Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11 Giriş Ekranındaki Resimleri Alma

neskali
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar;
Daha önce konusu açıldı mı yada bir yerde yazıldı mı ben görmediğim için açtım bu konuyu.
Giriş ekranındaki resimleri almak ve arka plan yapmak için ( ki ben öyle yapıyorum )windows 11 de bulunduğu yer,
Yeri :

Spoiler

%userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

Bilgisayarıma tıklayıp yukarıdaki adres yerine yapıştırıp enter lıyoruz, resimde görünen beyaz dosya ların adını istediğimiz bir ad yapıp uzantısını jpeg yada png yapıp değiştir diyoruz
Resim :

Spoiler

1.png.a146c1cfb0249c2633efe7d124a6ab3e.png

Örnek: 
1.png yapıyoruz adını onayladığımızda değiştireyim mi diye soruyor evet diyoruz, sonra istediğimiz bir yere taşıyıp, sağ tıklayıp ayarla dan arka plan yada kilit ekranı resmi yapabiliyoruz.

Hem küçük halini hem büyük halini buraya atıyor telefonlarınız içinde güzel arka planları olabilir 1080x1920 atıyor büyük hali de 1920 ye 1080 benim ekran 1920x1080 olduğu için böyle gösteriyor olabilir 4k ekranı olanlara 4k gönderiyor olabilir resimleri.

Edited by neskali
  • Like 5