BELLEK      8 gb

DEPOLAMA                  ST2000DM006-2DM164 ATA Device                 SanDisk SD8SBAT128G1122 ATA Device

oynadığım oyunlar lol , minecraft ağır bir oyun oynamıyorum .

Şu anda win11 lite kullanıyorum yardım ederseniz sevinirim .

•  

8GB ram ilk anda yeterli gibi görünsede bana sistem bellek yetersizliğiyle ilgiliymiş gibi geliyor

performans ayarlarını bi gözden geçirin ayrıca sanal belliği aktifleştirin her ne kadar disk belleği düşük performans gibi görünsede mevcut ram kapasitesi dolana kadar devreye girmeyecektir bu sayede çökmelerin önüne geçmiş olursunuz

diğer bir seçenek kullanım alışkanlığınızı değiştirmek olur yani oyun oynarken arkaplanda başka uygulama çalıştırmamak

• Thanks 1

shaolin, 17 saat önce yazdı:

Donanım hızlandırmalı gpu ayarını kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Deneyin. 

Please register to see this content.

Hocam bahsettğiniz ayarı bulamadım bende şu var aynı yerde bende pencereli oyunlar için iyileştirmeler diye bir yer var .

Zapotek, 12 saat önce yazdı:

8GB ram ilk anda yeterli gibi görünsede bana sistem bellek yetersizliğiyle ilgiliymiş gibi geliyor

performans ayarlarını bi gözden geçirin ayrıca sanal belliği aktifleştirin her ne kadar disk belleği düşük performans gibi görünsede mevcut ram kapasitesi dolana kadar devreye girmeyecektir bu sayede çökmelerin önüne geçmiş olursunuz

diğer bir seçenek kullanım alışkanlığınızı değiştirmek olur yani oyun oynarken arkaplanda başka uygulama çalıştırmamak

Hocam dediğiniz gibi sanal bellek açtım 8 gb verdim yeterlimidir yoksa daha çok verebilirim hafıza o kadar önemli değil . Saygılar .