Jump to content

Windows 10 Lite Build 19045.2251 | Güncel | Kasım 2022 | X64

Emre028
 Share

Recommended Posts

Hocam seni ciddi takdir ediyorum, W10'un fonksiyonelliğini bozmadan gereksiz ve sistemi yoran şeyleri çıkarıp hızlı ve sade sistem isteyenlere çok iyi geliyorsun, eline sağlık.👏

-Günümüzde artık birçok uygulama Store üzerinden çıkmaya başladı en basit örneği Whatsapp, kullanmayan yoktur herhalde.. Bunun gibi birçok fonksiyonu bozmuyorsun, gerektiğinde açılabilir bir şekilde yapıyorsun.

-Performans iyileştirmelerini de gördüğüm kadarıyla insanların farketmeyeceği şekilde sistemin içinden hallediyorsun ki bu güzel bir şey.

-Birçok windows çalışması var ama çok abartıyorlar, 200mb ram kullanımı için bir sürü servisi uçuruyor yarın öbür gün en kritik anda o özellik çalışmıyor, bir oyun veya program yükleyeceksin saçma sapan bir hata geliyor çünkü ufak bir yer kazanmak için sistemden dosyalar silinmiş vs.. o kadar zor duruma düşüyorsun ki...

Edited by MMTECH
  • Like 5
  • Thanks 1

djbugra, 12 dakika önce yazdı:

Emeğine sağlık üstad. Bilmiyorum, belki alakasız olacak ama senin 2016 LTSB ile bunun arasında tercih yapmak gibi bir durum olabilir mi, yoksa bu iso güncel sistemler sistemler için mi?

Donanımın güncelde güncel sistem kullanmanı tavsiye ederim. Yok 2016dan aşağıysa LTSB16’yı öneririm.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

merhaba . öncelikle sistem ve emekleriniz için çok teşekkür ederim gerçekten çok kulanışlı ve hızlı bir sistem. Kullanılmayan atıl olmus eski pc yi bile aktif hale getirip kullanmaya başladık sayesinde.

Tek yaşadığım sorun one drieve kuramadım. belki çok kolay bir yolu vardır hatta açıklamışşınızdır ama ben nasıl yapılır bulamadım . bu konuda ne yapabilirim acana.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Defender ve Edge dosyaları silindi demişsiniz. Daha sonrada pasif bırakılan bileşenlerde defender ,edge'yi açmak için gerekli araçlar paylaşılmıştır diyorsunuz. Defender ve Edge tamamen kaldırıldı mı sistemden,yoksa pasif mi bırakıldı? saygılar.

tapfer, 10 saat önce yazdı:

Defender ve Edge dosyaları silindi demişsiniz. Daha sonrada pasif bırakılan bileşenlerde defender ,edge'yi açmak için gerekli araçlar paylaşılmıştır diyorsunuz. Defender ve Edge tamamen kaldırıldı mı sistemden,yoksa pasif mi bırakıldı? saygılar.

Defenderın veritabanı güncelleme ve tarama dosyaları silindi. Defenderi açıp güncellemeleri denetle dediğinizde eksik olan dosyalar Microsoft sunucularından sisteminize eklenecektir. Edge içinse tekrar yüklenebilir bıraktım sadece yapmanız gereken edge blocker ile unblock yapman. Sistemin ana dosyalarını genel olarak silmiyorum pasif ve minimal halde bırakıyorm. Yani ben Lite hale getirdim ancak full hale kullanıcı isterse getirebilir :) 

• Like 1

• 4 hafta sonra ...
Emre028, 16.12.2022 - 09:49 yazdı:

Defenderın veritabanı güncelleme ve tarama dosyaları silindi. Defenderi açıp güncellemeleri denetle dediğinizde eksik olan dosyalar Microsoft sunucularından sisteminize eklenecektir. Edge içinse tekrar yüklenebilir bıraktım sadece yapmanız gereken edge blocker ile unblock yapman. Sistemin ana dosyalarını genel olarak silmiyorum pasif ve minimal halde bırakıyorm. Yani ben Lite hale getirdim ancak full hale kullanıcı isterse getirebilir :) 

Hocam güncellemeri denetle ile güncelleme yaparsak yaptığınız ayarlar microsoft defender ve edge geri gelir mi?

Reisi, 2 saat önce yazdı:

Hocam güncellemeri denetle ile güncelleme yaparsak yaptığınız ayarlar microsoft defender ve edge geri gelir mi?

Gelir, şöyle gelir konu altındaki programlardan gerekli ayarları yaptıktan sonra gelir :) 

Edited by Emre028

Emre028, 12 dakika önce yazdı:

Gelir, şöyle gelir konu altındaki programlardan gerekli ayarları yaptıktan sonra gelir :) 

yani hocam şuan edge yok defender yok mis gibi sistem ama driverler yok onlar için update yapmak istiyorum ama yaptığınız ince ayarlar edge defender filan tekrar gelir mi şuan hepsi kapalı olmasına rağmen?

Reisi, Bir saat önce yazdı:

yani hocam şuan edge yok defender yok mis gibi sistem ama driverler yok onlar için update yapmak istiyorum ama yaptığınız ince ayarlar edge defender filan tekrar gelir mi şuan hepsi kapalı olmasına rağmen?

Hayır gelmez. Gerekli araçlarla açmadığınız sürece :) 

• Like 1

• 1 ay sonra...

Hocam zamanında indirmişim ama şimdi kurdum, hesap makinesi sisteminizde yüklü değil ki ne gibi bir artısı olur onu da anlayamadım. Store dan hesap makinesini indirdim ama yine de sistemde hesap makinesi görünmüyor. Store açtığımda kurulu ise kurulu görünüyor. Sorun nedir ?

LostZ, 8 saat önce yazdı:

Hocam zamanında indirmişim ama şimdi kurdum, hesap makinesi sisteminizde yüklü değil ki ne gibi bir artısı olur onu da anlayamadım. Store dan hesap makinesini indirdim ama yine de sistemde hesap makinesi görünmüyor. Store açtığımda kurulu ise kurulu görünüyor. Sorun nedir ?

Please register to see this content.