Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ssd Hardisk Multiboot Yapımı En İyi Yöntemi Hangisi

lamont
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Sdd hardisk e windows 7 8,1 10 11 gibi sürümlerin isoları entegre edip açılışta hangisinin kurulmasını istedigini sormanısını istiyorum harddiskten kurulumda en sağlıklı yöntem hangisi isoları içine ekleyerek kurdurabileceğim teknik servis için kullancam elimdeki isoları yardımcı olabilirmisiniz

forjest, 16 dakika önce yazdı:

Ventoy'u kur geç iso ları diske at işine bak derim. Alternatif olarak AIOBoot programınıda kullanabilirsin buda güzel program kendim kullanıyorum.

Please register to see this content.

özelleştirme gibi işlemler yapabiliyormuyuz 

lamont, 11 dakika önce yazdı:

özelleştirme gibi işlemler yapabiliyormuyuz 

Ventoy'a ek olarak grubfm geliştirildi sitede mevcut özelleştirmeler yapılabilmekte. Kendim sadeliği sevdiğimden pek kullanmıyorum yapılandırmaları. AIOBoot'da da aynı şekilde özelleştirmeler yapılabilmektedir. Önemli olan birine karar verip kullanmak.

forjest, 14 dakika önce yazdı:

Ventoy'a ek olarak grubfm geliştirildi sitede mevcut özelleştirmeler yapılabilmekte. Kendim sadeliği sevdiğimden pek kullanmıyorum yapılandırmaları. AIOBoot'da da aynı şekilde özelleştirmeler yapılabilmektedir. Önemli olan birine karar verip kullanmak.

Vento Vazgeçtim begenmedim lakin birde WinSetupFromUSB_1-9_x64 daha önce kullanmıştım güzeldi tavsiye edermisin AIOBoot özelleştirme vb gibi işlemler için video varmı nasıl yapacagım hakkında

forjest, 23.11.2022 - 22:56 yazdı:

Ventoy'u kur geç iso ları diske at işine bak derim. Alternatif olarak AIOBoot programınıda kullanabilirsin buda güzel program kendim kullanıyorum.

Please register to see this content.

siz aioboot kullanıyorum demişsiniz.peki hiç sorun yaşadınızmı eski ve yeni pclere boot ederken.multibotunuzun ekran görüntüsünü ekleyebilirmisiniz mahsuru yok ise

mustafakarasan, 46 dakika önce yazdı:

siz aioboot kullanıyorum demişsiniz.peki hiç sorun yaşadınızmı eski ve yeni pclere boot ederken.multibotunuzun ekran görüntüsünü ekleyebilirmisiniz mahsuru yok ise

Spoiler

1780986871_2022-11-2617_48_21-Window.png.53b569a2d79be13b00104417dfb14405.png

Orijinal olarak herhangi bir değişiklik yapmadan klasik haliyle kullanmaktayım. En son çıkan sürümüde güncelledim şimdi. Neredeyse boot etmediği sistem yok diyebilirim. Diğer diskimde de ventoy var taşınabilir usbdiskimde. AIOBoot'un olduğu disk, 500gblık 100Gb'nı ayırdım multiboot için kullanıyorum. Çokçada memnunum.

mustafakarasan, 2 saat önce yazdı:

Bir ekran görüntüsü ekleme imkanı varmı. Original  hali derken. Ben merak sardım ikinci multiboot olarak kullanmak için. İçine Windows’ları ekledim. Mecburen fat32 ntfs olarak kullanıyorum. 

AIOBoot'u ilk çalıştırmada, usbdisk veya taşınabilirdiske kendisini extract ederek diske monte ediyoruz daha sonra ikinci aşamada da, sistemleri Gui üzerinden monte ediyoruz ilgili olan sistem sekmelerinden. Orijinal'den kastım herhangi bir arka plan değişimi vb. değiştirmediğim için öyle belirttim. Windows ve linux işletim sistemlerimi kurtarma araçlarını kullanıyorum uzun zamandır. Eski veya yeni cihazlarda sorunsuz şekilde boot edip sistemler kurulabilmektedir. Tavsiyede ederim.

AIOBoot'u diske monte ettikten sonraki ekran görüntüsü ingilizce olarak kullanıyorum. Ancak Türkçe dil seçeneğide var kullanılabilir ben çok aramıyorum öyle dil vs.

1780986871_2022-11-2617_48_21-Window.png.53b569a2d79be13b00104417dfb14405.png