Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Chef-koch Tarafından Windows 11 Yapılandırması

MrRush
 Share

Recommended Posts

Muhtemelen son 1-2 yıl içerisinde gördüğüm en iyi konulardan birisi olabilir. Bayağı işe yarar bilgiler ve ayarlar var...

NOT: Kendinize göre düzenlemeden direkt paylaşılan kodları kullanmayın. Sistem kullanılmaz hale gelebilir. Normal mesajımda bu konuyu beğenme nedenim içeriğinde lazım olunca işe yarayabilecek bir çok ayara dair bilgiler olmasıdır. Sanalda konuda paylaşıldığı şekilde kodları kullandığımda bayağı sıkıntı çıkardı. Bu kısmı sadece uyarı amaçlı ekledim. Sonra çıkıp bilgisayarım çöktü diyenler olabilir...

Edited by deli_petro06
  • Like 3

Pasif kalmasını istediğiniz kayıtların önüne :: ekleyin ve öyle kullanın.

Mesela burada verdiğim betikte klasör ve uygulamaları tek tık ile açma, isimlerin altında çizgi oluşturma gibi olan kayıtları çıkardım. Kendi sitesinde olanda bunlar etkin.

Açıklamalarda herşey açık ve net. Ona göre düzenleyin. 

Kullanmanız da şart değil tabii.

Edited by MrRush
  • Like 1

Bu verdiğiniz bilgilerle Windows 11 için defender kapatma REG dosyası oluşturabilir miyiz hocam? Bir de sormak istediğim bir şey daha var mesela ''Windows'un sürücü Yazılımını indirmesini istiyor musunuz'' bunu kullanmak ne kadar sağlıklı olur acaba bazen Windows güncel sürücünün üstüne eski sürücüyü kurmakta ısrar ettiği oluyor bunu tamamen engeller mi?

TheDiffere, 4 saat önce yazdı:

Bu verdiğiniz bilgilerle Windows 11 için defender kapatma REG dosyası oluşturabilir miyiz hocam? Bir de sormak istediğim bir şey daha var mesela ''Windows'un sürücü Yazılımını indirmesini istiyor musunuz'' bunu kullanmak ne kadar sağlıklı olur acaba bazen Windows güncel sürücünün üstüne eski sürücüyü kurmakta ısrar ettiği oluyor bunu tamamen engeller mi?

1.soru için uygulamalar var onları tavisye ederim . 

Defender Switch, Control Defender, DefenderUI gibi

2. soru için devre dışı kalırsa sürücülerini manuel tanıtman gerekli. Update üzerinden almaz.

Edited by MrRush
  • Like 2

• 10 ay sonra...

Ben bunu uyguladım sistem geri yükleme noktası oluşturmayı unutmusum. Daha öncekilerde silinmiş.. Pc çoğu programı açmıyor "Bu uygulama sistem yöneticiniz tarafından engellendi" hatası veriyor. 

Denetim masasında her hangi bir ayara girince paralo istiyor.

Sistemi sıfırlamak istediğimde pc ye girerken girilen paraloyu hatalı diyor ama yeniden başlat yapıp windows masaüstüne girerken paralo doğru görüyor.

Ayrıca format usb oluşturmak istiyorum ama rufus ve diğer usb araçları hata veriyor engel yiyor.

Ne format atabiliyorum ne sıfırlayabiliyorum ve bir çok program engel yedi. Pc de cd yeri yok usb den başka format atma şansım yok varsa bilgisi olan atayım.

Denetim masası Kullanıcı hesabları "hesap türünü değiştir yada diğer ayarlara girdiğim zaman"

Bu program grup ilkesi tarafından engellendi. Daha fazla bilgi için, sistem yöneticinize başvurun" hatası veriyor.

Ne oluduysa kullanıcı değiştikten sonra oldu. Hiç bir şekilde izin vermiyor. Klavye çalışıyor yalnız yeni hesap eklemek istediğimde microsft hotmail girilen yerde klavye yazmıyor.

Lütfen D diskin deki bilgilerim gitmeden c diskine format atmam için yardımcı olun. 

Yada kullanıcı nasıl siler eski haline getirip izinleri açabilirim.

Lütfen !

Hata benimdir kimse üstüne alınmasın, direk uyguladım. Sizden sadece yardım talep ediyorum.

Edited by asi_ruh1903

Fazla uğraşmadan başka bir bilgisayarda format usb medyası hazırla bence. Yoksa diğer yöntemler işe yaramayabilir. Zaman kaybı olmasın.

Bu tür denemelerde Sistem İmajı almak daha mantıklı olacaktır. Acronis vs gibi araçlar kullanarak.

Edited by MrRush
  • Like 1