Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Rufus Açılmıyor "kesme Noktası Bir Kesme Noktasına Ulaşıldı."

Tamer_G
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar rufus açılmıyor

---------------------------
Microsoft Visual C++ Runtime Library
Assertion failed!

Program: C:\Users\User\Downloads\rufus-3.20.exe
File: rufus.c
Line: 1441

Expression: image_path != NULL

For information on how your program can cause an assertion
failure, see the Visual C++ documentation on asserts

(Press Retry to debug the application - JIT must be enabled)
Durdur   Yeniden Dene   Yoksay   

Bu hatayı veriyor kanıt olması için resmini de atayım

image.png.cbaf917ea45dfba21c80b42593baeaf7.png

Yoksay deyince program açılıyor ancak hiçbir yere tıklanmıyor Vazgeç düğmesi hariç Yeniden Dene ve durdur düğmelerindeyse program kapanıyor. Hangi hatadan dolayı kapanıyor diye baktım bir hata ayıklayıcıdan "Process terminated: rufus-3.20.exe (10724); exit status 80000003 (Kesme Noktası Bir kesme noktasına ulaşıldı.)" diyor nasıl düzeltebilirim?

Yeni kullanıcı oluşturdum, sfc/scannow ve de dism komutlarıyla onarım denedim hiçbirisi düzeltmiyor sorunu. Ya da benzer önyüklenebilir flaş bellek hazırlayan başka benzer yazılım var mıdır?

Bir de office2013 yüklüydü kaldırıp 2016 yükledim(resmi iso ve microsofttan) bunlar bazı dll dosyalarını silebiliyormuş bir hata sonucu bundan kaynaklı olabilir mi? Bu işlemi yapmadan önce böyle hata olmamıştı düzgün çalışıyordu

hacı @forjest ustadın 

Please register to see this content.
 sayfasındaki paylaşımda Microsoft Visual C++ ile başlayan programı indirip yönetici olarak çalıştır. Daha sonra bilgisayarını yeniden başlat ve o şekilde dene... Anladığım kadarıyla hata ondan kaynaklanıyor.

• Like 1

asil111, 11 saat önce yazdı:

hacı @forjest ustadın 

Please register to see this content.
 sayfasındaki paylaşımda Microsoft Visual C++ ile başlayan programı indirip yönetici olarak çalıştır. Daha sonra bilgisayarını yeniden başlat ve o şekilde dene... Anladığım kadarıyla hata ondan kaynaklanıyor.

evet hatanın oluştuğu başlıkta yazıyor dikkat etmemişim :) visual c++ hepsini kaldırıp tekrar yükleyeyim belki düzelir

akillialtay1995, 6 saat önce yazdı:

ventoy kullanabilirsin

Ventoy multiboot hazırlamıyor muydu? Sadece iso yazdıracaktım ben. Visual c++ sürümlerini kaldırıp tekrar yükleyeyim düzelirse rufus'u kullanırım

Edited by Tamer_G
visual c++ sürümlerinin hepsini kaldırıp yeniden yükledim sorun düzeldi