Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sosyal Medya Hesabı Açamıyorum...

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar...

Çok uzun süredir facebook v.b. ne varsa bütün sosyal medya hesaplarımı kapattım ya da kullanmıyorum. Sadece 10 yılı aşkın süredir kullandığım facebook adresimi 3-5 ay da bir kapanmasın diye girip çıkıyorum. Ancak özellikle instagram olmazsa olmaz gibi bir duruma geldi. Bazen bir görsel çalışma yapıyorum. Buna benzer sebeple instagram hesabı v.s. istiyorlar. Ancak ne yeni bir facebook hesabı açabiliyorum ne de instagram hesabı açabiliyorum. Kullandığım çoğu en az 5-6 yıllık mail adresleri veya eski facebook adresim 10 yılı aşmış olmasına rağmen açmaya çalıştığım hesaplar da önce hesap açılamadı hatası veriyor. Ardından hiç sosyal medya hesabım olmamasına rağmen daha önce bu mail adresi hakkında karar verdik hesap bloke edildi diyor. Ve hiç bir şekilde hesap açtırmıyor. Yeni mail adresi alıyorum, hesap açmaya çalışıyorum olmuyor. Yeni hesap alıp önce facebook hesabı açıp oradan instagram hesabı açmaya çalışıyorum olmuyor. Ve her seferinde önceden karar verdik hesap açamazsın diyor. Var mı bildiğiniz bir taktik v.s. Eskiden arkadaşlara sorgu sual olmasın diye microsoft hesabı ve microsoft hesabıyla facebook hesabı oluşturup hiç bir kişisel bilgi paylaşmadan açıyordum. Benim için çok önemli değil ancak bazen fırsatların kaçmasına neden oluyor...

Denemediğim hiç bir şey kalmadı. Fake numaralar v.s...

amd_turkey, 24 dakika önce yazdı:

Mac adresinden buluyor olabilirler mi? Sanal pc üzerinden kayıt denermisin? (Gerçi bunu akıl etmişsindir. Çok ilginç bir sorun)

Aklıma geldi ancak denemedim. Bir deneyeyim üstadım. Mac adresi üzerinden buluyor olsa bile direkt bloke etmesi için bir neden yok. İşimi kolaylaştırsın diye facebook üzerinden yapmaya çalışıyorum ancak hem facebook hem instagram hesabını direkt bloke ediyor ve itiraz hakkı bile vermiyor. Çözemedim gitti. Olmadı gidip bir internet kafeden falan açacağım. Genelde hiç bir şey sormuyor diye Microsoft hesabıyla deniyorum. Gmail, outlook, hotmail, yeni hesap eski hesap demeden direkt bloke ediyor...

Edited by deli_petro06
  • Thanks 1

Başka bir bilgisayardan veya telefon üzerinden x bir kişi hesap oluşturarak, sana teslim ederse belki sorun aşılmış olur. Tanıdığın güvendiğin birinden istenebilir. Benimde aklıma bu şekil geldi. Madem tüm girişimler sonuçsuz kaldı bu yöntemide denemekte yarar var.

• Thanks 1

Sanal Pc' ye Ubuntu Linux yükleyip denedim. Yine facebook hesabı açar açmaz bloke etti...

Düzenleme: Telefon onayı istiyor. Bunun için bir sahte numara sitesine girdim. Amerika ve Çin numaralarını kabul ediyor ancak onay şifresi düşmüyor...

Edited by deli_petro06

@forjest ustanın çözümü en sağlam, en iyi yol. Ama zannederim o hesapta kendi makinende oturum açmaya çalışırsan bloklanacaktır. Bağlanmadan önce her zaman, tüm cookilerini silmelisin,   ve mümkünse vpn üzerinden ilk erişimini ve sonraki tüm erişimlerini sağlamalısın. ( veya 

Please register to see this content.
öneririm, ikiside ücretsiz kullanılabiliyor.) 

• Like 1

• Administrator

Websiteleri mac adreslerinizi göremez. VPN'den bağlanıyorsanız, bu adresleri güvensiz olarak algıladığı için doğrulama istiyor olabilir. Mevcut ip de kara listeye girmiş olabilir. Mobil internet üzerinden temiz (tüm cookieler vs silinmiş.) bir browser ile deneyebilirsin.

• Like 3

MamLeter, 6 dakika önce yazdı:

@forjest ustanın çözümü en sağlam, en iyi yol. Ama zannederim o hesapta kendi makinende oturum açmaya çalışırsan bloklanacaktır. Bağlanmadan önce her zaman, tüm cookilerini silmelisin,    ve mümkünse vpn üzerinden ilk erişimini ve sonraki tüm erişimlerini sağlamalısın. ( veya 

Please register to see this content.
öneririm, ikiside ücretsiz kullanılabiliyor.) 

Dün sanal bilgisayar' a Ubuntu Linux kurup denedim. Hesap oluşturuyor ancak oluşturur oluşturmaz hesabınız bloke edildi. Daha önce bu hesap hakkında karar vermiştik, karar değiştirilemez mesajı çıkıyor. Ve daha önce karar vermiştik dediği hesap 3-5 dakika önce açtığım bir hesap. Bir tanesinde direkt blokeyi atlattım. Ve bir sahte numara sitesi üzerinden ABD ve Çin numaralarını kabul etti. Ancak onlar da da maalesef facebook' tan giden şifre bir türlü düşmüyor. Facebook' un sahte numaraya gönderdiği şifre düşse muhtemelen bu durumu aşacağım ancak bir türlü o şifre siteye düşmüyor. Şu da yanlış anlaşılmasın.  Amacım tamamen facebook (meta) firmasıyla kişisel numaramı paylaşmadan bir gerçek hesap oluşturmak ve istenildiğinde çalışmalarımı yayınladığım instagram hesabını karşı tarafa vermek. Sonradan bloke olması v.s önemli değil...

Daha önceki denemelerim de VPN kullandığım da ekstrem bir hareket tespit edildi daha sonra tekrar deneyin gibi sonuçlar çıkmıştı. (En başından VPN kullanmış olmama rağmen) Komik olan da sahte numara girerken defalarca Amerika, Çin, Morocco v.s. denediğim de bu ekstrem hareketlerden bahsetmemesi :) Sorunu hala çözemedim gitti. Acaba diye düşünüyorum. Facebook (meta) firması aleyhinde çok fazla fikir beyan ediyorum veya güvensiz bir yapıları olduğu için çok fazla yan yollarını deniyorum ondan mı direkt bloke ediyorlar...

Bir kafeden v.s. deneme yapabilirim. Tabiki internet kafe üzerinden sorunsuz şekilde açılabilirse ilk işim hemen eve dönüp şifreleri değiştirmek olacak. İnternet kafecilerin bazılarında bilgisayarlar da girilen şifreleri otomatik ana bilgisayara görüntü olarak atan yazılımlar olabiliyor. Ve şunu da ekleyeyim aslında benim en büyük sorunum facebook (meta) firmasının benim gerçek kişisel numaram ya da 10 yıllık hesaplarımı bile kabul etmemesi. Bu güne kadar hiç bir sosyal medya hesabım da sahte bile olsa ne bir spam, ne bir şikayet ne de kötü niyetli bir hareket hiç olmadı. Genel olarak sahte hesapları deviantart v.b. bir çok platform kullanıyorum ve bu sitelere benzer sitelere giriş yapmak için kullanıyorum. Çünkü bu tip sayfalar sık kullanıldığında gerçek hesaplar da sinir bozucu hale gelebiliyor. Sürekli bir dosyayı indirmek için sosyal medya hesabında paylaş v.s. gibi saçmalıklar oluyor. Bu yüzden sahte hesap kullanıyorum. Harici olarak başka bir işte kullanmıyorum. Bu kısmı da yanlış anlaşılmaması için ekliyorum. Amacım sahte hesap açıp kötü amaçlı kullanmak değil. Tek amacım kişisel olan bilgilerimi bu firmalarla paylaşmamak ve deviantart, shutterstock gibi sayfaların gereksiz (spam) mailleri yada paylaşım isteklerinden kurtulmak...

• Like 2

deli_petro06, 47 dakika önce yazdı:

Dün sanal bilgisayar' a Ubuntu Linux kurup denedim. Hesap oluşturuyor ancak oluşturur oluşturmaz hesabınız bloke edildi. Daha önce bu hesap hakkında karar vermiştik, karar değiştirilemez mesajı çıkıyor. Ve daha önce karar vermiştik dediği hesap 3-5 dakika önce açtığım bir hesap. Bir tanesinde direkt blokeyi atlattım. Ve bir sahte numara sitesi üzerinden ABD ve Çin numaralarını kabul etti. Ancak onlar da da maalesef facebook' tan giden şifre bir türlü düşmüyor. Facebook' un sahte numaraya gönderdiği şifre düşse muhtemelen bu durumu aşacağım ancak bir türlü o şifre siteye düşmüyor. Şu da yanlış anlaşılmasın.  Amacım tamamen facebook (meta) firmasıyla kişisel numaramı paylaşmadan bir gerçek hesap oluşturmak ve istenildiğinde çalışmalarımı yayınladığım instagram hesabını karşı tarafa vermek. Sonradan bloke olması v.s önemli değil...

Daha önceki denemelerim de VPN kullandığım da ekstrem bir hareket tespit edildi daha sonra tekrar deneyin gibi sonuçlar çıkmıştı. (En başından VPN kullanmış olmama rağmen) Komik olan da sahte numara girerken defalarca Amerika, Çin, Morocco v.s. denediğim de bu ekstrem hareketlerden bahsetmemesi :) Sorunu hala çözemedim gitti. Acaba diye düşünüyorum. Facebook (meta) firması aleyhinde çok fazla fikir beyan ediyorum veya güvensiz bir yapıları olduğu için çok fazla yan yollarını deniyorum ondan mı direkt bloke ediyorlar...

Bir kafeden v.s. deneme yapabilirim. Tabiki internet kafe üzerinden sorunsuz şekilde açılabilirse ilk işim hemen eve dönüp şifreleri değiştirmek olacak. İnternet kafecilerin bazılarında bilgisayarlar da girilen şifreleri otomatik ana bilgisayara görüntü olarak atan yazılımlar olabiliyor. Ve şunu da ekleyeyim aslında benim en büyük sorunum facebook (meta) firmasının benim gerçek kişisel numaram ya da 10 yıllık hesaplarımı bile kabul etmemesi. Bu güne kadar hiç bir sosyal medya hesabım da sahte bile olsa ne bir spam, ne bir şikayet ne de kötü niyetli bir hareket hiç olmadı. Genel olarak sahte hesapları deviantart v.b. bir çok platform kullanıyorum ve bu sitelere benzer sitelere giriş yapmak için kullanıyorum. Çünkü bu tip sayfalar sık kullanıldığında gerçek hesaplar da sinir bozucu hale gelebiliyor. Sürekli bir dosyayı indirmek için sosyal medya hesabında paylaş v.s. gibi saçmalıklar oluyor. Bu yüzden sahte hesap kullanıyorum. Harici olarak başka bir işte kullanmıyorum. Bu kısmı da yanlış anlaşılmaması için ekliyorum. Amacım sahte hesap açıp kötü amaçlı kullanmak değil. Tek amacım kişisel olan bilgilerimi bu firmalarla paylaşmamak ve deviantart, shutterstock gibi sayfaların gereksiz (spam) mailleri yada paylaşım isteklerinden kurtulmak...

Siz bilgilerinizi istediğiniz kadar gizleyin vpn kullanın gizlilik eklentileri kullanın sahte bilgiler sahte isimlerlede kayıt olsanız facebook'un o kadar çok veri alma aracı varki seni tanımak teşhis etmek için telefona kurduğun anda heryere erişebiliyor bütün bilgilere senin kim olduğunu tanımlayabiliyor keza bilgisayardaki tarayıcılardada aynı durumlar geçerli helede win 10'a facebook uygulamasını kurduysan tamam yani demek istediğim siz istediğiniz kadar sallamasyon bilgiyle hesap oluşturun sizin kimliğinizi alternatif yollarla trackerlerle telemetrylerle oluşturuyorlar zaten oluşturmamaları için facebook bağlantılı hiçbir siteye girmemeniz hiçbir şekilde abonelik almamış olmanız gerekiyor.Yani çabalarınız boşa bunu anlatmaya çalışıyorum.Yani adamlar o bilgiyi verileri bi şekilde alıyor senden hatta şirket bu sebeplerden ötürü defalarca milyarlarca dolarlık cezalar ödemiş durumda ödemeyede devam ediyor bunu googleda yapıyor microsoftta yapıyor appleda yapıyor büyük bütün şirketlerin öyle yada böyle veri toplama telemetry tracker vb yöntemlerle her türlü veriyi topladıkları bunlardan bir profil oluşturdukları aşikâr bilinen birşey paranoyaklık yaparak bunlardan kurtulamıyorsunuz çete gibiler elini sallasan ya google ya metaya ya apple ya twitter'a vb bi çok platforma elin değiyor zaten.İllaki bir veri oluşturuyor.Normal verilerle bu tarz şeylerden kurtulabilirsiniz her normal insan gibi normal yollarla hesap açarsanız sıkıntı kalmaz soyadınızı değiştirirsiniz profil resmi kullanmazsınız olur biter.VPNmiş yok gizlilik engelleyiciymiş yok telemetry engelliyiciymiş bunlar göz boyuyor sadece sizi onların elidnen kurtarmıyor.Zaten VPNlerde güvenilir değiller hele helede promosyon lisanslılar hiç güvenilir değiller onlarda veri topluyor o veirleri satıyor.Araştırabilirsiniz ;) Yani siz işin paranoyaklık kısmını bırakırsanız hayatınıza normal olarak devam edeceksiniz zaten :) 

• Like 1
  • Thanks 1

SoNKraL_, 58 dakika önce yazdı:

Siz bilgilerinizi istediğiniz kadar gizleyin vpn kullanın gizlilik eklentileri kullanın sahte bilgiler sahte isimlerlede kayıt olsanız facebook'un o kadar çok veri alma aracı varki seni tanımak teşhis etmek için telefona kurduğun anda heryere erişebiliyor bütün bilgilere senin kim olduğunu tanımlayabiliyor keza bilgisayardaki tarayıcılardada aynı durumlar geçerli helede win 10'a facebook uygulamasını kurduysan tamam yani demek istediğim siz istediğiniz kadar sallamasyon bilgiyle hesap oluşturun sizin kimliğinizi alternatif yollarla trackerlerle telemetrylerle oluşturuyorlar zaten oluşturmamaları için facebook bağlantılı hiçbir siteye girmemeniz hiçbir şekilde abonelik almamış olmanız gerekiyor.Yani çabalarınız boşa bunu anlatmaya çalışıyorum.Yani adamlar o bilgiyi verileri bi şekilde alıyor senden hatta şirket bu sebeplerden ötürü defalarca milyarlarca dolarlık cezalar ödemiş durumda ödemeyede devam ediyor bunu googleda yapıyor microsoftta yapıyor appleda yapıyor büyük bütün şirketlerin öyle yada böyle veri toplama telemetry tracker vb yöntemlerle her türlü veriyi topladıkları bunlardan bir profil oluşturdukları aşikâr bilinen birşey paranoyaklık yaparak bunlardan kurtulamıyorsunuz çete gibiler elini sallasan ya google ya metaya ya apple ya twitter'a vb bi çok platforma elin değiyor zaten.İllaki bir veri oluşturuyor.Normal verilerle bu tarz şeylerden kurtulabilirsiniz her normal insan gibi normal yollarla hesap açarsanız sıkıntı kalmaz soyadınızı değiştirirsiniz profil resmi kullanmazsınız olur biter.VPNmiş yok gizlilik engelleyiciymiş yok telemetry engelliyiciymiş bunlar göz boyuyor sadece sizi onların elidnen kurtarmıyor.Zaten VPNlerde güvenilir değiller hele helede promosyon lisanslılar hiç güvenilir değiller onlarda veri topluyor o veirleri satıyor.Araştırabilirsiniz ;) Yani siz işin paranoyaklık kısmını bırakırsanız hayatınıza normal olarak devam edeceksiniz zaten :) 

Mantıklı.

Petro kardeş sen Facebook'a veda et boşver. Önceden Facebook mu vardı. 😀

Neyse, işin şakası.

Sen bence Facebook'a bir mail at ne nedir neden engelleniyorsun iyice bir öğren derim. 

• Like 2

SoNKraL_, 12 saat önce yazdı:

Hocam muhtemelen şu cümleleri benim sadece bir mesajımı okuyan kişi kurmaz. Zaten ben facebook' un telemetrilerini atlatacağım v.s gibi bir iddaam yok. Sosyal medya kullanmıyorum. Sadece arada zorunluluk haline geldi gibi bir durum var. Telefon numaramı eklememe nedenim de paranoya v.s değil. Facebook' un reklam ortaklarıdır. 50-100 tl ile facebook reklam ortağı olup milyonlarca insanı dolandırabiliyorlar. Ortada paranoya v.s de yok. Bu yazdıklarınızın 5-10 katını yazdım zaten. Galiba arada yazdıklarımı da kaçırdınız. Facebook, instagram gibi platformlara 5-10 yıllık hesaplarımla hesap açamıyorum. Direkt bloke ediyor. Ve 2 dakika önce  açtığım hesaplar için bile daha önce karar verdik hesabınız geri dönülemez şekilde kapatılmıştır mesajı alıyorum. Mesajınızın özetini zaten önceki mesajlar da zaten yazdım. Facebook çok fazla açığı ve yan yolları bulmak kolay olan bir firma. Geçmişte bu açıklarını çok kullandım. (Özellikle Microsoft hesapları kullanıldığında sorgusuz süalsiz işlemler yapabiliyordu.) Ya bu yan yolları çok kullandığım için ya da önceki mesajlarım da yazdığım ve sizin de mesajınız da belirttiğiniz gibi facebook aleyhinde çok fazla açıklarıyla, dolandırıcılık olaylarını dillendirdiğim için bloke etmiş olabilir mi diye düşüncemi yazdım. Paranoya yapacağım bir durum söz konusu değil. Yıllardır da sosyal medya kullanmıyorum. Facebook' un çok popüler olduğu dönemlerden bir hesabım var. Kendime, aileme, arkadaşlarıma ait zaten hiç bir görsel kullanmıyorum, yüklemiyorum. Telemetriden bu kadar çok bahseden birisine telemetri anlatmak bana garip geldi. Defalarca da yazmışımdır. Bu tip firmalar insanları ailesinden daha iyi tanıyor. Kullanıcının özel yazışmalarına, internet aramalarına, arkadaşlarıyla sohbetlerine kısaca mahrem olan şeylere bile erişim sağlayabiliyorlar. Yapmak istediğim şey çok net. Bir sosyal medya hesabı açmak istiyorum ve bu hesapta kişisel telefon numaramı kullanmak istemiyorum. Ben sahte bir numarayla kayıt olsam da benim kim olduğumu bilemeyecekler diye de bir iddaam yok...

+Şunu ekleyeyim. Kişisel telefon numaramı normal hayatım da da bu kadar basit paylaşmıyorum. Çalıştığım işler de bile iş arkadaşlarım istemediği sürece numaramı paylaşmıyorum. :) Yani iş arkadaşım gelip numaranı verebilir misin diyene kadar benim tarafımdan bir paylaşım olmuyor. Arkadaşlarıma ait telefon numarasını birisiyle paylaşırken bile numara sahibini arayıp numarayı isteyen kişiyi, ne için istediğini ve numarasını paylaşıp paylaşamayacağımı soruyorum. Psikolojik olarak güçlüyümdür. Bir adaya atıp 1 yıl yalnız bıraksalar hayatıma normal şekilde devam ederim. Mahremiyete önem veririm. Ve amacım da bu telemetri denilen şeyleri olabildiğince başımdan def etmek. Sahte numarayla kayıt olma çabamın çok büyük kısmını da bu hesaplar çok basit bir şekilde hackelenebiliyor. Böyle bir durum da da hesabı hackleyen kişiye neden kişisel telefon numaramı hazır şekilde vereyim ki? İkinci bir konu da facebook' a al telefon numaram bu istediğin gibi sömürebilirsin aşamasına gelmek istemiyorum. Telemetri konusunda da zaten github' ta bir kişinin kodladığı ince ayar uygulamaları bile telemetri çekiyor. Sıradan bir insanın veri çekebilmesi bile bu kadar kolayken zaten bu platformların neler yapabileceğin az buçuk kestirebiliyorum...

Bu arada sanırım beni başka konulardaki goy goycu tayfayla karıştırdınız. Hani Gizli sistem propagandası yapan tayfalarla :) Sanırım en az 7 yıllık tnctr hesabım da hiç bir mesajım da bu ayarlar sizi gizler, bu sistem çok gizlidir v.b. hiç bir mesajım olmamıştır...

MrRush, 11 saat önce yazdı:

Mantıklı.

Petro kardeş sen Facebook'a veda et boşver. Önceden Facebook mu vardı. 😀

Neyse, işin şakası.

Sen bence Facebook'a bir mail at ne nedir neden engelleniyorsun iyice bir öğren derim. 

Üstadım zaten uzun dönemdir kullanmıyorum. Geçmişte olan hesabımı da bahsettiğim tarzda bir konu olursa dijital bir depo olarak kullanıyorum :) Örnek; bir konu oluyor ve çalışmalarımı görmek istiyorlar. Açıyorum eski facebook hesabımı oradan bakıyorlar. Hesapta bu amaç dışında çok fazla şey yok. Bir de diyelim bir görsel çalışma yapacağım önceki yaptığım çalışma görsellerine bir bakıyorum. Görsellere göz atarken o çalışmalar da kullandığım bazı teknikleri bu şekilde hatırlayabiliyorum. Bunun haricinde facebook, instagram' dan başka bir beklentim yok. Yemek yiyorum çekip atayım, arkadaşlarımla geziyorum bir öz çekim yapayım paylaşayım gibi şeyler yapmıyorum :) Sadece adamlar öyle bir hale geldi ki sosyal medya hesabı kullanmamak büyük bir eksi olabiliyor. Normalde bu platformlar olmadan da yaşayabiliyorum. Uzun süredir kullanmadığım için de çok mutluyum ama arada talih kuşu geldiği zaman hesap olmadığından fırsatlar uçup gidiyor...

Edited by deli_petro06
  • Thanks 2