Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Flatlite V4 2022 (21h2) X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

Çok güzel , stabil ve hızlı olduğuna eminim ama daha indirip denemedim. Ayrıca simge paketlerinin değiştirilmemiş olmasına üzüldüm..

Bir önceki sürümünüzdeki simge görünümleri hoştu. Ya aynısı ya da farklı güzel simge paketleri beklerdim.

Ellerinize ve  de emeklerinize sağlık.

Saygılarımla...

• Like 1

MrRush, 13 saat önce yazdı:

Mağaza Güncelleme İndirme Sorunu Çözümü:

Hizmetlerden ''Depolama Hizmeti'' pasif olduğundan Mağaza İndirme ve Güncelleme hatası veriyor.

Depolama Hizmetini yeniden aktif ederseniz sorun ortadan kalkar.

Please register to see this content.

İso dosyasında düzenleme yapmak isteyenler $OEM$\$$\Setup\Scripts klasöründe FirstRun.bat dosyasını Not Defteriyle açın.

Bu satırı silin:  Reg.exe add "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\StorSvc" /v "Start" /t REG_DWORD /d "4" /f

Sonra kaydedin ve iso içinde değişikliği yapın.

çok teşekkür ederim hocam şimdi düzeldi.

• Like 1

kral_clan, 4 saat önce yazdı:

steelseries gg sonar yazılımındada sorun yaşıyorum. Ses aygıtları veya aygıt yükleme ile ilgili kapattığınız bir hizmet var mı ? Kulaklığımın 7.1 özelliğini kullanamıyorum.

Hayır kapatılmadı. Biraz araştırma yapmalısın.

Edit:

Şu kısımdan bir görsel eklermisin? SPATIAL AUDIO Kısmı eskiden 7+1 olarak görünüyormuş yazılımda. Bunu güncellemeyle değiştirmişler.

sshot-1.png.bfef6524b191194a1367453d4775f412.png

Ben 7+1 ses alıyorum.

sshot-1.png.7fd6d5dd9703e29bdf20f0e1582bed1f.png

Edited by MrRush

arslan671, 14 saat önce yazdı:

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez veya indiremezsiniz.

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya çok büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek ya da indirmek için 24 saat kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hâlâ erişemiyorsanız alan yöneticinizle iletişime geçin.

başka link yok mu indiremiyoruz şef

google drive linki sağlam kayıt olun indirin 

🤝Selam Aleykum🤌

Saygıdeğer tnctr Ailesi ve Saygıdeğer MrRush 

Öncelikle bu güzel çalışmalarından ötürü teşekkür eder, daha iyilerini biz TNCTR Ailesi ile paylaşmanı temenni ederim.

Ben sürekli format atan kafadan kırık biriyim haliyle nereden baksan denemediğim sistem yok demimde yok denilebilecek kadar desek yeridir Favorilerim arasındasın v4 suan iniyor bismillah diyip kurucam nasip olursa deneyimlerimi paylaşıcam senden ricam v1 v2 v3 v4 şeklinte tüm linkleri bir araya toplayarak paylaşım yaparsanız sevinirim yapamazsanda canın sagolsun v1 v2 link bana atsan da kafi..

Saygılarımı sunar azim ve başarılarının devamını temenni ederim

• Like 3

Selam hocam öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Sistem aynı diğerlerinde olduğu gibi çok güzel ve stabil çalışıyor ancak iki konuda sıkıntı yaşıyorum. Microsoft Store sorununu çözüp oradan whatsapp kurdum düzgün çalışan bir mağaza harici link bulamadığım için kurulum aşamasında da sorun yok lakin hiçbir şekilde bildirimleri alamıyorum. Uygulamayı açınca düşüyor bildirimler.

İkinci olarak da normalde print screen tuşuna basıp whatsapp'a ctrl-v yapınca direkt ekran görüntüsü karşı tarafa gidiyordu şu an onu yapamadım bir türlü :(

polik123, 36 dakika önce yazdı:

Emeğinize sağlık fakat "ESD" uygulamamış halini paylaşmanız mümkün mü ? Bilgisayarlarım çok eski esdler sorun yaratıyor.

Bu eski pclerin esd ile sorun yaratmasını anlamıyorum. 12 yıllık eski pc'm de hiç bir sorun yaşamadan esd kurulumu yapıyordum.

Bana mı denk gelmedi sadece. bu arada 12 yıllık pc markam,  exper di , kalite desen değil ama eski olduğu için çok sağlamdı.

12 yıl sonra... Bios güncellemesi yaparken yanlış bios kurulumu sonrasında çöp ettim pcyi.

ademsahin, 1 saat önce yazdı:

Selam hocam öncelikle emekleriniz için çok teşekkür ederim.

Sistem aynı diğerlerinde olduğu gibi çok güzel ve stabil çalışıyor ancak iki konuda sıkıntı yaşıyorum. Microsoft Store sorununu çözüp oradan whatsapp kurdum düzgün çalışan bir mağaza harici link bulamadığım için kurulum aşamasında da sorun yok lakin hiçbir şekilde bildirimleri alamıyorum. Uygulamayı açınca düşüyor bildirimler.

İkinci olarak da normalde print screen tuşuna basıp whatsapp'a ctrl-v yapınca direkt ekran görüntüsü karşı tarafa gidiyordu şu an onu yapamadım bir türlü :(

Arkadaşlar sistemi hafifletmek için bazı bileşenleri ve servisleri devre dışı bıraktım. Bunları etkileştirip etkinleştirmemek sizin elinizde. Biraz araştırmayla çözüm bulunabilir. 

Devre dışı bırakılan özellikleri etkinleştirmek kullanıcıya bırakılmıştır.

Memnun değilseniz temiz iso kullanabilirsiniz.

polik123, 55 dakika önce yazdı:

Emeğinize sağlık fakat "ESD" uygulamamış halini paylaşmanız mümkün mü ? Bilgisayarlarım çok eski esdler sorun yaratıyor.

Dism++ kullanarak esd'den wim'e dönüştürebilirsin. 

MrRush, 3 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar sistemi hafifletmek için bazı bileşenleri ve servisleri devre dışı bıraktım. Bunları etkileştirip etkinleştirmemek sizin elinizde. Biraz araştırmayla çözüm bulunabilir. 

Devre dışı bırakılan özellikleri etkinleştirmek kullanıcıya bırakılmıştır.

Memnun değilseniz temiz iso kullanabilirsiniz.

Dism++ kullanarak esd'den wim'e dönüştürebilirsin. 

Yanlış anlaşıldım sanıyorum memnuniyetsizlik değil V3 ve şimdi V4 kullanan birisi olarak gayet memnunum sadece bunların çözümü için bir yol gösterebilirsiniz diye düşünerek yazmak istedim yoksa sistemden gayet memnunum.

• Like 1

ademsahin, 32 dakika önce yazdı:

Yanlış anlaşıldım sanıyorum memnuniyetsizlik değil V3 ve şimdi V4 kullanan birisi olarak gayet memnunum sadece bunların çözümü için bir yol gösterebilirsiniz diye düşünerek yazmak istedim yoksa sistemden gayet memnunum.

Whatsapp Mağaza sürümünü kaldırıp masaüstü sürümünü denemeni tavsiye ederim.

Windows 10 ve üzeri sürümler (64 bit sürüm)

Please register to see this content.

• Like 2
  • Thanks 1

MrRush, 30.10.2022 - 18:34 yazdı:

Hayır kapatılmadı. Biraz araştırma yapmalısın.

Edit:

Şu kısımdan bir görsel eklermisin? SPATIAL AUDIO Kısmı eskiden 7+1 olarak görünüyormuş yazılımda. Bunu güncellemeyle değiştirmişler.

sshot-1.png.bfef6524b191194a1367453d4775f412.png

Ben 7+1 ses alıyorum.

sshot-1.png.7fd6d5dd9703e29bdf20f0e1582bed1f.png

hocam halletim  teşekkür ederim.vcredist tüm sürümleri kurunca düzeldi.

• Like 1

KB4023057 is not a normal Windows Update. It gets re-released and pushed again every now and then for months now.

It's Microsoft trying to make sure Windows Update is working the way they want it to work. And while this sounds ok at first, it isn't.

All it does is trying to reset Windows Update so people like me who hide specific Updates, Upgrades or even use external Update Managers get forced back into the regular Windows Update process by resetting network settings, resetting Registry keys and resetting the Windows Update database etc.

So if you are using standard Windows Update anyway you can install it (every time they re-release it). If you are using custom settings or an external Update Manager, you may not want to install it.

MrRush, 28.10.2022 - 09:49 yazdı:

Temizlik için CleanmngrPlus yeterli olur. Kayıt Defteri temizliği konusuna gelince bu araç (Uninstall Tool) ile uygulamaları kaldırırsanız geri kalan tüm izleri siler. 

İllaki Kayıt Defteri temizliği yapmak istiyorsanız Glarysoft Registry Repair yeterli olur benim tecrübeme göre. ASC önermem, WiseCare modifiye olmayan sistemde kullanılabilir.

ASC ve Wasecare neden önermedim. Çünkü bu sistemde performans ayarları mevcut. Bu uygulamalarla sistemi taradığınızda program kendi performans ayarlarını uygulayacaktır. Bu da çalşımaya zarar verir. Çünkü benim uyguladığım ayarlar daha üst seviye.

CCleaner kullanırsak sorun olur mu peki temizlik ve reg kaydı silmek için? sizin ayarlarınızı bozar mı?

Pusat34Bjk, 03.11.2022 - 18:13 yazdı:

Nvidia 1050ti driver yükleniyor mu. ve bu sistem oyun için uygunmudur. fps düşüsü olur mu

Nvidia 1050ti sürücün 21h2 uyumlusa sıkıntı yok. Bunun uyumlu olup olmadığını ben değil sen kontrol etmelisin.

Sistem oyun için genel olarak uygundur diye düşünüyorum. Ama ben oyuncu değilim, bunu diğer oyuncu üyeler yorumlayabilir veya sen indirip test etmelisin. FPS artışınıda yine kullanıcılar değerlendirir. 

Bu konu altında oyunlarla ilgili yorum bulamadıysan eski Windows 10 FlatLite sürümlerin konularını incelemelisin. Olumlu geri dönüşler aldım.