Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Xero Linux 12.2022

KaYRa
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni yayımlanan bu sistemi dün indirip kurdum gayet hızlı ve kullanışlı.

Garudadan sonra 2. favorim oldu diyebilirim...

Site ==> https://xerolinux.xyz/

Link ==> http://downloads.sourceforge.net/xerolinux/xerolinux-2022.12-x86_64.iso

x1.png

x2.jpg

x3.jpg

x4.jpg

Edited by KaYRa
  • Like 2
  • Thanks 2

• KaYRa changed the title to Xero Linux 12.2022 ** Güncel**
KaYRa, Bir saat önce yazdı:

En uzun süre kullandığım dağıtım. Geçte olsa yeni sürümü çıktı. Tavsiye ederim. Oldukça hızlı ve güncel...

Arch linux'ün saf halini kurmanız yeterli hız için. Dağıtım bazında kullanılan sistemlere göre %100 fark var. Saf Arch linux her zaman daha hızlıdır daha hızlısını görmedim. Slackware linux'te aynı şekilde saf halini kurun deneyimleyin görün çalışma hızlarını. (-) yanları kurulumları ilk kullanıcı için biraz zor yoksa en iyileri bu dağıtımlar diyebilirim.

saf linux kurmak için en kolay yol calam arch linux üzerinden kurulum olacaktır bunuda ekleyeyim lazım olabilir.

-> indirme linki

Please register to see this content.

Edited by forjest
  • Like 1

forjest, 16 saat önce yazdı:

Arch linux'ün saf halini kurmanız yeterli hız için. Dağıtım bazında kullanılan sistemlere göre %100 fark var. Saf Arch linux her zaman daha hızlıdır daha hızlısını görmedim. Slackware linux'te aynı şekilde saf halini kurun deneyimleyin görün çalışma hızlarını. (-) yanları kurulumları ilk kullanıcı için biraz zor yoksa en iyileri bu dağıtımlar diyebilirim.

saf linux kurmak için en kolay yol calam arch linux üzerinden kurulum olacaktır bunuda ekleyeyim lazım olabilir.

-> indirme linki

nasıl yani hocam calam arc kendi başına bir linux dağıtımı değil mi? üzerinden kurulumu tam olarak algılayamadım biraz daha açar mısınız vaktiniz varsa

iomerg, 6 saat önce yazdı:

nasıl yani hocam calam arc kendi başına bir linux dağıtımı değil mi? üzerinden kurulumu tam olarak algılayamadım biraz daha açar mısınız vaktiniz varsa

Arch linux işletim sistemini rahat ve hızlı kurmanız için kolaylaştırılmış bir yapıdır calam-arch. İstenilen driver,masaüstü ve uygulamaları kurulum menüsünden seçerek istenilen şekilde kurulum sağlar. Arch linux'ün kendi sade yapısı sadece terminal üzerinden kurulum sağlamakta olduğu için, calam-arch eklendi. Saf bir arch linux kurulumunu yapabilirsiniz kurulum sonunda arch linux ile tanışırsınız sade yapısıyla. Umarım anlaşılmıştır.

• Like 1
  • Thanks 1

• 7 ay sonra...

Bugün yeni bir iso yayınlandı. Şuan download aşamasında. Mayıs daki iso yu severek kullandım.

Oldukça başarılı bir Arch dağıtımı. Özellikle kurulum sonrası kendisinin seçtiği program vs install kısmı oldukça güzel. Seçenekler içinde snapper tools ekleme de var. 

Mayıs ayındaki iso da linux kernel var idi. Umarım inen de zen veya xanmod vardır. 

Kernel eklemesi oldukça kolay ama uğraşmamak iyidir. Oldukça güzel bir çalışma. ArchLinux kullanmak isteyen vede hazır modifiye görsellik arayanlar için kullanılabilir bir dağıtım.

Hız olarak da performans olarak da oldukça güzel. Tavsiye ederim herkese.

Ekleme de yapmak istiyorum.

@forjest hocam. .bugün itibari ile ArchCraft da yeni iso yayınlamış.

Plsssssssssssssss... Arch dağıtımlara da yer verelim. Özellikle OpenBox ı görsel olarak oldukça başarılı buluyorum ArchCraft da. 

yani senin bilgin veya konuyu detaylı anlatma yeteneğin olsa açardım ama söz sen konuyu aç ben beğendiğim veya eleştirdiğim kısımları eklicem ArchCraft'a...  Cidden güzel çalışmalar her 2 side.

Edited by TosunPASA

forjest, 15.12.2022 - 16:24 yazdı:

-> indirme linki

Forjest üstadım, ben kubuntu'yu çok sevdim, tekrar kurmak istiyorum ama, ekran kartımdan dolayı açılışta gpu ile ilgili yazılar geliyor, onu nasıl çözerim bilginiz varmı?

Direkt açılsın istiyorum. Hatta kurulum aşamasında driver güncellediğimde açılışta ekrana yazılar geliyor açılmıyorda. Error gpu.bug bişey yazıyor.

Tam ne yazdığını unuttum.

Umarım biliyorsunuzdur?

Bios ayarlarından devre dışı bırakamam gereken bir ayar mı var acaba?

va7eyla, 3 saat önce yazdı:

Forjest üstadım, ben kubuntu'yu çok sevdim, tekrar kurmak istiyorum ama, ekran kartımdan dolayı açılışta gpu ile ilgili yazılar geliyor, onu nasıl çözerim bilginiz varmı?

Direkt açılsın istiyorum. Hatta kurulum aşamasında driver güncellediğimde açılışta ekrana yazılar geliyor açılmıyorda. Error gpu.bug bişey yazıyor.

Tam ne yazdığını unuttum.

Umarım biliyorsunuzdur?

Bios ayarlarından devre dışı bırakamam gereken bir ayar mı var acaba?

Sadece kubuntu'da yapıyorsa eğer, benzer bir dağıtımı kurmak gerekebilir. Sorunun kaynağını anlamak için çıkan kodlardan snapshot alıp buraya ekleyebilirsin. Ne olduğunu anlamak için. Ancak, Ben olsam değiştirirdim dağtımı KDE neon linux'ü kurmanızı öneririm kubuntu'ya göre bir kaç tık daha kullanışlı. 

Edited by forjest

forjest, 36 dakika önce yazdı:

Sadece kubuntu'da yapıyorsa eğer, benzer bir dağıtımı kurmak gerekebilir. Sorunun kaynağını anlamak için çıkan kodlardan snapshot alıp buraya ekleyebilirsin. Ne olduğunu anlamak için. Ancak, Ben olsam değiştirirdim dağtımı KDE neon linux'ü kurmanızı öneririm kubuntu'ya göre bir kaç tık daha kullanışlı. 

Benim kubuntuda sevdiğim şeylerden biri .deb uzantılı dosyaları rahatça kurabiliyordum. Bu dediğiniz dağıtımda, .deb uzantıları rahat kurabilir miyim? Bir yazılımcı olarak düşünmeyin beni, anlamayan birinin rahatça .deb uzantıları kurması gerekir gibi düşünün.

va7eyla, 13 dakika önce yazdı:

Benim kubuntuda sevdiğim şeylerden biri .deb uzantılı dosyaları rahatça kurabiliyordum. Bu dediğiniz dağıtımda, .deb uzantıları rahat kurabilir miyim? Bir yazılımcı olarak düşünmeyin beni, anlamayan birinin rahatça .deb uzantıları kurması gerekir gibi düşünün.

Dağıtım KDE Neon debian ubuntu tabanlıdır istenilen .deb uzantılı dosyaları kurabilirsiniz konsol komutuyla "sudo dpkg -i program.deb" konsol üzerinden de kurmak mümkündür .deb uzantılı dosyaları.

• Like 2

• semsibey changed the title to Xero Linux 12.2022
  • 1 ay sonra...