Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ltsbgrslx64

casper0007
 Share

Recommended Posts

Shadowscape, 40 dakika önce yazdı:

Selam. İconlar resimdeki gibi mi . Konuda yazmıyorda 

Resimlerde ne gözüküyorsa o ayrıca walpaper ılk açılışta orjınal cıkarsa kısıselleştirmden seçilebilir  format sonrası pc ac kapa yapmayı unutmayalım aktivasyon

nete baglanınca gercekleşir

casper0007, 27 dakika önce yazdı:

Resimlerde ne gözüküyorsa o ayrıca walpaper ılk açılışta orjınal cıkarsa kısıselleştirmden seçilebilir  format sonrası pc ac kapa yapmayı unutmayalım aktivasyon

nete baglanınca gercekleşir

Teşekkürler. iconları eski haline alabiliyormuyuz. Saygılar

SoNKraL_, 3 saat önce yazdı:

hocam elle kurulum ve yükseltme dosyalarını geri yüklemek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz ?

Elinizde mevcut windows 10 iso kalıbı var ise instal wim/install esd deişikligi yapın bunun ıcın ultra ıso gıbı yazılıma ıhtıyacınız var

casper0007, 8 dakika önce yazdı:

OEM klasörü olmaz sadece ondada lisans var dilersen alıp iso sources içine atarsın yapılan ayarlar wim uzerinde

hocam esasen sıkıntım şu yaklaşık 1 yıla yakındır @forjest

hocamın ltsb 2016sını kullanıyorum şuan yüklü 14393.5501 olarak en güncel halini kullanıyorum

SSD almak istiyorum ama malesef almak istediğim ssd 1000 ₺ altına düşmüyor. Ben sık dosya alışveirşi yapan faal bir kullanıcı oldgum için 240 gb'ın bana yetmesi mümkün değil haliyle 480-500 gblık almak durumundayım ve uzun ömürlü olmasını istediğim için
3 model belirledim samsung 870 evo / kingston kc600 / crucial bx500 hepside 500 gb versiyon olacak haliyle ekonomik durumumumda hiç olmaması neticesinde bi umut düşerde alırım derdindeyim ama düşmediği içinde mevcut harddiskle devam ediyorum

fakat kullandığım harddiskin herşeyi mükemmel fakat pc açılış acayip uznu denemediğim ayar kalmadı 4.5 dkda kendine geliyor 8 gb sshd destekli seagate harddisk kullanıyorum. 138 mb yazma hızlarını görüyor performansı güzel ama açılışı gereksiz uzun 
format atmadan çözmek istiyorum bu durumu ama çözemiyorum.Derdim elle kurulum yükseltme dosyası olan bir ltsb bulabilsem yükseltme güncellemesi yapcam yani mevcut sistemde hiçbir ayarı bozmadan tekrar kuracam aynı hatayı düzeltmek babında sıkıntının sistem açılış ayar dosyalarının bozulması olduğundan şüpheleniyorum

Dism online ve sfc scannow gibi komutlar bunu düzeltmiyor.Açılış hızını 1 dkya düşürsem razıyım :( 

Performans ıcın bat dosyası olusturup 

@echo off
cd %~dp0
bcdedit /enum
bcdedit /set disabledynamictick yes
bcdedit /deletevalue useplatformclock
bcdedit /deletevalue useplatformtick
Rundll32 apphelp.dll,ShimFlushCache
powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

amd_turkey, 26 dakika önce yazdı:

Normal harddiskte 1 dk iddialı bir rakam. 1 olmaz ama 2 dk içinde hazır olması lazım. 

Elle sürüm yükseltme önermiyorum

hocam toshiba saniyede 90 mb yazan harddiskte asus pcim var.8.1 enteprise embeded industry pro kullanıyor açılması sadece 38 saniye kendine gelmesi 48 saniye sürüyor 1 dknın altında
sonra wd marka saniyede 83 mb yazan harddiskte asus ablamın pcsi var. flatlitenin ilk sürümü yüklü açılması sadece 45 saniye kendine gelmesi tam  1 dk sürüyor.

bendeki pcde seagate 138 mb yazan harddisk lenovo pc var.Donanım bunların hepsinden kat be kat iyi fakat açılması yaklaşık 4.5 dk ve üzerinde sürüyor.Daha eski sistem daha yavaş donanım daha düşük ramde pc 1 dk ve altında açılırken daha üyksek donanım 16 gb ramli pcde 4.5 dk sürmesi bana aşırı saçma geliyor.
HDD'de sorunsuz sadece sağlık göstergesinde %60 yazıyor.Diğer pclerde %80 ve üstünde bundan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum

Ryzen 1600af 16gb remli makinam sata hdd ile nerdeyse 2 dakikada açılıyor.. Sata ssd ile sanrım 20 ya da 30 saniye. 

Tamam 5 dakika fazla (muhtemelen harddiskinizde bad sektör falan var) ama 1 dakika ve altı mekanik hdd için fazla iyimser.. 

Please register to see this content.

amd_turkey, 10 saat önce yazdı:

Ryzen 1600af 16gb remli makinam sata hdd ile nerdeyse 2 dakikada açılıyor.. Sata ssd ile sanrım 20 ya da 30 saniye. 

Tamam 5 dakika fazla (muhtemelen harddiskinizde bad sektör falan var) ama 1 dakika ve altı mekanik hdd için fazla iyimser.. 

hocam bende i7 6700hq var dediğim makinelerde ise i5 2.nesil işlemci var ve hepsi laptop.Ryzen 5 1600 af diyorsunuz masaüstünden bahsediyorsunuz benim bahsettiklerimin tamamı laptop 
1 dk veya 2 dk farketmez benim için hocamda bugün süre tuttum tam 6 dk 7 saniyede açıldı
16 gb ramli i7 işlemcili pcnin bu sürelerde açılmasına anlam veremiyorum.İşin garibi ilk yüklediğimde pc 1 dk 18 saniyede açılıyordu gün geçtikçe windowsmu şişiyor anlamıyorum ki açılma süresi uzayıp duruyor.

Edited by SoNKraL_

boot racer adındaki programı kurun bilgisayarınıza gerçekte masaüstünüz ne kadar sürede hazır oluyor tahmin etmeden gerçek sürede ölçümünüzü yapın

crucial marka ssd alacaksanız bx500 yerine başka ssd bakabilirsiniz ayrıca samsung marka q870 de almamanız sizin yararınıza olur kingston hakkında bilgim olmadığı için bir şey söyleyemem ama bu dediklerimi amazon veya başka satış sitelerinden kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz

bootracer.jpg.7ec8b2310b731b94e16d0c106dc79bf2.jpg

edit: ekran görüntüsü

Edited by Deep&Blue