Jump to content

Opera Kapanmıyor?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Opera tarayıcısı son kez güncellenip açıldı pencerenin çarpı işaretinden de görev çubuğundaki pencereyi kapattanda kapanmıyor.  Bilgisayarı bu şekilde kapatıcam  sonra bakarım artık. çünkü uyumam lazım acil. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediniz mi? Bu arada dalga geçmek amaçlı sormuyorum, deneyip denemediğinizi bilmediğimden. Bilgisayarlar ve yazılımlar mükemmel varlıklar değiller, ram leak olur, işlemci hesaplama hatası yapar, havadaki nem miktarı değişir voltajda dalgalanma olur, kod stackoverflowa girer, olur da olur yani ve birden Operayı kapatamazsınız. Sonra uyuyacak olduğunuz için en yakın çözümü unutur ve foruma yazmayı tercih edebilirsiniz (olamaz mı). Bazen yeniden başlatmak en büyük sorunları mucizevi şekilde düzeltir.

Edited by PeterWilkinson
  • Like 1

Ayrıca eski sürüme kolayca dönebilirsiniz. Operanın kısayolundan (sağtık yapıp dosya konumunu aç diyerek) kurulduğu klasöre gidin. Burda her güncelleme aldığında o numarayla başlayan bir klasör bulunur. Eğer önceki sürümün klasörü ordaysa, son güncelleme sürümünün klasörünü silebilirsiniz. Böylece kısayolundan başlattığınızda o klasör okunup, osürüm başlatılır. Genelde böyle hatalar için, bir önceki sürüme dönebikmek için, son iki güncellemenin klasörünü tutmakta fayda var. Yenisini silip, eskiyle başlatın sorun yoksa onla devam edin. Ben yer tutmasın diye eskileri hep elle silerim.

1721150580_2022-8-1912-3-11.png.f641b0678a6dc0c495453427c137b030.png

Eğer sorun olursa operanın tüm sürümlerini burdan edinebilirsiniz.

Please register to see this content.

a1.gif.4d0e1445fc3bb7cb23d3c7d83795b828.gif

PeterWilkinson, 22 saat önce yazdı:

Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediniz mi? Bu arada dalga geçmek amaçlı sormuyorum, deneyip denemediğinizi bilmediğimden. Bilgisayarlar ve yazılımlar mükemmel varlıklar değiller, ram leak olur, işlemci hesaplama hatası yapar, havadaki nem miktarı değişir voltajda dalgalanma olur, kod stackoverflowa girer, olur da olur yani ve birden Operayı kapatamazsınız. Sonra uyuyacak olduğunuz için en yakın çözümü unutur ve foruma yazmayı tercih edebilirsiniz (olamaz mı). Bazen yeniden başlatmak en büyük sorunları mucizevi şekilde düzeltir.

O açıdan bakınca öyle aynen. Bu bildiğim bir şey doğru. Uyuyacak olduğumdan değilde daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Onun için işi garantiye almak için sormanın en garanti yol olacağını düşündüm. Vede aynen öyle oldu. sizin yazdığınızı telefondan gördüm şimdi bilgisayarı açıp denedim aynen dediğiniz gibi düzelmiş. İlgilenen emek veren herkese teşekkür ederim.

• Like 1

Opera gxtede aynı sorun var hala güncelleme gelmiş değil bazen çok çok geç açılıyor normalde pcde en hızlı açılan şeydi bi güncellemeyle mahvettiler 

Stop the Cap! » Spectrum Upgrades Standard Speed Plan to 200/10 Mbps in  Central Florida and South Texas

bu net hızında itnernet bağlanamama sorunu nasıl olabilir firefox açıyorum gayet sıkıntısız yıldırım hızında açıyor heryeri son güncellemede ne yaptılarsa çok sorunlu geldi

Operanın heryeri karanlık modu aktif edip kapatma özelliği yan sekmede messenger whatsapp instagram dm discord spotify gibi özellikler sunduğu için bayılıyordum fakat sürüm güncellendikçe düzelmek yerine daha beter hale gelmeye başladı

Son zamanlarda çok olmaya başladı bu gidişle bu tarayıcıya veda edecem gibi görünüyor.Cazip özellikleri sevdirmişti giderek kötüleşiyor.