Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win10 / Win11 Reg Dosyasi (guncellendi)

orj_inal
 Share

Recommended Posts

Güzel olmuş. Ben yine bir kaynak dosyası olarak kullanacağım. Bir önceki konu da olduğu gibi yine soracağım :) Güncel sürümler de test ettin mi? Neden bu konuya takıldın diye sorduğunu varsayıyorum. İlk konu da güncel sürümler için bazı regedit yollarının değiştiğini yazmıştım. Bu ayarlar da değişiklik olmayabilir. Aslında bu mesajı asıl yazma nedenim şu; bir çok sağ tık eklentisi görüyorum. Sağ tık eklentileri Windows 11' de test edildi mi? Mesela ben şu an Windows 11 22000.708 sürümünü kullanıyorum. Sağ tık eklentilerinden ( Bu paylaşımdaki değil) Dosya Gizle/Göster menüsünü kullandığım da bilgisayarı yeniden başlatıyor :) Windows 11' in sırf bu ve buna benzer sorunlarından dolayı Windows 10' a geçeceğim. Sanal Windows' ta bile olsa Windows 11 için test edildi mi? Bu arada elimde sanırım 3000+ cmd, reg, ps1, bat.... dosyaları var. Paylaşmayı düşünüyorum. Ancak ne olduğunu bilmeden çıkıp 3000+ dosyanın hepsini birisi kullanıp beddua eder diye çekiniyorum :) Düzenlenip güzel şeyler çıkabilir...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

deli_petro06, 23.09.2022 - 16:15 yazdı:

Güzel olmuş. Ben yine bir kaynak dosyası olarak kullanacağım. Bir önceki konu da olduğu gibi yine soracağım :) Güncel sürümler de test ettin mi? Neden bu konuya takıldın diye sorduğunu varsayıyorum. İlk konu da güncel sürümler için bazı regedit yollarının değiştiğini yazmıştım. Bu ayarlar da değişiklik olmayabilir. Aslında bu mesajı asıl yazma nedenim şu; bir çok sağ tık eklentisi görüyorum. Sağ tık eklentileri Windows 11' de test edildi mi? Mesela ben şu an Windows 11 22000.708 sürümünü kullanıyorum. Sağ tık eklentilerinden ( Bu paylaşımdaki değil) Dosya Gizle/Göster menüsünü kullandığım da bilgisayarı yeniden başlatıyor :) Windows 11' in sırf bu ve buna benzer sorunlarından dolayı Windows 10' a geçeceğim. Sanal Windows' ta bile olsa Windows 11 için test edildi mi? Bu arada elimde sanırım 3000+ cmd, reg, ps1, bat.... dosyaları var. Paylaşmayı düşünüyorum. Ancak ne olduğunu bilmeden çıkıp 3000+ dosyanın hepsini birisi kullanıp beddua eder diye çekiniyorum :) Düzenlenip güzel şeyler çıkabilir...

Dostum konuyu güncelledim. sadece menü olarak paylaştım.

Bir önceki konuda paylaştığım kodlarda fazla reg ayarı da yok zaten.

Olan ayarların çoğunu(yaklaşık %70'i falan) test etme şansım oldu ve her hangi bir sorunla karşılaşmadım, daha doğrusu sorun çıktıkça düzelttiğim için en son paylaşmış olduğum o kodlarda sorun çıkmaması lazım..

Bu sorun çıkmayacak anlamına gelmiyor tabi ki.. Bazı bilgisayarlarda olağan dışı hatalar verebilir, sebebi bu reg kodları değil o bilgisayarda daha önce yapılmış başka bir ayar yüzündendir.

sonergonen, 23.09.2022 - 18:11 yazdı:

merhaba hazır reg dosyası olarak koayrmısınız yapamadım 

REG DOSYASI OLARAK EKLEYEMİYORUM MALESEF ENGELLENMİŞ DURUMDA..

;REG DOSYASI BAŞLANGIÇ
VE
;REG DOSYASI SON

ARASINDA Kİ YAZILARI KOPYALA VE NOTEPADE YAPIŞTIRIP KAYDET VE KAYDETTIGIN DOSYAYA İKİ KERE TIKLAYIP ÇALIŞTIR. 
(HİÇ ANLAMADIGINI VARSAYIP DETAYLI ŞEKİLDE ANLATTIM :))

• Thanks 1

Sunumda bulunan eklenmiş reg içeriğidir. Reg dosyası haline getirilmiştir. Not: Kendim kullanmadım hiç. :) 

Please register to see this content.

Bilgi: Kullanmadan evvel, sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ederim. Sorun olduğunda geri dönüşünüz olacaktır.

Edited by forjest
  • Like 2

• 1 yıl yıl...
ozkan_z06, Bir saat önce yazdı:

Bende büyük yazılı olmasını beğenmediğimden küçük yazılı olarak düzenlemiştim.

Arkadaş sürekli büyük yazı kullanıyor, konuyu bile öyle açmış, ondandır.

Düzenlemesi basit, regedit üzerinden teker teker değiştirmek lazım da.

Bu tarz uzun sağ tık menülerini beğenmiyorum. En fazla 7 veya 8 sağ tık ve kısa isimlerle olması lazım bence.

• Thanks 1

va7eyla, 20 dakika önce yazdı:

Arkadaş sürekli büyük yazı kullanıyor, konuyu bile öyle açmış, ondandır.

Düzenlemesi basit, regedit üzerinden teker teker değiştirmek lazım da.

Bu tarz uzun sağ tık menülerini beğenmiyorum. En fazla 7 veya 8 sağ tık ve kısa isimlerle olması lazım bence.

Kişiye göre değişir. Kimisi herşey elimin altında olsun ister. Kimisi sadeliği sever. İsteğe bağlı.

ozkan_z06, 28 dakika önce yazdı:

Kişiye göre değişir. Kimisi herşey elimin altında olsun ister. Kimisi sadeliği sever. İsteğe bağlı.

Onu demek istemedim, konudaki yazılarda büyük yazılmış.. Yani anlaşılan herşeyi büyük yazmaya alışık biri.

• Like 1

çok güzel olmuş ellerinize saglık.

Bana Sadece uzantı değiştir diye bir reg kaydı lazım .Mümkünmü böyle bir reg kaydı.

Daha önce vin7 de kullandığım 50 sag tık eklentileri içinde böyle bir uygulama vardı fakat win10 da çalışmıyor.

ulas55, 3 saat önce yazdı:

çok güzel olmuş ellerinize saglık.

Bana Sadece uzantı değiştir diye bir reg kaydı lazım .Mümkünmü böyle bir reg kaydı.

Daha önce vin7 de kullandığım 50 sag tık eklentileri içinde böyle bir uygulama vardı fakat win10 da çalışmıyor.

Siz windows 7 de kullandığınız reg kaydını buraya gönderin. İçerik nerdeymiş, nereye bağlıymış bakmak lazım.

Ben windows 10 da karşılık bulursam düzenler gönderirim.