Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makulu Linux Shift-u 05.10.2022

KaYRa
 Share

Recommended Posts

16 farklı masaüstü seçeneği ile harika bir deneyim sizi bekliyor...

Link ==> https://drive.google.com/file/d/1lsnN4PklwMa9GYGdN0Yb_AvfpYQ-nHZa/view?usp=sharing

m1.JPG

m2.JPG

m3.JPG

m4.JPG

m5.JPG

m6.JPG

m7.JPG

Edited by KaYRa
  • Like 3

@KaYRakardeş bu sistemi kurdum. Bu sistem gayet hoşuma gitti. Görselliği ve stabilliği muazzam.

Bu sistemi kurduktan Türkçe yapmak için bilgisayarı yeniden başlattıktan gelen ekrandan language kısmını seçtim. Sonra oradan Türkçeyi seçtim. Terminal ekranı açıldı. Ardından dil seçeneklerini ayarlayabileceğim ekran açıldı. Oradaki bütün seçenekleri Türkçe yaptım. Sonra o ekranı ve Terminali kapattım. Sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve Türkçe oldu. Biraz uzun oldu kusuruma bakma. Umarım yazdıklarımı anlamışsındır.

Aşağıya eklediğim ekran görüntüsünü kendi bilgisayarımdan çektim

Please register to see this content.

Edited by akillialtay1995
  • Like 2

akillialtay1995, 9 dakika önce yazdı:

@KaYRakardeş bu sistemi kurdum. Bu sistem gayet hoşuma gitti. Görselliği ve stabilliği muazzam.

Bu sistemi kurduktan Türkçe yapmak için bilgisayarı yeniden başlattıktan gelen ekrandan language kısmını seçtim. Sonra oradan Türkçeyi seçtim. Terminal ekranı açıldı. Ardından dil seçeneklerini ayarlayabileceğim ekran açıldı. Oradaki bütün seçenekleri Türkçe yaptım. Sonra o ekranı ve Terminali kapattım. Sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve Türkçe oldu. Biraz uzun oldu kusuruma bakma. Umarım yazdıklarımı anlamışsındır.

Aşağıya eklediğim ekran görüntüsünü kendi bilgisayarımdan çektim

Please register to see this content.

Bu sistemi bende kurmuştum ama masaüstü değişimlerinden sonra dil sürekli ingilizceye dönüyordu. Sağ alttan değiştiriyordum düzeliyordu. Diğer dilleri silsem de yine çıkıyorlardı :) 

Güle güle kullanın. Sistem yanılmıyorsam Xfce üzerine kurulu.

• KaYRa changed the title to Makulu Linux Shift-u 05.10.2022

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By forjest
      MakuluLinux 2022-07-18 Final Released!
      Güncellenme tarihi: 20 Temmuz 2022
      İşletim Sistemi Türü: Linux
      Temel: Debian (Testing), Ubuntu (LTS)
      Kökeni: Vietnam
      Mimari: x86_64
      Masaüstü: Cinnamon, GNOME, Xfce

Hakkında?
      Microsoft Windows’un masaüstü arayüzüne benzemek üzere özelleştirilmiş bir Cinnamon masaüstü ortamı içeren bir masaüstü GNU/Linux dağıtımı olan MakuluLinux‘un 2022-07-18 sürümü duyuruldu.”Shift” kod adıyla kullanıma sunulan sistemin yazılım merkezinin hem Flathub hem de Snaps’i tam olarak desteklediği, kullanıcıların birkaç kolay tıklamayla binlerce ve binlerce güzel yazılım ve oyun arasından seçim yapabildiği söyleniyor. Ubuntu tabanlı olarak gelen sistemde, yükseltilebilir 5.13.xx serisi Linux çekirdeği kullanılmış. GPU’lardan USB aygıtlarına ve Yazıcılara kadar çok sayıda önceden yüklenmiş sürücüye sahip olan sistem; GNOME çerçevesi üzerinde tasarlanmış bulunuyor ve GNOME uzantılarının kullanımını destekliyor. 8 benzersiz masaüstü stili ve onlara uygun temalar ve duvar kağıdı yer alıyor.
      İNDİRME LİNKİ
      TANITIM VİDEOSU

• By forjest
      MakuluLinux 2019.01.25
      Temel: Debian Masaüstü:Cinnamon/Mate/Xfce Köken: Afrika
      Varsayılan olarak yüklenmiş multimedya codecleri, aygıt sürücüleri ve günlük kullanım için yazılımları içeren Debian GNU/Linux tabanlı; pürüzsüz, akıcı ve kararlı kullanıcı deneyimi sağlamayı amaçlayan MakuluLinux’un 2019.01.25 sürümü duyuruldu. Bunun, isteğe bağlı olarak kullanıcıların bilgisayarlarını neredeyse tamamen klavye yardımı olmadan kullanmalarına olanak sağlayan bir sürüm olduğu belirtiliyor. Sistem, sadece birkaç tıklama ile duvar kağıdı değiştiricisi gibi birçok ‘anında erişim’ özelliği veya 3D seçeneği gibi işletim sisteminizin her yönünü kolayca kontrol etme olanağı vermekte.
       Makulu Linux 3 Farklı güncel ISO kalıpları hazırlamış.her biride birbirinden farklı görseller,yeni efektler ile geliştirilen toolslar ile tam donanımlı gereksinimlerin yapılandırıldığı ve  her kullanıcıya hitap eden bir mantıkla işlevsel bir çalışma ortaya koymuşlar gerçektende ilk çalışmalarında indirip kurmuştum o bile yeni olmasına rağmen iyiydi bu son gelişmelerle bayağı yol kat edildiği anlaşılmakta.  
      3 Farklı Arayüz ve özelliklere sahip yeni sistemler ISO kalıpları açıklamalar alta eklendi değerli Arkadaşlar
      1.Makulu Linux Core
          2.Makulu Linux Lindoz
      3.Makulu Linux Flash
      (1.) Core

Makulu Linux Tanıtım Videosu (Core)
      Makulu Linux Core İndirme linkleri
      (2.) Lindoz

Makulu Linux Tanıtım Videosu (Lindoz)
      Makulu Linux Lindoz İndirme linkleri
      (3.) Flash

Makulu Linux Tanıtım Videosu (Flash)
      Makulu Linux Flash İndirme linkleri