Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kombi Oda Termostatı önerisi

Maddox67
 Share

Recommended Posts

Merhabalar Arkadaşlar

Malum kış geldi 

Kullandığınız ve memnun kaldığınız kombi oda termostatı önerileriniz varmıdır ? 

Termostat alın dedi bir arkadaş.

Bende başımı ağrıtmayacak bir termostat arıyorum.

Edited by Maddox67
Yanlış yazım

General life ht300s smart kullanıyoruz evimizde geçen yıl almıştım. Faturada gerçekten bir etki gördük çünkü gereksiz kombi devreye girip çıkmıyor. 

Diyelim ki 23 dereceye ayarladınız termostatı, evin ısısı 22.5 dereceye düştüğü anda kombiyi ateşliyor 23.5 geldiğinde oda ısısı devreden çıkıyor kombi. Kombiyi 52 dereceye aldım bu şekilde termostatın kombi ile stabil çalıştığını tespit ettim. Kullanma klavuzunda da minumum 50 dereceyi öneriyor kombinin ekranında yazan değeri.

Evin konumu ısı yalıtımı vs. çok büyük etken iyi derecede tasarruf sağlayabilmek için.

Tecrübelerim bu şekilde. Umarım yardımcı olur.

• Like 1
  • Thanks 1

Maddox67, 22.10.2022 - 01:27 yazdı:

Merhabalar Arkadaşlar

Malum kış geldi 

Kullandığınız ve memnun kaldığınız kombi oda termostatı önerileriniz varmıdır ? 

Termostat alın dedi bir arkadaş.

Bende başımı ağrıtmayacak bir termostat arıyorum.

Merhaba 

Tercih edermisin bilmiyorum. Cosa %100 yerli üretim ve kullanım amacına göre tercih edebilirsin. 

Please register to see this content.

ByChilavert, 5 saat önce yazdı:

Merhaba 

Tercih edermisin bilmiyorum. Cosa %100 yerli üretim ve kullanım amacına göre tercih edebilirsin. 

Please register to see this content.

Yok bir daha o markaya asla bulaşmam 

ben ilk çıktığında almıştım ondan çok çektim yani yok bağlantı kopar yok interneti görmez kombiyi sürekli çalıştırır 

ne kadar içindeki özellik az ve sade olursa o kadar iyi ve sorunsuz benim için 

Kablolu almak istiyorum sorunsuz olsun diye ama ona da kablo gözüksün istemiyorum kombi ile salon arasında 15 metre mesafe var 

forjest, Bir saat önce yazdı:

Auer vardı Eca modeli kombiye geçtik, faturalar yarıya düştü desem yeridir. Markası bilinen olanlardan tercih etmek gerekli tabiki.

Tavsiye ettiğiniz var mı üstadım eca poly 100 diye bir model var onu gayet iyi diyorlar ama kullananlar bilir tabi 

recsin, 9 saat önce yazdı:

Aynen 

Ben de kombici bir arkadasin onerisi ile ht150 set modelini aldim. 525 tl idi 547 olmustu en son. Bu sene deneyecegiz

Bu modelden memnun musunuz ? 

• 4 hafta sonra ...

general ht150 seti kullanmaya başladım.

oda sıcaklığı 21.5 derece üzeri üşümüyoruz bunu tespit ettim

ayar adımı 0.5 derece olması kötü. ben de kalibre ayarından 0.2 eksilttim yani 21.7'yi 21.5 görüyor. 

hizteresiz diye  bir ayar var. kombi oda sıcaklık çalışma aralığı

pozitif +0.1 yaptım negatif ise -0.3 yaptım istenilen sıcaklığı 21.5 yaptım.

yani 21.2 derecede kombi çalışacak 21.6 ya gelince kombi komple kapanacak

2-3 günde bayaa tasarruf yaptım. neden mi havalar soğumaya başladı akşam üzeri açıyordum sabah kapıyordum şimdi hiç müdehale etmiyorum gece 21.2 nin altına düşerse otomatik açıyor ve kapıyor. elektrik ise cabası

sonuç kesinlikle öneririm...

Edited by recsin

SoNKraL_, 11 saat önce yazdı:

9 bin liradan aşağı zor bulursunuz hocam kombi fiyatlarınızdan haberiniz yok galiba 3.el falan bulabilirsiniz belki oda illaki arızası vardır :D

Bende var 5 bine bırakrım vaillant hiç bir arızası yok 2012 de alındı. Gel al :D

• Haha 2