Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Huawevi Vs Xiaomi Telefonları

canpolat11
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar xiaomi red mi 10 serilerinden almayı düşünüyorum.bayağı seneden beri kullandığım telefon ise huavei p9 lite. benim sorum bu xiaomi telefonlarına alışırmıyım.yani mesela adım sayacı varmı ? uygulamaları hafıza kartına kurma varmı xiamoide ?mesela p9 lite kameranın sanki odak sorunu var hızlı çekmiyo ya kaymış fotoğraf çekiyor yada net olmayan fotoğraf çekiyor ben hemen hızlı çekmek istiyorum bu xiamoi telefonlarda varmı birde kronik sorun vs varmı ?

Redmi 10 serisi öyle aman aman bir seri değil öncelikle bunu belirteyim... Alacağın en ucuz Xiaomi serisi olacağından aşırı beklentiye girmemelisin.Sorunlarına gelirsek...

1) İnsanoğlu zamanla her şeye alışıyor sende alışacaksın Xiaomi kullanmaya mecburen... Sıkıntı çıkmaz bu konu da...

2) Adım sayar normalde var ama gösterim kısmı biraz tuhaf. Kilit ekranında görmek istersen marketten tema indirerek bu sorunu çözersin. Birde ana sayfa da iken ekranı sağa doğru çekince açılan bilgi, haberler vs kısmında da görebilirsin. Bu cihaza göre farklılık gösterebilir.

3) Uygulamaların hafıza kartına kurulması uygulamaya bağlıdır. Desteklerse taşırsın. Şunu da unutam alacağın telefon Android 12 ile gelecek ve bu sistem hiç çalışmayabilir.

4) Kamera olayı göreceli olmakla beraber odaklama vs sorunları yasamazsın belki ama kaliteden memnun kalıp kalmayacağın sana bağlı. Gerçi elindeki telefondan daha iyi olacağı kesin.

KaYRa, 38 dakika önce yazdı:

Redmi 10 serisi öyle aman aman bir seri değil öncelikle bunu belirteyim... Alacağın en ucuz Xiaomi serisi olacağından aşırı beklentiye girmemelisin.Sorunlarına gelirsek...

1) İnsanoğlu zamanla her şeye alışıyor sende alışacaksın Xiaomi kullanmaya mecburen... Sıkıntı çıkmaz bu konu da...

2) Adım sayar normalde var ama gösterim kısmı biraz tuhaf. Kilit ekranında görmek istersen marketten tema indirerek bu sorunu çözersin. Birde ana sayfa da iken ekranı sağa doğru çekince açılan bilgi, haberler vs kısmında da görebilirsin. Bu cihaza göre farklılık gösterebilir.

3) Uygulamaların hafıza kartına kurulması uygulamaya bağlıdır. Desteklerse taşırsın. Şunu da unutam alacağın telefon Android 12 ile gelecek ve bu sistem hiç çalışmayabilir.

4) Kamera olayı göreceli olmakla beraber odaklama vs sorunları yasamazsın belki ama kaliteden memnun kalıp kalmayacağın sana bağlı. Gerçi elindeki telefondan daha iyi olacağı kesin.

çok güzel anlatmıysınız ya aslında çok para vermem ronmalde ama hani işte çift hatlı olsun batarya yüksek olsun bide hafızası yüksek olsun bıktım bu p9 litenin hafıza dolma sorunundan redmi 10 2022 model alacağım gbi gözüküyor

• Like 1

Xiaomi telefonlarının sensör ve optiklerini Sony şirketinin yaptığını biliyorum. Fotoğraf çekimleride bir o kadar güzel olacaktır. Huawei kanadında Leica optikler kullanılmakta bu sensör ve optikte çok güzel. Kendim huawei p20 lite 4gb ram, 64gb depolama olan telefonu kullanıyorum uzun süredir çok memnunum bana yetiyor açıkcası. Xiaomi'lerin kasalarıda ekranlarıda sağlam olduğunu düşünüyorum pişman etmez.

• Like 1

Xiaomi alacaksanız mi serisine bakın derim hani samsung da s yada a yada m serisi gibi huawei bana göre Xiaomi den daha kaliteli cihazlar üretiyor malesef bu arkadaşda google ile kavgalı google yazılımlarını kurabiliyorsunuz ShiftDelete gibi sitelerde var nasıl kurulacağı

Ben Xiaomi redmi 5plus 4ram 64 GB olanı kullanıyorum çok eski model olmasına rağmen yeni çıkan telofon birçoğuna kafa tutar güncelleme almıyor zaten gerek de yok güncellemeyle taş gibi telofon xiamoden vazgeçmem şuan yeni çıkan modeller 5kati para vermeme bile değmez her işini fazlaylasiyla görüyor 

uN1versum, 11 saat önce yazdı:

Xiaomi alacaksanız mi serisine bakın derim hani samsung da s yada a yada m serisi gibi huawei bana göre Xiaomi den daha kaliteli cihazlar üretiyor malesef bu arkadaşda google ile kavgalı google yazılımlarını kurabiliyorsunuz ShiftDelete gibi sitelerde var nasıl kurulacağı

e google play yokmu bu telefonlarda .birde kendi yazılımı oluyormu pcye kurulan işte resimler falan bilgisayar aktarmak için