Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Iot Enterprise Ltsc 2021 | Güncel | Kasım 2022 | AIO

Emre028
 Share

Recommended Posts

trmk1299, 7 dakika önce yazdı:

Dediğiniz gibi tarattım  bir sorun yok,edgeyi manuel olarak kurmuştum 2 kez kaldırıp kurdum düzelmedi

tarayıcıya yapıştır ındır çift tıkla kursun

Please register to see this content.

Edited by casper0007

casper0007, 6 dakika önce yazdı:

tarayıcıya yapıştır ındır çift tıkla kursun

Teşekkürler deneyeceğim,tevafuk oldu az önce sizin  çalışmanızı gördüm ve indiriyorum

Microsoft Windows 10 IoT Enterprise  X64 LTSC

Sürüm 10.0.19044 derleme

trmk1299, 34 dakika önce yazdı:

Teşekkürler deneyeceğim,tevafuk oldu az önce sizin  çalışmanızı gördüm ve indiriyorum

Microsoft Windows 10 IoT Enterprise  X64 LTSC

Sürüm 10.0.19044 derleme

ninite edgeyi kurdum ama kurulum bitiyor ama kısa yol görünmüyor,teşekkürler ilginiz için.

Edited by trmk1299

trmk1299, 9 saat önce yazdı:

Dediğiniz gibi tarattım  bir sorun yok,edgeyi manuel olarak kurmuştum 2 kez kaldırıp kurdum düzelmedi

Qk3IxA.png

İndirip, unblock dedikten sonra Edge’yi kullanabilirsin :) 

Edited by Emre028
  • Thanks 1

By_FaRuK, 05.11.2022 - 12:15 yazdı:

Bios ve Uefi olarak kurabilirsiniz. Denenmiştir yazmış adam. Niye tekrar soru soruyorsunuz yazan şeyler için?

adam uefide denemiş ben mbryi sordum kendı oluşturduğu için  denedinmi demedim desteği sordum yazılmayanı sordum körmüsün hem sanane bundan gözlük tak yazılanı oku

KHEDIRA, 05.11.2022 - 14:39 yazdı:

konuyu okumuyor ki. hemen dalıyor yorum yazmaya. okusa görecek zaten yazdığını

dalan sisiniz sizene yaw ben mbr desteğini soruyorum denedinmi demiyorum  adam uefi denemiş sadece ama içine 2 sinide koyabilir orda mbr yazmamış yazılmayanı sordum gözünüzle değil başka yerinizle okumayın adam sistemi yapmış bende sordum sizene bundan boş yorum yapmayın 

Edited by turknet33

turknet33, 52 dakika önce yazdı:

adam uefide denemiş ben mbryi sordum kendı oluşturduğu için  denedinmi demedim desteği sordum yazılmayanı sordum körmüsün hem sanane bundan gözlük tak yazılanı oku

dalan sisiniz sizene yaw ben mbr desteğini soruyorum denedinmi demiyorum  adam uefi denemiş sadece ama içine 2 sinide koyabilir orda mbr yazmamış yazılmayanı sordum gözünüzle değil başka yerinizle okumayın adam sistemi yapmış bende sordum sizene bundan boş yorum yapmayın 

sen nasıl bir ruh hastasısın birader. asıl gözüyle okumayan sensin utanmadan gelmiş laf yarıştırıyorsun. bak ne yazmış adam. UEFI VE MBR DENENMİŞTİR. yani diyor ki ikisiyle de kurulabilir. küçücük beynin anlamaya yetmediği için sana boşa laf anlatıyorum

• Like 1

turknet33, 12.11.2022 - 19:28 yazdı:

Cahil insanlarla tartışmıyorum. Başka yerde oynayabilirsin.

By_FaRuK, 14 saat önce yazdı:

kimin cahil olduğu belli yorum yazmak için yazıyorsunuz kumda oynayın çoluk çocukla işim yok :)

By_FaRuK, 14 saat önce yazdı:

usta sen şakamısın adam nerde mbr yazmış bana burada mbr yazısını göster bakalım senmi bakar körsün benmi bilelim ya mbr yi bilmiyorsun yada bakar körsünüz  utanmadan birde laf cambazlığı yapıyorsun cahilliğin bukadarı 2 side denenmiştir yazıyor deiyor resim altta göster mbryi bekliyorum  gösteremezsen haksız oldunu söylersin

Edited by turknet33

turknet33, 32 dakika önce yazdı:

kimin cahil olduğu belli yorum yazmak için yazıyorsunuz kumda oynayın çoluk çocukla işim yok :)

usta sen şakamısın adam nerde mbr yazmış bana burada mbr yazısını göster bakalım senmi bakar körsün benmi bilelim ya mbr yi bilmiyorsun yada bakar körsünüz  utanmadan birde laf cambazlığı yapıyorsun cahilliğin bukadarı 2 side denenmiştir yazıyor deiyor resim altta göster mbryi bekliyorum  gösteremezsen haksız oldunu söylersin

BIOS - UEFI kurulum yapabilirsiniz, denenmiştir sorunsuz.. :shifty:

BİOS = MBR 

UEFİ = GPT 

Emre028, 20 dakika önce yazdı:

BIOS - UEFI kurulum yapabilirsiniz, denenmiştir sorunsuz.. :shifty:

BİOS = MBR 

UEFİ = GPT 

emre bey uefi gpt biliyoruz ama mbr bios demen yanlışl olur bios genel addır uefide biostur  biosla mbryi karıştırma 2 side bios 

mbr eski bios 

uefi yeni bios yani siz yapmayın bari :)

Edited by turknet33

turknet33, 13 dakika önce yazdı:

emre bey uefi gpt biliyoruz ama mbr bios demen yanlışl olur bios genel addır uefide biostur  biosla mbryi karıştırma 2 side bios 

Valla ben bişey demiyorum :) ikiside denendi yazdım çünkü büyütmeyin bu kadar işi :D 

• Like 2

Emre028, 15 dakika önce yazdı:

Valla ben bişey demiyorum :) ikiside denendi yazdım çünkü büyütmeyin bu kadar işi :D 

ustam ben büyütmedim sen sadece bios yazmıssın uefide bios olduğu için  mbr+uefi yazmazsan anlaşılmaz yukardaki şahıslar uzattı  siz eufi gptyi bios olarak görmüyorsanız sadece  mbr ye bios diyorsanız size diyecek söz yok zaten :)

turknet33, 3 saat önce yazdı:

ustam ben büyütmedim sen sadece bios yazmıssın uefide bios olduğu için  mbr+uefi yazmazsan anlaşılmaz yukardaki şahıslar uzattı  siz eufi gptyi bios olarak görmüyorsanız sadece  mbr ye bios diyorsanız size diyecek söz yok zaten :)

Bios denilince eski bios anlamına gelir. Uefi denilince yeni nesil bios anlamındadır kısaca.

• Like 1

mbr kurulum cumartesi günü yaptım  hemde uefi sistemli masa üstüne ventoy multibotla kurulum yaptım şaun biraz hastayım bi göz atım dedim millet kavga ediyor 

bu eski bios tur

2_6-1.png

buda yeni bios tur uefi yeni nesil anakat  bu şekilde olur

10580101_933358343357804_5085959379344155948_n-jpg.14944

buda eski biostur aslında uefi kurulum yapılabilmesi için biosa yazılım atılıp test amaçlı geliştirilmiş diyelim 

img_20211102_201728-jpg.1204937

gerçek uefi anakart sana bu sisteme uefi kuruluma atıyor mbr için senin kapatman gerek mbr kurulumu için  bilmem anlatabildim kolay gelsin 

turknet33, 6 saat önce yazdı:

Turknet tamam kardeşim sen ne diyorsan katılıyorum :) 

• Haha 1

Emre hocam öncelikle elinize ve emeğinize sağlık. bazı sıkıntılar var bunların çözümü için yardım isteyeceğim.

1. İmajınızı kurduğum pc ağdaki diğer bilgisayarlarıgörüyor ama bağlanmaya çalışınca bağlantı hatası verip bağlanmıyor. diğer pclerere ping attığımda tüm pclerden cevap geliyoor.

2. bağdaştırıcı ayarlarından qos paket zamanlayıcısını kaldır dediğimde hata veriyor ve kaldırmıyor. aynı şekilde bağlantı bağlantı katman teknolojisinide kaldıramıyorum hata veriyor.

şimdiden teşekkürler

sucofi, 17.11.2022 - 12:08 yazdı:

Emre hocam öncelikle elinize ve emeğinize sağlık. bazı sıkıntılar var bunların çözümü için yardım isteyeceğim.

1. İmajınızı kurduğum pc ağdaki diğer bilgisayarlarıgörüyor ama bağlanmaya çalışınca bağlantı hatası verip bağlanmıyor. diğer pclerere ping attığımda tüm pclerden cevap geliyoor.

2. bağdaştırıcı ayarlarından qos paket zamanlayıcısını kaldır dediğimde hata veriyor ve kaldırmıyor. aynı şekilde bağlantı bağlantı katman teknolojisinide kaldıramıyorum hata veriyor.

şimdiden teşekkürler

@Emre028

Emre028, 20.11.2022 - 16:24 yazdı:

Sorun bu sistemde mi? Bunu kurdun ve bunlarla mı karşılaştın?

Emre028, 21.11.2022 - 19:31 yazdı:

Sorunlarınızı ekran görüntüsü ile rica edebilirmiyim :) 

Spoiler