Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ltsc Sistemde Ram Swap Yapabilir Miyim?

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

2 gb ramli bir asus dokunmatik laptobum var Ltsc 2016 sistem kullanıyorum. Sadece internette gezinme için kullanıyorum ama bazen ram doluyor. Ssd'yi ram olarak kullanmanın bir yolu var mıdır? Birkaç video izleyip ayarlardan yapıyorum ama orada çok kısıtlı kullanıyor. Ben 4-6 gb arası kullandırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

DrMakarna_, 11.11.2022 - 09:44 yazdı:

2 gb ramli bir asus dokunmatik laptobum var Ltsc 2016 sistem kullanıyorum. Sadece internette gezinme için kullanıyorum ama bazen ram doluyor. Ssd'yi ram olarak kullanmanın bir yolu var mıdır? Birkaç video izleyip ayarlardan yapıyorum ama orada çok kısıtlı kullanıyor. Ben 4-6 gb arası kullandırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Please register to see this content.

otomatik optimize dahil var.Türkçedir görseller sizi aldatmasın ayarlarını karıştırarak bulabilirsin buda benim bilgisarımdan görüntüsü
image.png.607650f824c2b6018f8d3e3158454e78.png

• Like 1

• Administrator
DrMakarna_, 13 saat önce yazdı:

Tecrübenize dayanarak ltsc dışında bir sistem öneriniz olur mu

Windows 10 kullanacaksanız hiç bir özellik kaybetmeden en az arka planda işlem bulunan LTSC diye biliyorum. Fakat gereksiz servisleri kapatarak daha az ram kullanmayı sağlayabilirsiniz.

SoNKraL_, 46 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

otomatik optimize dahil var.Türkçedir görseller sizi aldatmasın ayarlarını karıştırarak bulabilirsin buda benim bilgisarımdan görüntüsü
image.png.607650f824c2b6018f8d3e3158454e78.png

Bu tür uygulamalar ram'e yüklenmiş uygulamaları yeniden diske yazdırarak ram'ı boşaltıyor. Uygulamayı tekrar kullanacağınız zaman tekrar ram'e yükleneceği için hiç bir faydası yoktur.

• Like 2

sk8er_boi, 31 dakika önce yazdı:

Windows 10 kullanacaksanız hiç bir özellik kaybetmeden en az arka planda işlem bulunan LTSC diye biliyorum. Fakat gereksiz servisleri kapatarak daha az ram kullanmayı sağlayabilirsiniz.

Bu tür uygulamalar ram'e yüklenmiş uygulamaları yeniden diske yazdırarak ram'ı boşaltıyor. Uygulamayı tekrar kullanacağınız zaman tekrar ram'e yükleneceği için hiç bir faydası yoktur.

Kesinlikle katılıyorum ve bu tür uygulamalar kullanmıyorum, bu uygulamalar sadece sistem boşta iken görev yöneticisinden bakıldığında kaynak kullanımını az gösteriyor, bu esnada Edge açıp bakın bakalım hala kaynak kullanımı aynı mı?

1416413502_EkranGrnts(2).png.543bca6bf5107f9693af82ed7d7ea3ba.png

Edited by TR_by

is there any tweak in this online world to get rid of standby memory in win10 /11 :)

Suppose i have 4gb*4 = 16 gb DDR4 3200 mhz ram Quad Channel Activated on workstation-grade (HEDT) motherboard whenever i use dism to service a wim offline : ram goes only till 4.6- 4.8 gb rest all in standby . why ms doing so with there os ?  whats the use of this standby memory where we cant use whole usable memory for our ongoing task especially dism commandlets.

Edited by disc2019