Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Flatlite V4 2022 (21h2) X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

MrRush, 8 saat önce yazdı:

Nvidia 1050ti sürücün 21h2 uyumlusa sıkıntı yok. Bunun uyumlu olup olmadığını ben değil sen kontrol etmelisin.

Sistem oyun için genel olarak uygundur diye düşünüyorum. Ama ben oyuncu değilim, bunu diğer oyuncu üyeler yorumlayabilir veya sen indirip test etmelisin. FPS artışınıda yine kullanıcılar değerlendirir. 

Bu konu altında oyunlarla ilgili yorum bulamadıysan eski Windows 10 FlatLite sürümlerin konularını incelemelisin. Olumlu geri dönüşler aldım.

3 tane farklı ltsc sürüm denedim kurmadı driver ı. driver update programları denedim yine kurmadı. baklaım bu sistem de ne olacak

Emaldemir, 18 dakika önce yazdı:

Selam hocam, Evdeki Pcde kurdum gayet güzel akıcı, İş yerindeki pc de kurdum :)

Windows update yapsak herhangi birşey bozulur mu, güncelleme yapabilir miyiz ?

Güncellemenizde sorun olmaz. MrRush abim özel bir ikon paketi falan uygulamadı bu sisteme

• Thanks 1

Hocam kolay gelsin çok güzel bir çalışma olmuş. 2 laptopta da kullanıyorum fakat bir sorunum var. 

Kısaca: Boot ekranında donduğu için başlangıç onarmaya veya güvenli moda nasıl ulaşabilirim.

Hikaye: Eski bir laptopa kurdum çift ekran kartlı olduğundan sürücüler uyumsuz olabiliyor diye hep windows 7 kullanıyordum. Windows 10 larda  ekran kartı güncellenince boot ekranında kalıyordu. Sizin sistemi yüklemeden önce SSD ve ram takviyesi yaptım. İlk başta çok iyi çalıştı. Ekran kartı sürücülerini update den yükleyince amd radeon mobility de hata verdi ama başka amd sürücü düzgün yüklendi diye mesaj yazdı. Yeniden başlattım ve yine boot ekranında donmaya başladı. Boot ekranında hata verdirip güvenli moda girip sürücü silmeyi deneyecektim fakat başlangıç onarma veya güvenli mod seçeneği gelmiyor. Bir çözümü var mı? 

Sistem: HP dv6-3103et - İ5 460m - 120GB Kington SSD - 8gb DDR3 Ram - ATI(AMD) HD 5650 & İntel ekran kartı

luckyesref, 2 saat önce yazdı:

Hocam kolay gelsin çok güzel bir çalışma olmuş. 2 laptopta da kullanıyorum fakat bir sorunum var. 

Kısaca: Boot ekranında donduğu için başlangıç onarmaya veya güvenli moda nasıl ulaşabilirim.

Hikaye: Eski bir laptopa kurdum çift ekran kartlı olduğundan sürücüler uyumsuz olabiliyor diye hep windows 7 kullanıyordum. Windows 10 larda  ekran kartı güncellenince boot ekranında kalıyordu. Sizin sistemi yüklemeden önce SSD ve ram takviyesi yaptım. İlk başta çok iyi çalıştı. Ekran kartı sürücülerini update den yükleyince amd radeon mobility de hata verdi ama başka amd sürücü düzgün yüklendi diye mesaj yazdı. Yeniden başlattım ve yine boot ekranında donmaya başladı. Boot ekranında hata verdirip güvenli moda girip sürücü silmeyi deneyecektim fakat başlangıç onarma veya güvenli mod seçeneği gelmiyor. Bir çözümü var mı? 

Sistem: HP dv6-3103et - İ5 460m - 120GB Kington SSD - 8gb DDR3 Ram - ATI(AMD) HD 5650 & İntel ekran kartı

Başlangıç onarma için başka bir temiz iso kullanabilirsin.

Edited by MrRush

• 2 hafta sonra ...
ayhanrv, 17 dakika önce yazdı:

rusça dil paketi otomatik olarak yükleyemiyorum. manuel olarak indirdim lpksetup danda yükleyemiyorum :( yardımcı olabilirmisiniz ?

199405123_Adsz.jpg.e75ae928e60d244dc6dd92f0ef34de47.jpg

Dil ayarlarıyla ilgili birşey yapılmadı. Uygun zamanda kontrol ederim.

MrRush, 02.12.2022 - 21:27 yazdı:

Dil ayarlarıyla ilgili birşey yapılmadı. Uygun zamanda kontrol ederim.

teşekkür ederim beklemedeyim 

ayhanrv, 02.12.2022 - 21:28 yazdı:

teşekkür ederim beklemedeyim 

şimdilik çözdüm komut sistemini yonetici olarak açtım manuel olarak indirdiğim cab dosyasını masaüstünde bir klasöre kopyaladım . komut sistemine şu komutu girdim 

dism /online /add-package /packagepath:"( buraya cab dosyasının adını yazın ).cab"

sonra otamatik olarak yükledi.

dism_ile_dil_ilavesi.png.46b734d2fd27421097d77269b603ce2e.png

• Like 1

ayhanrv, 3 saat önce yazdı:

şimdilik çözdüm komut sistemini yonetici olarak açtım manuel olarak indirdiğim cab dosyasını masaüstünde bir klasöre kopyaladım . komut sistemine şu komutu girdim 

dism /online /add-package /packagepath:"( buraya cab dosyasının adını yazın ).cab"

sonra otamatik olarak yükledi.

dism_ile_dil_ilavesi.png.46b734d2fd27421097d77269b603ce2e.png

Kontrol edildi bir sıkıntı görünmüyor.

OVCTMYL.gif

Öncelkile teşekkürler.Elinize saglık gerçekten hızlı ve stabil.Ama benim sorunum agda diger bilgisayarları göremiyorum.ip adresiylede ag menüsündende hic bir şekilde ulaşamadım.Arama kısmına yazdıgımdada hata veriyor.sadece bu yüzden kaldırmak zorunda kaldım.versiyon 3'ü en kısa sürede deneyecegim.Saygılar.

dengesiz, 7 saat önce yazdı:

Öncelkile teşekkürler.Elinize saglık gerçekten hızlı ve stabil.Ama benim sorunum agda diger bilgisayarları göremiyorum.ip adresiylede ag menüsündende hic bir şekilde ulaşamadım.Arama kısmına yazdıgımdada hata veriyor.sadece bu yüzden kaldırmak zorunda kaldım.versiyon 3'ü en kısa sürede deneyecegim.Saygılar.

Genelde ev kullanıcıları için hazırladım bu çalışmayı. Paylaşım sorunları olacağından işyerleri için önermiyorum.

MrRush, 12 saat önce yazdı:

Genelde ev kullanıcıları için hazırladım bu çalışmayı. Paylaşım sorunları olacağından işyerleri için önermiyorum.

Hocam bende evde kullanıyorum ama 4 pc var su an ve bunlar arasında dosya yollama işlemleri oluyor çocugum küçük oldugu için bilgisayar ekranını takip ediyorum.Cep telefonundan indirdigim uygulamalarıda yolluyorum.Yani ev agı kolaylık oluyor.Aşağıdaki hatayı alıyorum düzeltmeye çalıştım ama ilkelerde bulunmuyor.Bu arada versiyon 3 ü kurdum şu an oradan yazıyırum oda aynı.Kolay bi çözümü varsa anlatırsanız sevinirim silmekte istemiyorum gercekten cok hızlı bir sistem.

Please register to see this content.

Edited by dengesiz

dengesiz, 41 dakika önce yazdı:

Hocam bende evde kullanıyorum ama 4 pc var su an ve bunlar arasında dosya yollama işlemleri oluyor çocugum küçük oldugu için bilgisayar ekranını takip ediyorum.Cep telefonundan indirdigim uygulamalarıda yolluyorum.Yani ev agı kolaylık oluyor.Aşağıdaki hatayı alıyorum düzeltmeye çalıştım ama ilkelerde bulunmuyor.Bu arada versiyon 3 ü kurdum şu an oradan yazıyırum oda aynı.Kolay bi çözümü varsa anlatırsanız sevinirim silmekte istemiyorum gercekten cok hızlı bir sistem.

Ltsc sürümlerde ağ paylaşım desteği varsayılan olarak kapalıdır, öncelikle resimde gösterdiğim gibi windows özelliklerinden bunu açın, sonrada altta vereceğim kodları reg yapıp uygulayın ve sistemi yeniden başlatın.

2.PNG.2ec8d6a018189e1d21ef4e20fd096314.PNG

Windows Registry Editor Version 5.00

;Ağ Paylaşım Sorunlarını çöz
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters]
"EnablePlainTextPassword"=dword:00000000
"EnableSecuritySignature"=dword:00000001
"RequireSecuritySignature"=dword:00000000
"ServiceDll"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,\
  00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,\
  77,00,6b,00,73,00,73,00,76,00,63,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00
"ServiceDllUnloadOnStop"=dword:00000001
"AllowInsecureGuestAuth"=dword:00000001

• Like 1

TR_by, 1 saat önce yazdı:

Ltsc sürümlerde ağ paylaşım desteği varsayılan olarak kapalıdır, öncelikle resimde gösterdiğim gibi windows özelliklerinden bunu açın, sonrada altta vereceğim kodları reg yapıp uygulayın ve sistemi yeniden başlatın.

2.PNG.2ec8d6a018189e1d21ef4e20fd096314.PNG

Windows Registry Editor Version 5.00

;Ağ Paylaşım Sorunlarını çöz
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters]
"EnablePlainTextPassword"=dword:00000000
"EnableSecuritySignature"=dword:00000001
"RequireSecuritySignature"=dword:00000000
"ServiceDll"=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,\
  00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,\
  77,00,6b,00,73,00,73,00,76,00,63,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00
"ServiceDllUnloadOnStop"=dword:00000001
"AllowInsecureGuestAuth"=dword:00000001

TR_by Hocam çözümünüzü uyguladım sorun halloldu.İlginize teşekkürler.Tabi sistemi yapan MrRush hocama'da teşekkürler.

• Like 3

Normal kullanım için yükledim ama kapanış uzun sürüyor biraz. Ayar da yapmadım aslında, ssd kullanıyorum. Daha önce başka sistem kurmuştum ve hemen kapanıyordu neredeyse ama bunda uzun sürüyor niyeyse. Öneriniz var mı ? regedit ayarı falan

İnternetten masaüstüne indirdiğim fotoğraf vb. herhangi bir dosyayı görmem için masaüstünü yenilemem gerekiyor. İnternette bulduğum ayarlar da işe yaramıyor. Windows 10 sistemlerin çoğunda bu sorunu yaşıyorum ve sebebini bir türlü bulamıyorum.