Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Acronis 2021 - 2022 Portable arıyorum

turknet33
 Share

Recommended Posts

SON_VATAN, 2 saat önce yazdı:

Yıllar sonra Acronis 2021 kullanayım dedim tam 120gb lık sistemimi flash diske yedek aldım sonradan geri yüklemek istedim ve tam 6 saat bekledim kurulum için,oysa format atıp yeniden kursaydım daha kısa sürede bu işlemleri yapabilirdim sizler bu programın ne gibi bir avantajı varda kullanıyorsunuz?

Acronis ilk imaj alma programı olduğu için (DOS ortamında çalışan Norton Ghost'u saymazsak)insanlar amiral gemisi olarak görüyor maalesef.

Yıllar önce aynı sıkıntılar benimde başıma geldiği için bırakmıştım Acronisi.

Şu anda en az 10 tane Acronisi tokatlayacak program var piyasada,hepside her açıdan daha üstün.

Bu alanda AOMEİ BACKUPPER programını tek geçerim,her bakımdan.

Edited by tayyar61
  • Like 2

tayyar61, 5 saat önce yazdı:

Acronis ilk imaj alma programı olduğu için (DOS ortamında çalışan Norton Ghost'u saymazsak)insanlar amiral gemisi olarak görüyor maalesef.

Yıllar önce aynı sıkıntılar benimde başıma geldiği için bırakmıştım Acronisi.

Şu anda en az 10 tane Acronisi tokatlayacak program var piyasada,hepside her açıdan daha üstün.

Bu alanda AOMEİ BACKUPPER programını tek geçerim,her bakımdan.

Acronis in özelliği başlangıç disketi ile birlikte yedeği birliklte oluşturuyor,bu sebeblede windows açılmasa bile bu oluşturulan yedekle birlikte yedeği alınan disk üzerinden boot edip kullanılabiliyor,oysa sizin dediğiniz programla sadece windows üzerinde iken işlem yapılabiliyor eğerki istenilirse sizin program üzerinden başlangıç diski oluşturup yapmak gerekiyor ayrıca

SON_VATAN, 1 saat önce yazdı:

Acronis in özelliği başlangıç disketi ile birlikte yedeği birliklte oluşturuyor,bu sebeblede windows açılmasa bile bu oluşturulan yedekle birlikte yedeği alınan disk üzerinden boot edip kullanılabiliyor,oysa sizin dediğiniz programla sadece windows üzerinde iken işlem yapılabiliyor eğerki istenilirse sizin program üzerinden başlangıç diski oluşturup yapmak gerekiyor ayrıca

dediğin gibi başlangıç diski yada winpe yardımı ile  yedeği yüklersiniz ama aomei de araçlar bölümünde kurtarma seçeneğinde boot olarak aomei de eklerseniz  windows açılmadan size buradan isterseniz erişim imkanı tanır...

Edited by 34ero
  • Like 1

mustafakarasan, 23 dakika önce yazdı:

Aomei backup çok sade ve anlaşılır Türkçe arayüz. Acronis çok kargaşa geliyor bana 

Her ikisinide denedim ve her ikiside Türkçe arayüz ve kullanım kolaylığındada bariz farklar göremedim sanırım tercihen hangisine kullanıcı alışırsa o daha kolay gibi geliyor.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...
SON_VATAN, 27.04.2023 - 09:42 yazdı:

Yıllar sonra Acronis 2021 kullanayım dedim tam 120gb lık sistemimi flash diske yedek aldım sonradan geri yüklemek istedim ve tam 6 saat bekledim kurulum için,oysa format atıp yeniden kursaydım daha kısa sürede bu işlemleri yapabilirdim sizler bu programın ne gibi bir avantajı varda kullanıyorsunuz?

120gb den bahsediyorsun bilgisayarın hızına göre bu süre uzar  ben win7 win8 sistemi word exel java chrome mediaplayer skype vsvsv hepsi içinde tam 8 dkda kuruyorum inye ayarla toplam 15 dkda bitiyor sen o 120 gbyi yedek alıp format atıp tekrar kursaydın  sonra yedekleri geri atsaydın belkide 8 saatini alırdı ama daha güçlü pcde 0 120gblik imaj 3 saate biter en fazla 

turknet33, 5 dakika önce yazdı:

120gb den bahsediyorsun bilgisayarın hızına göre bu süre uzar  ben win7 win8 sistemi word exel java chrome mediaplayer skype vsvsv hepsi içinde tam 8 dkda kuruyorum inye ayarla toplam 15 dkda bitiyor sen o 120 gbyi yedek alıp format atıp tekrar kursaydın  sonra yedekleri geri atsaydın belkide 8 saatini alırdı ama daha güçlü pcde 0 120gblik imaj 3 saate biter en fazla 

Öyle basit  programlar için yedeğe gerek duymuyorum örneğin ben hazırladığım iso ya bütün driverlerimi kullanacağım basit programlarımıda ekliyorum herşeyi ile hazır halde 10-15 dakida kuruyorum yani kısaca yedeğe bile gerek duymuyorum.

• 3 ay sonra...