Jump to content

Flash Disk Yazma Koruması Ekleme

lamont
 Share

Recommended Posts

koruma programı var uygulamayı kurmadan önce içinde birşey olmayacak uygulamayı da flash veya hdd nin içine kopyalayıp ordan koruma aç kapat dıyorsun bu koruma ile usb den verıyı alabılıyorsun ama ıcıne herhangı bır sekılde verı yazımı yapamıyorsun takı uygulamadan açana kadar. usb biçimlendirme NTFS olacak aksi halde koruma yapmaz/uygulama çalışmaz

uygulama ismi Ntfs Drive protection (

Please register to see this content.
)  daha detaylı kullanım youtube da vardı ben kullanıyorum bayagı yararlı oluyor ama veri yazması yapacagım zaman ızın ver derken bayagı bekletıyor anlık verı yazması yapıyorsasn sıkıntı olabılır (beklemek).

istersen korumasısz klasör de açıp oraya da veri yazmasını yapabılırsın. yani; 23 flash bellek var  bunu bu program vasıtasıyla biçimlendirme yaparken  korumasız klasor oluştur diyoruz oluşturulan klasor de veri yazma için izine gerek olmuyor. deneyin  derim ikinci bir  koruma yontemı de RAR lamak bunu da yapabılırsınız,  çünkü her bilgisayarda WİNRAR kurulu.

hatta arşiv yapıyorsanız RAR yaparken açıklama bölümüne program ile ılgılı bılgı yazıp  ordan da bu program ne idi demezsiniz en azında ben oyle yapıyorum. takıldıgınız yer olursa yine yazın yardımcı olalım

• Like 1

lamont, Bir saat önce yazdı:

Test edilmi kardeşim ?

hocam diske veri yazmayı engelliyor.Güvenlik kurallarından yazma yetkisinin kapanmasına dayanan bir yazılım özellikle okullarda sıklıkla usb takıp çıkaran biriyseniz çok fayda sağlıyor kesinlikle virüs bulaşmıyor.Klasör içine yazma yetkisi verincede o klasör içine birşey atıp veya çıkarıken atıyor ama direk flash belleğin kendisine birşey atamıyorsunuz çünkü yazmaya karşı korumalı olduğu için engelliyor.Bu ntfs protectionta tam olarak bunun temeline dayanıyor.
Ablam öğretmen ve okulda çok fazla flash bellek kullanıyor sıklıkla kullandığım bir program ordan biliyorum.

• Like 2

SoNKraL_, 3 saat önce yazdı:

hocam diske veri yazmayı engelliyor.Güvenlik kurallarından yazma yetkisinin kapanmasına dayanan bir yazılım özellikle okullarda sıklıkla usb takıp çıkaran biriyseniz çok fayda sağlıyor kesinlikle virüs bulaşmıyor.Klasör içine yazma yetkisi verincede o klasör içine birşey atıp veya çıkarıken atıyor ama direk flash belleğin kendisine birşey atamıyorsunuz çünkü yazmaya karşı korumalı olduğu için engelliyor.Bu ntfs protectionta tam olarak bunun temeline dayanıyor.
Ablam öğretmen ve okulda çok fazla flash bellek kullanıyor sıklıkla kullandığım bir program ordan biliyorum.

Anlıyorum kardeşim lakin ben diskpart komutlarını denedim baska pc taktıgımda yazma koruması olmuyordu bunu deneyecegim 

lamont, 1 dakika önce yazdı:

Anlıyorum kardeşim lakin ben diskpart komutlarını denedim baska pc taktıgımda yazma koruması olmuyordu bunu deneyecegim 

hocam diskpart sadece uygulanan pcde iş yapar diğer pclerde çalışmaz çünkü siz o pcde yazma korumasını kapatmış oluyorsunuz fakat ntfs protectionda güvenlik ayarlarından kapattığı için windows olduğu sürece her pcde çalışır.Linux ile mac'ı denemedim denemek lazım imkanım olmadı olursa inş :)

• Like 1
  • Thanks 1

P4T1R, 5 dakika önce yazdı:

NTFS drive protection programı işini görecektir denemesini yap isteğini karşılayıp karşılamadığana bir bak

SoNKraL_, 08.12.2022 - 15:17 yazdı:

Arkadaşlar hepinize Tşk Ederim İstedigimi Karşıladı

• Thanks 1