Jump to content

Windows 10 Flatlite V4 2022 (21h2) X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

MrRush, 27.10.2022 - 18:37 yazdı:

Daha çok ev kullanımı iiçin hazırlanmıştır. İşyeri için tavsiye edilmez. Ağ paylaşım sorunları oluşabilir.

Ağ paylaşım sorunu oluşmuyor, paylaşılan klasörler ve yazıcılar sorunsuz kullanılabiliyor; tabii ki kayıt defterine ufak bir dword eklemesi ile.

Edited by helehoyni
  • Like 1
  • Thanks 1

@MrRush 2023 bekliyoruz ancak windows 11 le hocam birde explorer.exe hata veriyor bazen çöküyor :)

birde lite sürüm olduğundan 2 sürüm olarak yayınlasanız süper olur ben mesela mağaza explorer gibi özellikleri kullanmıyorum benim gibi düşünen kullanıcılar için bir sürüm olsa iyi olur :)

Teşekkürler.

• Like 1

Öncelikle çalışma için teşekkür ederim. Kendi evimdeki bilgisayara kuracağım.

Yapacaklarım. 

Oyun oynamak. Bilgisayara bluestack kurmak.

Arada android telefonlara sürekli rom değiştiriyorum adb sideload gibi bileşenlerin tam olarak yüklenmesi sorunu yaşarmıyım.

Oynadığım oyunlar en başta Apex legends geliyor. Şuan normal windows 10 pro performans edition kullanıyorum.

Bu sürümde bunları sorunsuz yaparsam flatline 4 geçmek istiyorum daha önce 2-3 kullanmıştım.

Microsoft store ile hiç bir işim yok teşekkür edeirm

bensiz06, 8 saat önce yazdı:

bu değeri bizimle de paylaşabilirmisiniz???

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters 'a gidin. Sağ tıklayıp "Yeni-Dword32Bit" değeri açın. AllowInsecureGuestAuth ismini verin. Bu değeri 1 yapın; bilgisayarınızı yeniden başlatın.   

• Like 1

Django, 28.12.2022 - 22:42 yazdı:

ikonlar orijinal ikon ile değiştirmeye çalıştım sistem hata verdi çalışmadı. ben de başka sistem kurdum size de tavsiye ederim. şayet çözüm bulamıyorsanız istediğiniz duruma gelmiyorsa zibil gibi çalışmalar var emre ve tr nin onlardan birini kullanabilirsin.

@By_FaRuK bu şekilde cevaplanmış. Ben de değiştirilemeyeceğini öğrenince indirmekten vazgeçmiştim. Başka bir çalışma kurmanız gerekiyor.

By_FaRuK, 21 saat önce yazdı:

Klasik ikonları kullanmak için ne yapmak gerekiyor? Orijinal tema kullanmak istiyorum. Bu konuda bilgi verir misiniz?

hiçbir şekılde dğeişmiyor. değiştirmeye çalışınca mavi ekran gelip açıkmaz hale geliyor. tek bir çözümü var format atıp başka çalışma kuracaksın. senin ve benim gibilere hitap etmiyor bu çalışmaç

MrRush, 27.10.2022 - 18:37 yazdı:

Windows 10 FlatLite v4 2022 (21H2) x64 TR

Çalışmada  tr-tr_windows_10_enterprise_ltsc_2021_x64_dvd_e55b1896.iso dosyası kullanılmıştır.

Gerekli güncellemeler sisteme entegre edilmiştir. 

Sistemden kaldırılan bileşen yok denilebilir. Gereksiz arkaplanlar ve görsel dosyalar silindi.

Sistem bilgileri

Windows 10 LTSC 21H2 IS Delemesi 19044.2132

UEFI ve Legacy BIOS destekler

Net Framework 3.5 etkin gelir

ESD sıkıştırma içerir

Eski Bileşenler etkin

Masaüstü ikonlar aktif

DTU İkonları eklendi

Kurulum ekranı özelleştirildi

Performans Ayarları yapıldı

Defender pasif

Edge güncelleme servisleri pasif

Eski Windows Fotoğraf Görüntüleyici aktif edildi

Özel varsayılan arkaplan ve kilit ekranı görüntüsü eklenmiştir

Rezerve Alan pasif

UAC pasif

SMART Geçmiş Temelli Koruma pasif

Telemetry pasif

Ek olarak Web klasörüne özel arkaplanlar eklenmiştir

İndexleme pasif

Superfetch pasif

Hızlı başlat pasif

ve daha birçok ince ayar yapılmıştır.

Kurulum Yarı Katılımsızdır. Kurulum esnasında sadece kurulumun yapılacağı diski, kullanıcı adını ve parolayı sorar.

Kurulumda Online bağlı olsanızda Offline hesap ile kurulum devam eder.

Kuruluma ek olarak OEM klasörü eklenmiştir. Kurulum için gerekli parametreler içerir.

Kurulumda OEM klasörü ve yanıt dosyası bulunduğu için mutlaka uygun bir kurulum yapılmalıdır. Rufus ile USB Yükleme Medyası hazırlayarak veya WinPe ile 7-8setup kullanarak sorunsuz eksiksiz kurulum tamamlanır.

Harici olarak sadece install.wim kullanarak yapılan kurulum eksik kalır.

Etkinleştirme İşlemi Yöntemleri:

1. Kms/2038 & Dijital & Online Aktivasyon Suite V9.5 ile KMS kullanarak etkinleştirme.

2. Windows 10 LTSC sürümünü Iot LTSC sürümüne çevirme ile Dijital Lisans olarak kalıcı etkinleştirme.  indirin Yönetici Olarak çalıştırın. Sürüm değiştirme seçeneği olarak Iot Ltsc seçeneği çıkacaktır. Geçerli seçeneği seçin ve onaylayın.  aracını indirin winactivate.cmd Yönetici Olarak çalıştırın. Açılan pencerenin işlem sonunda sisteminiz kalıcı lisanslanır. Farklı LTSC 2021 kurulumlarında sadece sürüm değiştir seçeneğini kullandığınızda sistem Iot LTSC olunca otomatik lisanslanır. LTSC ile Iot LTSC arasında pek fark yoktur. Sadece biri KMS ile lisanslanır diğeri Dijital Lisans ile.

Mağaza yüklemek için gerekli Araç: 

Not: Görev Çubuğunda bulunan Arama çalışır durumdadır. Performans ayarlarının bozulmaması için 3.parti yazılım kullanılmamalıdır.(WiseCare, ASC gibi)

Soru: OEM klasörünü silersem ne olur?

Cevap: Defender pasif, Edge güncelleme servisleri pasif sistem kurulur. Hiçbir başka özelleştirme içermez. Bu şekilde sistemi kullanmak isteyenler olabilir.

ÖNEMLİ:

''Bazı ayarlar Kuruluşunuz tarafından yönetilir'' iletisi Ayarlar içinde göreceksiniz.

Bu uyarıyı kaldıran araçlar var. Bunları kullanmayın, çalışmaya zarar verir. Gizlilik ve Telemetry gibi ayarlar eski haline döner. 

Daha çok ev kullanımı iiçin hazırlanmıştır. İşyeri için tavsiye edilmez. Ağ paylaşım sorunları oluşabilir.

Windows 10 FlatLite v4 2022 (21hH2) x64 TR

GOOLGE DRİVE

Please register to see this content.

MD5 Checksum: 9490C0C966D5CECC8911C34BAADB0116
SHA-1 Checksum: 27C83C1440DC540A9DCD715E0953BCA31AD2DE87
SHA-256 Checksum: D0E2F28BD5CE0979543DBA42592EE4C3225598E14B05DAABB0DAC3B62D5D1407
SHA-512 Checksum: 444C22939C264399C68BD4EB47718663EC9A6A244983F21D6C9A4C37D72BB098E2BD6A62D69E650C735DB6F44CBEB48A6B236BC1A76A572919787B792B5A9D70

Mümkünse klasör ikonlarını eski hale nasıl getirebiliriz yardımcı olabilir misiniz?

Django, 31.01.2023 - 19:45 yazdı:

hiçbir şekılde dğeişmiyor. değiştirmeye çalışınca mavi ekran gelip açıkmaz hale geliyor. tek bir çözümü var format atıp başka çalışma kuracaksın. senin ve benim gibilere hitap etmiyor bu çalışmaç

bir üst mesajda sorunun cevabı var. eski haline hiçbir şekilde getiremezsin. format atıp başka çalışma kurman lazım. konun en başında orijinal ikonlara geçilemeyeceği yazılmış olsaydı sen de ben de bu şekilde uğraşmazdık. 

mcmstar, 4 saat önce yazdı:

Mümkünse klasör ikonlarını eski hale nasıl getirebiliriz yardımcı olabilir misiniz?

Django, 20 dakika önce yazdı:

bir üst mesajda sorunun cevabı var. eski haline hiçbir şekilde getiremezsin. format atıp başka çalışma kurman lazım. konun en başında orijinal ikonlara geçilemeyeceği yazılmış olsaydı sen de ben de bu şekilde uğraşmazdık. 

Sizin için bir çözüm üreteceğim uygun zamanda.

• Like 1
  • Thanks 1

sistem çok güzel heryere kurulum yapıyorum orjinal lisans kuruyorum mağaza çalışıyor ek yazılım ile. ağ sorunları için küçük bir ayar sonrası o sorun da ortadan kalkıyor. performans çok iyi diğerlerinden çok çok iyi. ayrıca görsel olması da ayrı bir hava katıyor sisteme.  belki güncellemeler entegre edilip yeniden gözden geçirilip yeni link paylaşılabilir ?? 

MrRush, 10 saat önce yazdı:

Sizin için bir çözüm üreteceğim uygun zamanda.

sistemin kendi orjinal ikonlar her zaman daha geldiği için bana. orijinal ikonlara gecirebilmek için çok uğraştım ancak mavi ekran verip açıklamayacak hale geldi beceremedim ve format atıp başka sistem kurdum. sistem güzeldi orjinal ikon olabilirse kuracağım bir sistem olur. İnşAllah bir çözüm olur.

Varsayılan Windows 10 Simgelerine dönmek için gerekenler:

Windows 10 varsayılan ikonlarının buludnuğu Icon Pack hazırladım. Bu paket sadece bu sistemde değiştirilen dosyalar için geçerli. Farklı görsel sistemlerde farklı dosyalar düzenlenmiş olabilir o nedenle bu paket yetersiz kalabilir.

Kurulum sonrası bunu uygulamanız gerekiyor. Çalıştrırmadan evvel güvenlik yazılımları devre dışı olmalı ve yönetici olarak kurulum yapın.

81m4uvo.gif

Bu da iso dosyası düzenlenmiş hali:

LwU1D6l.png

İso dosyasında kalıcı değişiklik yapmak istiyorsanız gereken adımlar:

İso dosyasını PowerIso veya UltraIso ile açın. Sources klasöründen install.esd dosyasını masaüstüne alın.

78RePack uygulamasını indirin ve install.esd dosyasını install.wim olarak dönüştürün.

Gerekli sistem dosyalarını bu bağlantıdan indirin: 

7zip ile klasöre çıkarın.

78RePack ile dönüştürülen install.wim dosyasını 7zip ile açın. Desktop\install.wim\Windows\SystemResources\ yolundaki klasöre gidin. 

imageres.dll.mun ve imagesp1.dll.mun dosyalarını bulun ve silin. mun dosyaları bağlantısından indirdiğiniz dosyaları silinenlerin yerine ekleyin. Değişiklikleri onaylayın ve install.wim dosyasını kapatın.

Şimdi ister install.wim ister install.esd olarak Windows 10 FlatLite v4 iso dosyasına ekleyin ve kaydedin. .esd formatına dönüştürmek için yine 78RePack uygulamasını kullanabilirsiniz.

Edited by MrRush
  • Like 1
  • Thanks 2

helehoyni, 29.01.2023 - 22:57 yazdı:

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters 'a gidin. Sağ tıklayıp "Yeni-Dword32Bit" değeri açın. AllowInsecureGuestAuth ismini verin. Bu değeri 1 yapın; bilgisayarınızı yeniden başlatın.   

Eywallah

• Like 1

MrRush, 02.02.2023 - 13:14 yazdı:

Varsayılan Windows 10 Simgelerine dönmek için gerekenler:

Windows 10 varsayılan ikonlarının buludnuğu Icon Pack hazırladım. Bu paket sadece bu sistemde değiştirilen dosyalar için geçerli. Farklı görsel sistemlerde farklı dosyalar düzenlenmiş olabilir o nedenle bu paket yetersiz kalabilir.

Kurulum sonrası bunu uygulamanız gerekiyor. Çalıştrırmadan evvel güvenlik yazılımları devre dışı olmalı ve yönetici olarak kurulum yapın.

Bu da iso dosyası düzenlenmiş hali:

İso dosyasında kalıcı değişiklik yapmak istiyorsanız gereken adımlar:

İso dosyasını PowerIso veya UltraIso ile açın. Sources klasöründen install.esd dosyasını masaüstüne alın.

78RePack uygulamasını indirin ve install.esd dosyasını install.wim olarak dönüştürün.

Gerekli sistem dosyalarını bu bağlantıdan indirin: 

7zip ile klasöre çıkarın.

78RePack ile dönüştürülen install.wim dosyasını 7zip ile açın. Desktop\install.wim\Windows\SystemResources\ yolundaki klasöre gidin. 

imageres.dll.mun ve imagesp1.dll.mun dosyalarını bulun ve silin. mun dosyaları bağlantısından indirdiğiniz dosyaları silinenlerin yerine ekleyin. Değişiklikleri onaylayın ve install.wim dosyasını kapatın.

Şimdi ister install.wim ister install.esd olarak Windows 10 FlatLite v4 iso dosyasına ekleyin ve kaydedin. .esd formatına dönüştürmek için yine 78RePack uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bende çok uğraşmıştım orijinal ikonlar için ancak hiç bir şekilde olmamıştı. Şimdi tekrar kurup bu şekilde deneyeceğim.

İso dosyasını değiştirip upload ettiniz mi yoksa biz mi iso dosyasında değişiklik işlemi yapacağız?

By_FaRuK, 4 dakika önce yazdı:

İso dosyasını değiştirip upload ettiniz mi yoksa biz mi iso dosyasında değişiklik işlemi yapacağız?

Link aynı değişiklik yoktur. İkon çözümünden sonra isteyen istediği gibi kullanabilir. 

• Thanks 1

gokhankaan, 9 dakika önce yazdı:

sayın yayıncı. sizden tek ricam whatsapp üzerinde kopyala yapıştır yapamıyorum. onun haricinde mükemmel bir yapı olmuş beynine sağlık. lütfen çözüm üret evladiyelik kullanayım

Chrome, Opera olmadı Edge tarayıcılarında sırayla deneyin derim.