Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Encode Rip Icin Sistem Tavsiyesi

Shiniori
 Share

Recommended Posts

merhaba adım şahin 38 yaşındayım ben anime ripcisiyim encode için uzun zamandır değişik sistemler kullanıyorum bir türlü randıman alamadım.

encode icin yüksek fpsde rip yapmak için en iyi windows 10 64 bit ve en iyi windows 11 64 bit özellikle PERFORMANSA yönelik sistem istiyorum. ( katılımsız programlı istemiyorum sevmiyorum cünkü )

sistem uzmanı arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II anakart

Amd Ryzen 3700x işlemci

Galax  GeForce  GTX 1060  EXOC  6GB

16 gb ram

Edited by Shiniori

Shiniori, 5 saat önce yazdı:

10 dakika önce kurdum gayet güzel ama encode için test ediyorum şuan bakalım nolcak

encode için önemli olan kullandığınız donanım ne kadar işletim sistemi değiştirirseniz değiştirin pek bir şey değişmeyecek çünkü ekran kartına yük bindiriyor, donanımı yükselmeniz daha doğru olacaktır.

Animecilere selam olsun ❤️

StRonK, 6 saat önce yazdı:

encode için önemli olan kullandığınız donanım ne kadar işletim sistemi değiştirirseniz değiştirin pek bir şey değişmeyecek çünkü ekran kartına yük bindiriyor, donanımı yükselmeniz daha doğru olacaktır.

Animecilere selam olsun ❤️

a.s dostum. bu arada bilgin olsun diye söylüyorum encode işlerinde tam yük işlemcidedir en iyi kaliteyi işlemci verir ekran kartı sadece hızlı encode içindir buda kalite düşüklüğü yaşarsın. örneğin çoklu çekirdekli işlemcilerde misal ryzen 9 3950x tam yükte 110 fps de encode ederken kaliteyi tavan yapar blurayın birebir aynısını düşük boyutda verimli olur. ama en kral ekran kartını taksanda 350 fps ile encode ederken kumlanma ve karıncalanma  gösterir.    tam yükte işlemciyi tercih ederim kalite için.

mesela bir örnek daha vereyim XviD4PSP 5 - HandBrake  x264 10bit 720p veya 1080p encode ettiğimde en iyi şekilde verimi xvid4psp 5'den alıyorum.

xvid4psp 5    işlemciden güç alıyor

handbrake ekran kartı ve işlemciden güc alıyor

xmedia recode ekran kartından güc alıyor

diğer programları saymama gerek yok  kısacası en iyi kalite ve performansı  işlemciden beslenen xvid4psp den alıyorum :) 8 yıldır kullanıyorum halen aynı sürümde devam ediyorum

• Like 1

akillialtay1995, 4 saat önce yazdı:

Anime ile ilgilendiğin için bana anime tavsiyesi verebilir misin?

Herkesin zevki farklı duygusal ve ecchi sevmem genelde yetişkinlere göre vurdulu kırdılı ben kendimce bir kaç tane yazayım

Bleach, Jujutsu Kaisen, Kimetsu no Yaiba, Shingeki no Kyojin, Tokyo Revengers , Fullmetal Alchemist, Death Note, One Punch Man, Hunter x Hunter, Boku no Hero Academia

• Like 1