Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tpm Kontrolü Yapmayan Sistem Hazırlama

Azerbeycan82
 Share

Recommended Posts

Yanlış anlamayın ama bence bu konu çok uzadı. İster benim yazdığım metodu deneyin. İsterseniz rüfus metodunu deneyin sonuç alırsınız. İndirdiğiniz 22h1 win11 isoyu rüfus 3.20 ile yazdır dediğinizde orda tiklenmesi gereken yerlerin olduğu menü geliyor. Onları seçip devam diyorsunuz bu kadar basit. Oda olmadı bir tane multiboot üzerinden sadece Windows 11 iso içindeki sources kadoru içindeki install.wim ilete sorunsuz kurarsınız. Yeterki kurmayı deneyin. Ben internet bağlayıp Mail hesabı ve şifre yerine a yazıp devam diyorum hata verip yerel kullanıcı ekranına geçiyor. 

• Thanks 1

Azerbeycan82, 13 saat önce yazdı:

Hangi rufus soruyor? Örneğin rufus 3.20 de yukarıdaki menü çıkıyor mu? Lütfen resimli olarak anlatabilirmisin?

aynı şekilde ustam sadece beta sürümünde denk geldim bir sefer menü geldi aynı sürümü sıkıştırıp arşive attım daha sonra tekrar kullandım aynı sürümde bir daha istediğmiz menü gelmedi ... şeytan bunun neresinde : )

shaolin, 14 saat önce yazdı:

Rufus zaten en son ISO'yu yazarken soruyor TPM vs iptal edilsin mi diye. Bunca çaba niye ki?

Please register to see this content.

bu menü çıkan sürüm elinde varsa çalışan sıkıştırıp upload edip paylaşırmısın .keni sitesindeki indirme linki değil... teşekkürler

İndirin.

Kurarken size soracak Rufus güncellemeleri kontrol etsin mi?

Buna Evet deyin. 

ISO'yu seçin. GPT UEFI zaten. Biçimlendirme NTFS. Başlat deyin menü çıkar.

Not: Elbette saf bir windows iso verirseniz sıkıntı olmaz. 

Edited by shaolin
  • Like 1
  • Thanks 1

shaolin, 2 saat önce yazdı:

İndirin.

Kurarken size soracak Rufus güncellemeleri kontrol etsin mi?

Buna Evet deyin. 

ISO'yu seçin. GPT UEFI zaten. Biçimlendirme NTFS. Başlat deyin menü çıkar.

Not: Elbette saf bir windows iso verirseniz sıkıntı olmaz. 

ustam malesef yine menü çıkmıyor....    win7 pro x64 kurulu  temiz w10 kurup deneyecem.

Arkadaşlar bu konuda bende dün yaşadığım tecrübeyi paylaşmak isterim.

den kendim yaptığım Windows 11 22H2 iso dosyasını rufus 3.20 ile flash belleğe yazdırmak istediğimde kendisi otomatik açtı seçenekler menüsünü. Tpm ve internet bağlantısı zorunluluğu bypass olarak işaretli geldi. Hiç dokunmadan yazdırdım. Arkasından freedos bilgisayar kurulum yaptım.11. nesil i5 olan bir laptop'tu.Ne tpm nede internette problem çıkarmadan kurulum yaptı. Bu arada biostan tpm  kapalı halde kurdum.

atlasgold, 12.10.2022 - 13:15 yazdı:

ustam malesef yine menü çıkmıyor....    win7 pro x64 kurulu  temiz w10 kurup deneyecem.

Windows 7'mi kaldı. Denemelerinizi Windows 10 üzerinde yapın.

muski, 12.10.2022 - 15:01 yazdı:

Arkadaşlar bu konuda bende dün yaşadığım tecrübeyi paylaşmak isterim.

den kendim yaptığım Windows 11 22H2 iso dosyasını rufus 3.20 ile flash belleğe yazdırmak istediğimde kendisi otomatik açtı seçenekler menüsünü. Tpm ve internet bağlantısı zorunluluğu bypass olarak işaretli geldi. Hiç dokunmadan yazdırdım. Arkasından freedos bilgisayar kurulum yaptım.11. nesil i5 olan bir laptop'tu.Ne tpm nede internette problem çıkarmadan kurulum yaptı. Bu arada biostan tpm  kapalı halde kurdum.

Normali bu zaten. Windows 7 olursa, iso çok mıncıklanmışsa vs sorun olabilir.

• Like 1