Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bu Eylemi Gerçekleştirebilmek İçin İzne Gereksiniminiz Var

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Bu Eylemi Gerçekleştirebilmek İçin İzne Gereksiniminiz var TrustedInstaller size izin vermelidir

windows 7-8-10-11 işletim sistemlerinde herhangi bir doysa veya klasörler üzerinde işlem yaparken izin vermez ise Bu Eylemi Gerçekleştirebilmek İçin İzne Gereksiniminiz var TrustedInstaller size izin vermelidir  diye uyarı çıkar, bunu çözecek bir program yapıldı mı acaba bilen var mı arkadaşlar.

Kullanıcınının yönetici yani administrators grubuna ait olduğundan emin ol

Sistemdeki UAC yani kullanıcı hesabı denetimini kapat.

Sahiplik alma işlemi gerçekleştir. Klasörün/dosyanın.

Eğer hassas klasörlerde işlem yapıyorsan nsudo veya powerrun yazılımları ile trusted installer yetkisi alman gerekebiliyor.

• Like 1

Vista ve sonraki tüm sistemlerde Yönetici (Admin) yetkilerinde olsak bile Windows içinde yeralan birçok dosyanın , registry kaydının vs. nin sahibi biz değiliz ve editleme yetkimiz yoktur çünkü bunlar "Trusted Installer" denen ve vistadan sonraki sistemlerde bulunan başka bir kullanıcıya aittir.

Trusted Installer korumasını aşmanın kolay yolu

registry anahtarına erişim engellendi

bu nedenledirki Trusted Installer e ait herhangi bir dosya veya registry kaydı üzerinde işlem yapabilmemiz için öncelikle yetki almamız gerekmektedir fakat basit bir registry kaydını silmek veya bir registry değeri eklemek için 8-10 adımdan oluşan saçma sapan bir sahiplik alma işi kullanıcıya işkence çektirmekten başka birşey değildir 

Please register to see this content.
 yazıda registry anahtarının sahipliği nasıl alınır izah edilmişti. Elimizde bu şekilde editlenecek 15 -20 anahtar varsa vay halimize , peki yetkimizin olmamasına karşın yapabileceklerimiz nelerdir sırasıyla bir gözden geçirelim : ......

• Like 2
  • Thanks 1

• 5 ay sonra...

-- Sorununuzun kesin çözümü buradaki linktedir. Gerekli reg kaydını indirip çalıştırın. Sonrasında uyarı veten dosyalarınıza sağ tıklayıp sahiplik al yapın ve istediğinizi yapın dosyanızda. Ben genelde bu regedit kaydını windows .iso dosyasına entegre ediyorum. Çok işime yarıyor. Özellikle dism++ programıyla işlem yaparken.

• Like 1

va7eyla, 10 dakika önce yazdı:

-- Sorununuzun kesin çözümü buradaki linktedir. Gerekli reg kaydını indirip çalıştırın. Sonrasında uyarı veten dosyalarınıza sağ tıklayıp sahiplik al yapın ve istediğinizi yapın dosyanızda. Ben genelde bu regedit kaydını windows .iso dosyasına entegre ediyorum. Çok işime yarıyor. Özellikle dism++ programıyla işlem yaparken.

bu özellik sağ tuş ta var zaten ama işe yaramıyor.