Jump to content

Windows 8.1 Embedded Industry Pro Gibi Performans Veren Windows 10

akillialtay1995
 Share

Recommended Posts

öncelikle hangi windows 10 sürümü senin günlük kullanım deneyimine uygunsa forumda paylaşılanlar arasında kıyas yaparak seçersin ancak senin durumunda kilit nokta defender, sistemden tümüyle çıkarılmış olmalı beraberinde arka planda epeyce hizmet çalıştırıyor ve devamlı aktif, sıkıntı işlemci yada belleğe yük bindirmesi değil hdd'yi sürekli meşgul etmesi disk bir yandan defenderin hizmetlerine yetişmeye çalışırken bir yandanda diğer işlemler için veri okuması yapıyor; bu durum rastgele veri okuma hızı düşük olan mekanik disk'lerin genel performansının canına okuyor.

bende eski bilgisayarımda 4 . nesil i5 işlemcili gt940m var onda Win8.1 den sonra en çok performansı Win10 Ltsb 2015 te aldım RTM sürümdür. Win8.1 ile hızları aynıdır. belki milim santim win8.1 hızlıdır.

Ondan sonra Ltsb 2016 hızlıdır. ikisinden birisini kurabilirsin.

resim.png.884bdb2c19d1da26d3cb1c7ced351fab.png

Edited by AdemYakups
dzm
  • Like 5

Win 10 giydirilmiş Windows 7 performansı almak istiyorsan Windows 10 LTSB 1607 Sürümü En hızlısıdır en sorunsuzudur.Kendimde çook uzun süredir kullanmaktayım.

Her ay güncellemelerini düzenli yapmaktayım bi kaç ufak tefek önemsiz sıkıntılar dışında sorun yaşamadım.

image.png.83e943f76d7d8a9915d8011eaf509946.png

Kullandığım Sistemse 
16 Gb Ram Ddr4 
i7 4700MQ işlemci
Nvidia Gt 755m (SLİ aynı ekran kartından 2 tane var)
1 tb SSHD (64 mb ön bellekli 130 mb okuma hızına sahip)

bu sistemde şimdiye kadar kullandığım 8.1-10 sistemleri içinde en yüksek verimlilik sunan ve en sıkıntısız çalışan sistem kendileri eski makineler için şiddetle öneririm 

• Like 3
  • Thanks 1

Bir ssd fiyatı 128 gb olmuş 450 -500 tl ... Oyun oynama alışkanlığı olanlar için windos 10 un ltsb ve ltsc sürümleri istene düzeyde fps vermiyor. Düşük donanımlı laptoplarda performans varmış gibi gözükse de internette acayip takılıyor. Ben TOSHİBA C-55C-19L marka orjinalinde windows 10 home single langue yüklü laptoba windows 10 un ltsb ve ltsc tüm sürümlerini denedim. Hiç biri istediğim performansı vermedi.En sonunda  Bing ile windows 8.1 kurdum Laptop uçuyor. iddia ediyorum aynı düzey ssdli laptoplarla aynı performansa sahip. Gerçi destek 20023 te kesilecekmiş ama olsun kurun antivirisünüzü bakın keyfinize..

bkrydn68, 11 saat önce yazdı:

Bir ssd fiyatı 128 gb olmuş 450 -500 tl ... Oyun oynama alışkanlığı olanlar için windos 10 un ltsb ve ltsc sürümleri istene düzeyde fps vermiyor. Düşük donanımlı laptoplarda performans varmış gibi gözükse de internette acayip takılıyor.

Bunun olabilmesi için ltsb-c de özel bir durum olması lazım kardeşim.

ltsb-c pro veya enterprise sürümleri en dibinde home sürüm olmak kaydıyla aynıdır.

Yani hepsinde misal explorer.exe yada notepad dwm.exe aynı boyut ve işlevdedir. Farkları genelde lisanslama, sunucu gibi çeşitli araçlar ve ek uygulamalar içermesi yada içermemesi.

Birisinde fazladan kaynak açıktır diğerinde pasiftir. Ama kök dosya içerikleri hemen hemen aynı. Ben ltsb 2016 da gt940m ile gta5 ve resident evil 8 oynadım ki oyun oynayan biriside değilim.

• Like 1

forjest, 20.10.2022 - 16:01 yazdı:

Alternatif Link: 

Please register to see this content.

Windows10AEROEditionx64.gif.2e9a2664befee47a752b93a818c61191.gif

Hocam sizin 1507 LTSB 2015 çalışmanız vardı ama çöp kutusuna taşınmış. Eski laptoplar için güncel, ince ayarlı, defender vs. olmayan, lite bir 1507 çalışması yapmayı düşünüyor musunuz? @casper0007 üstadın geçen seneden kalma çalışmaları var. Güncel bir sistem yapılsa faydalı olacağını düşünüyorum...

Düzenleme: @casper0007 üstadın Mayıs 2021 ltsb 2015 sürümünü, 10 yıllık 4gb ramli laptopa kurdum gayet hızlı. Windows 7-8 yerine bu sürümü tavsiye ederim.

Edited by eca2424

eca2424, 2 saat önce yazdı:

Hocam sizin 1507 LTSB 2015 çalışmanız vardı ama çöp kutusuna taşınmış. Eski laptoplar için güncel, ince ayarlı, defender vs. olmayan, lite bir 1507 çalışması yapmayı düşünüyor musunuz? @casper0007 üstadın geçen seneden kalma çalışmaları var ama güncel değil. Güncel bir sistem yapılsa faydalı olacağını düşünüyorum...

1507 desteği bitmiş ölü bir sistem 1607 kullanmanız daha iyi olur :) 

SoNKraL_, 16 saat önce yazdı:

1507 desteği bitmiş ölü bir sistem 1607 kullanmanız daha iyi olur :) 

Eski laptoplara kurulacağı için destek çokta önemli değil zaten. Windows 7 ve 8 yerine iş görsün, hızlı olsun yeter. Ki öylede oldu. Casper007 üstadın hazırladığı ltsb 2015 sistem tam eski laptoplara göre.

Aynı laptopa 1607 kurdum ama 1507 kadar stabil değil. Daha güncel laptoplara kurulabilir. Benim ki gibi hurda laptoplar için 1507 sürümü daha iyi gibi :) 

Edited by eca2424
  • Like 2

akillialtay1995, 19.10.2022 - 19:20 yazdı:

Selamünaleyküm arkadaşlar öncelikle. Sizlerden Windows 8.1 Embedded Industry Pro kadar performans verecek windows tavsiye verebilir misiniz?

Sistemim 

İşlemci: Intel Core i7 860 2.80 GHz 1. Nesil İşlemci

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT730 4GB

RAM: 8 GB DDR3

HDD: 1 TB 720 RPM

Please register to see this content.

• Like 1

SoNKraL_, 20.10.2022 - 10:12 yazdı:

Win 10 giydirilmiş Windows 7 performansı almak istiyorsan Windows 10 LTSB 1607 Sürümü En hızlısıdır en sorunsuzudur.Kendimde çook uzun süredir kullanmaktayım.

Her ay güncellemelerini düzenli yapmaktayım bi kaç ufak tefek önemsiz sıkıntılar dışında sorun yaşamadım.

image.png.83e943f76d7d8a9915d8011eaf509946.png

Kullandığım Sistemse 
16 Gb Ram Ddr4 
i7 4700MQ işlemci
Nvidia Gt 755m (SLİ aynı ekran kartından 2 tane var)
1 tb SSHD (64 mb ön bellekli 130 mb okuma hızına sahip)

bu sistemde şimdiye kadar kullandığım 8.1-10 sistemleri içinde en yüksek verimlilik sunan ve en sıkıntısız çalışan sistem kendileri eski makineler için şiddetle öneririm 

en güncel oyunlarda eski winler sıkıntı vermese güzel olurdu. Bu yüzden 1607 yüklemiyorum kendime.

tmac1, 25 dakika önce yazdı:

en güncel oyunlarda eski winler sıkıntı vermese güzel olurdu. Bu yüzden 1607 yüklemiyorum kendime.

valla ben 2 tane oyun oynuyorum onlarda kusursuz çalıştığı için dert etmiyorum ama valorant lol ets 2 gibi güncellikle kafayı bozmuş oyunlar oynuyorsanız tabiki ltsb değil LTSC kullanmanız önerilir.

• Thanks 1