Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Dell Dell Vostro 3500 Ses Sorunu

kacaksevgilim
 Share

Recommended Posts

Merhabalar, bu Allah'ın cezası bilgisayara format attım, formattan önceki Windows 10'da ses varken iki farklı sistemle denemediğim yöntem kalmadı ama ses yok

-Yeniden format atıldı.

-otomatik sürücü aramasıyla olmadı.

-3.party driver programı ile ses sürücüsü arandı olmadı.

-Bios'tan tam ses çipi modeli öğrenildi olmadı.

bios'ta Audio controller : Realtek ALC3204-CG diye yazıyor, buna uygun aratma yaptım buldum yükledim olmadı. Sanki ses çipi tamamen yok olmuş gibi.

Bilgisayar benim de değil üzerime sanki vazifeymiş gibi bu lanet şeye format attım çok pişmanım. Sizlerin yardımıyla düzeltebilirsem daha önünden geçmem bu bilgisayarın.

Edited by kacaksevgilim
sorun çözümü

kacaksevgilim, 11 saat önce yazdı:

Merhabalar, bu Allah'ın cezası bilgisayara format attım, formattan önceki Windows 10'da ses varken iki farklı sistemle denemediğim yöntem kalmadı ama ses yok

-Yeniden format atıldı.

-otomatik sürücü aramasıyla olmadı.

-3.party driver programı ile ses sürücüsü arandı olmadı.

-Bios'tan tam ses çipi modeli öğrenildi olmadı.

bios'ta Audio controller : Realtek ALC3204-CG diye yazıyor, buna uygun aratma yaptım buldum yükledim olmadı. Sanki ses çipi tamamen yok olmuş gibi.

Bilgisayar benim de değil üzerime sanki vazifeymiş gibi bu lanet şeye format attım çok pişmanım. Sizlerin yardımıyla düzeltebilirsem daha önünden geçmem bu bilgisayarın.

s.a kardeş format atmak sorun değil, önemli olan çözmen, acele ve telaşla hata yaparsın, sakin olmak en güzeli, win10 kurulumunda, ses kartını zaten tanır, sadece güncellemede tanımlar.

bios ayarını kurcaladıysan defult yap, yada sadece BIOS > Advanced > Onboard Devices Configuration > HD Audio Controller > Enabled yap, sorun çözülmezse dönüş yap, iyi forumlar. 

• Like 1

arkadaşların attığı dosyalarını indirin, sürücü güncelleme ile, bilgisayarımdan sürücü seç ile, inf dosyasını göstererek sürücü yedirmen gerek, Zamanında benim de aynısı başıma geldi windowsun otomatik yüklediği hep cızırtı yapıyordu, inşallah sürücüyü bulursun, Ayrıca baya bir sürücü indir, indirdiklerini 1/2/3/4/5 gibi adlandır, sürücüleri inf klasöründen yükle kur.Dene, olamaynları sil, bulursan sakla. Ayrıca win vista/7/8 sürücülerini deneyebilirsin(üretici sitesinden)

Edited by yeniceli2001
düzeltme

Hepinize çok teşekkür ederim .Önce bios ayarını default yapıp sonra tekrar Windows 10 ile format attım. Driverpack ile taratıırnca bu sefer ses geldi.

Gerçekten çok sıkıntılı bir laptop. Kendi sitelerinde koydukları sürücü dahi çalışmıyor. Haliyle Windows  repolarında bulunan sürücülerde.

Windows 7'den bu yana default driverlar bile sesi çalıştırırken bu arkadaşların ne gibi motivasyonu vardı acaba "Öyle birşeyler yapalım ki kullanıcı tilt olsun" gibisinden sanırım.

Ha ses driver ekstra hiçbir şey sunmuyor. Normal Laptop hoparlörü işte. Tamamen kıllık yaratması için konmuş donanım

Edited by kacaksevgilim
ekleme,imla.