Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sahte Usb Diskler(orjinal Boyut)

blackcanvas
 Share

Recommended Posts

Sahte USB diskler nasıl normal boyutlarına dönüştürülebilir acaba? Yani, gerçek boyutu bulduktan sonra her yerde bir kaç TB yerine gerçek boyutunun yazması için ne yapılabilinir? İllaha Linux ile mi yapmak lazım yoksa Windows'ta bunun için kullanılacak program var mı?

• Confused 1

Yapmak istediğin epeyce meşaketli bir uğraş eline ne geçer bilmem ama elindeki usb disk'in kontrolcüsünü bilmen lazım senin durumunda zaten hileli bir ürün olduğundan üzerinde yazan bilgilere güvenilmez; dış kutusunu açıp devre kartı üzerindeki entegreye bakarak yada hiç açmadan donanımın kimlik bilgilerini gösteren ve aynı zamanda üzenrinde değişiklik yapabileceğin yazılım gerek.

burdan

Please register to see this content.
her türden usb bellek için envayi çeşit araç kutusu bulabilirsin çeviriyle epey zaman geçireceksin zira tüm kaynaklar rusça

• Like 2
  • Thanks 1

bu tür flash bellekler genelde 8 veya 16 gb olur 15 gb lık bir kaç video at ardından hepsini oynat eğer sorunsuz açıyorsa bootice programıyla yeniden 16 gb olarak boyutlandırırsın en kısa yöntemi bu

2.bir yöntem olarak tabi buda uzun sürer h2testw programını kullanabilirsin.

hangi sektörde hata verirse yaklaşık olarak ordan gerçek boyutunu öğrenebilirsin

blackcanvas, 05.12.2022 - 17:44 yazdı:

Sahte USB diskler nasıl normal boyutlarına dönüştürülebilir acaba? Yani, gerçek boyutu bulduktan sonra her yerde bir kaç TB yerine gerçek boyutunun yazması için ne yapılabilinir? İllaha Linux ile mi yapmak lazım yoksa Windows'ta bunun için kullanılacak program var mı?

Öncelikle elindeki usb'nin çakma olupolmadığını öğrenmek. Ben bunu Ventoy programıyla yapıyorum. Nasıl dersen ventoy programını açıp usb ye kur diyorum. Ventoy usb de 2 bölüm oluşturur ve diskin sonunda uefi bölümü yaratır. Eğer usb sahte ve bahsedilen gb ta değilse bu ikinci bölümü yaratmıyor ve ventoy hata veriyor.  Daha sonra Chipgenıus programıyla usb nin chip modelini öğreniyorum (chipsbank-alcor-vb) 

Please register to see this content.
 adresindende ilgili yazılımı chip modeline göre indirip usb ye güncelleme yapıyorum. Usb gerçek gb boyutunda formatlanıyor. Öreneğin a101 den aldığım Hi-Level ve Gosmart usb lerin hepsi çakma çıktı. 64 GB lar yaklaşık 46 gb- 32 gb olanlar yaklaşık 25 gb değerlerinde çıktı. usb leri orginal gb lara geldikten sonra ventoy düzgün olarak hata vermeden yükleme yapıyor ve usb ler yeni gb ları kadar veriyi depoluyorlar. Daha önce 64gb usb ye 64 gb veri yazdıramadım. En az 10 usbde denedim. çalışıyor.

• Thanks 1