Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefonumun Usb Kablosunu Bilgisayarım Görmüyor

akillialtay1995
 Share

Recommended Posts

Selamünaleyküm arkadaşlar öncelikle. Bilgisayarıma telefonumun kablosunu bir ucunu telefona bir ucunu bilgisayarıma takmama rağmen bilgisayar görmüyor. Ne yapabilirim?

Not1: Telefonum Samsun Galaxy A10.

Not2: Aygıt Yöneticisinde bu aygıt çalıştırılamadı (Kod 10) hatasını veriyor.

Edited by akillialtay1995

Sence işkembeden mi sallıyorum? Benzer sorun başıma gelmiş olamaz mı? Her şarz eden kablo, sorunsuz data kablosu olarak kullanılır mı? Peki ya başka bir kablo aktarım sağlarsa senin teoremin boşa çıkmaz mı? 

Oneplus7 warp şarz kablom şarz ediyor fakat bilgisayara takınca görmüyor mesela. Başla kabloda görüyor. 

Birde işletim sisteminden cihazı mtp cihazın olarak göstermeyi dene 

amd_turkey, 1 dakika önce yazdı:

Sence işkembeden mi sallıyorum? Benzer sorun başıma gelmiş olamaz mı? Her şarz eden kablo, sorunsuz data kablosu olarak kullanılır mı? Peki ya başka bir kablo aktarım sağlarsa senin teoremin boşa çıkmaz mı? 

Oneplus7 warp şarz kablom şarz ediyor fakat bilgisayara takınca görmüyor mesela. Başla kabloda görüyor. 

Birde işletim sisteminden cihazı mtp cihazın olarak göstermeyi dene 

cihazı mtp cihazı olarak nasıl göstereceğim

akillialtay1995, 7 saat önce yazdı:

kabloda sorun olabilir diyorsun da o zaman telefonumu nasıl şarj ediyor

bunu şaka olsun laf olsun diye yazılmış olmalı. zira her şarj kablosunun data veri aktarımı yapmayacağını 9-10 yaşındaki çocukların bildiğine denk geldim. tecrübeyle sabittir çocukların bile bildiği.

akillialtay1995, 41 dakika önce yazdı:

başka kablolar ile de denedim onlarda da görmedi

Yukarda arkadaşın da yazdığı gibi. Telefonun orijinal kablosu değilse çoğu  kablo (üst kalite olanlar hariç) veri aktarımı maalesef yapmıyor.

Veri aktarımı için kaliteli %100 bakır kullanılan mümkünse 25-30 max 50cm olan kablo kullanılması faydalı olur.

+ Telefon uzun zamandır formatlanmamışsa da bu tür sorun olabiliyor.

SENTENZA, 36 dakika önce yazdı:

Yukarda arkadaşın da yazdığı gibi. Telefonun orijinal kablosu değilse çoğu  kablo (üst kalite olanlar hariç) veri aktarımı maalesef yapmıyor.

Veri aktarımı için kaliteli %100 bakır kullanılan mümkünse 25-30 max 50cm olan kablo kullanılması faydalı olur.

+ Telefon uzun zamandır formatlanmamışsa da bu tür sorun olabiliyor.

Aynen. Kablo orijinal değilse görmez. Ancak şarj eder.. 

Android telefon ayarlarıyla alakalıda olabilir. Ayarlarda usb bağlantılarına onay verilmesi vb. durumları yapmakta lazım. Buda benim fikrim daha evvel başıma gelmişti. Telefonun üzerinden usb bağlantılarına ilişkin ayarları yapınca otomatik olarak bilgisayar gördü telefonu. Kablodan değilse eğer, telefondan ayar yapmak gerekli.