Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Pro X64 | Realite V3.1| 1gb |19043.2311 11.12.2022

polymorpha
 Share

Recommended Posts

kocamanadam, 3 saat önce yazdı:

Msconfig açılmıyor,nasıl açabilirim?Saygılar,

Ayrıca internette bazı videolarda ses gelmiyor.

msconfig tool kaldırılmıştır. 

Bilgisayar Özellikler - Gelişmiş sistem ayarları - Ortam Değişkenleri ve başlangıç kurtarma sekmesinden aynı ayarları yapabiiyorsunuz.

akillialtay1995, 2 saat önce yazdı:

Bu lite Windows 10 gayet güzel görünüyor.

Windows 11 ikonlarını da eklemen gayet hoş olmuş.

Eline ve emeğine sağlık.

teşekkürler

fatih3475, Bir saat önce yazdı:

Eline sağlık çok güzel olmuş fakat sağ tık bağlam menüsünde  gönder menüsü çıkmıyor.

teşekkürler buyrun ; 

Please register to see this content.

polymorpha, 13 saat önce yazdı:

Kurulumdan sonra 2 Telemetri İstemcisini devre dışı  bırakmak için devre dışı bırakmanız gereken servisler

"Prefected" , "ETW"      telemetresi  ikisi de saniye bazlı loglar tutuyor .

İçeriği Görüntüle

Servisler.png.6c4521b6ed082b8aac26c7b87c36f492.png

Bu Servisler haricin de başka telemetri işlemcisi bulunmuyor. tamamen özgürsünüz :)

Edited by polymorpha

polymorpha, 6 saat önce yazdı:

teşekkürler buyrun ; 

Üstad bu reg dosyası gönder menüsünü sağ tık a geri getirdi, Ancak göndere tıklayınca açılan pencere malesef boş görünüyor,

yokmu başka bi çaresi, Ben sistemi çok beğendim,

Boyut olarak çok az yer kaplıyor. Aynı zamanda da  müthiş seri ve hızlı hızlı sistem olmuş, bunu kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevirim kolay gelsin..

polymorpha, 14 saat önce yazdı:

msconfig tool kaldırılmıştır. 

Bilgisayar Özellikler - Gelişmiş sistem ayarları - Ortam Değişkenleri ve başlangıç kurtarma sekmesinden aynı ayarları yapabiiyorsunuz.

teşekkürler

Soru : Msconfig olmadan sistemi güvenli modda nasıl başlatabiliriz ?

tayyar61, Bir saat önce yazdı:

Soru : Msconfig olmadan sistemi güvenli modda nasıl başlatabiliriz ?

F8 tusu ile

Veya shifte basili tutun yeniden baslatin

fatih3475, 2 saat önce yazdı:

Üstad bu reg dosyası gönder menüsünü sağ tık a geri getirdi, Ancak göndere tıklayınca açılan pencere malesef boş görünüyor,

Boyut olarak çok az yer kaplıyor. Aynı zamanda da  müthiş seri ve hızlı hızlı sistem olmuş, bunu kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevirim kolay gelsin..

Bend e hepsi gelmisti . pcye geciyim atarim

Edited by polymorpha

Lite sistemlerde yaşanılan sorunlardan sonra, bu sorunlar ele alınarak tekrar'dan güncellenmesi gerekli olduğunu düşünüyorum. Lite sistemlere soğuk bakan biriyim ancak eski cihazlar, yer disk sıkıntıları gibi durumlar için orn ssddiskler vs. iyi bir seçenek olabilir. Alınan bahsi geçen sorunların önüne geçilerek tekrardan bir çalışma olursa iyi olacağı kanaatindeyim. Emek verip paylaşmışsınız ellerinize sağlık sitede böyle çalışmalar görmek çok güzel ayrıca.

• Like 2

forjest, 45 dakika önce yazdı:

Lite sistemlerde yaşanılan sorunlardan sonra, bu sorunlar ele alınarak tekrar'dan güncellenmesi gerekli olduğunu düşünüyorum. Lite sistemlere soğuk bakan biriyim ancak eski cihazlar, yer disk sıkıntıları gibi durumlar için orn ssddiskler vs. iyi bir seçenek olabilir. Alınan bahsi geçen sorunların önüne geçilerek tekrardan bir çalışma olursa iyi olacağı kanaatindeyim. Emek verip paylaşmışsınız ellerinize sağlık sitede böyle çalışmalar görmek çok güzel ayrıca.

merhaba , yorumlarda belirtilen sorunları göze aldığımda ufak ve basitçe çözülebilecek sorunlar gözlemledim bu yüzden günceleme için biraz daha detaylı incelememden sonra  paylaşılacaktır.

yorumunuz için teşekkürler.

fatih3475, 12.12.2022 - 09:15 yazdı:

sanırım bu sorununuzu çözecektir.

Edited by polymorpha
  • Like 1

Öncelikle çok teşekkürler, emeklerinize sağlık. Gördüğüm en başarılı lite sistemlerden birisi, hatta en başarılısı diyebilirim. Tabii ki tam sistem özellikleri beklemek yanlış lite sistemlerden, sizin sistemde şu anda gözüme çarpanlar bayağı az çıktı. 

1) Fare imleçleri kocaman ve hiç bir şekilde küçülmüyor

2) Sürekli kullanmış olduğum Hekasoft Backup & Restore ve PatchMyPC sistemde çalışmıyor

3) Sanırım güncelleştirme desteği yok ki, bu da gayet normal zaten; lite sistem yapısını bozar güncellemeler.

Yeniden teşekkür ederim, hakikatten deneyip de iyi anlamda sürprizle karşılaştığım sayılı lite sistemlerden bir tanesi.

• Like 1

helehoyni, 2 saat önce yazdı:

Öncelikle çok teşekkürler, emeklerinize sağlık. Gördüğüm en başarılı lite sistemlerden birisi, hatta en başarılısı diyebilirim. Tabii ki tam sistem özellikleri beklemek yanlış lite sistemlerden, sizin sistemde şu anda gözüme çarpanlar bayağı az çıktı. 

1) Fare imleçleri kocaman ve hiç bir şekilde küçülmüyor

2) Sürekli kullanmış olduğum Hekasoft Backup & Restore ve PatchMyPC sistemde çalışmıyor

3) Sanırım güncelleştirme desteği yok ki, bu da gayet normal zaten; lite sistem yapısını bozar güncellemeler.

Yeniden teşekkür ederim, hakikatten deneyip de iyi anlamda sürprizle karşılaştığım sayılı lite sistemlerden bir tanesi.

Spoiler

image.png.bcc715092b1add994788bc91a95710c0.png

merhaba uygulamayı indirdim , evet sorunun kaynağı netframework yapısında ki appx uzantlarını silmem gerektiğini düşündüm bu durumda windowsun zorla yüklettiği kişiler ve hava durumunu engeleyebiliyordum. sanırım bazı uygulamalarla da bağlantısını kesmiş olabilirim. 

eğer orjinal windows isonuz var ise içindeki microsot net\assambly dosyasını atarsanız sorununuz çözülecektir. ben de kısa süre içinde düzeltme uygulayacağım
fare imlecini  bu kısımdan düzeltebilirisiniz.

Edited by polymorpha
  • Like 1
  • Thanks 1

• polymorpha changed the title to Windows 10 Pro X64 | Realite V3.1| 1gb |19043.2311 11.12.2022

polymorpha hocam, 

İlgilenenler için çok güzel bir sistem. Elinize sağlık.

İşyerine VPN ile bağlanmak için Vbox'ta kullanabileceğim bir sistem arıyordum.

Vboxta ağ kartı sürücüsünü tanıttım ve internete girebiliyorum.

Ancak güvenlik merkezi servislerde durmasına rağmen, çalıştırmak istediğimde hata veriyor.

Bu hizmeti çalıştırmanın bir yolu var mı?

hocam elinize sağlık benimde size önerebileceğim 1-2 ekleme olacak, isteğe bağlı olarak gerekli olabilecek yardımcı programlar da olsaydı iyi olabilirdi ben mesela olmazsa olmaz 2-3 programı mutlaka bilgisayarımda isterim

1.paint

2.microsoft office picture manager

3.Klite codec ile beraberinde gelen media player classic, hatta bunu sürekli özelleştiriyorlar MP black edition olarak bunu daha çok tavsiye ederim

bu ve bunun gibi yardımcı programlar da oluşturduğunuz modifiye sistemlerde çok işe yarayabilir, iyi forumlar dilerim

polymorpha, 11.12.2022 - 12:45 yazdı:

Edisyon : Windows 10 Pro 19043.2311 Feature Türkçe      | Sıkıştırma ESD 912 MB |

Düzenleme V3.1 ;

• Virtuabox vmware ağ sürücüleri güncellendi.
  • msconfig ve dxdiag tekrardan eklendi
  • masaüstüne gönder , zip vs kısayollar eklendi
  • Assembly klasörü  düzenlendi

Sistemden Görüntüler ;

İçeriği Görüntüle

• Ağ Bilgisayarına erişmek için Servislerden İş İstasyonu Başlattıktan sonra kullanabilirsiniz.
  • Microsoft Store yükledikten sonra Servislerden Microsoft Store Yükleme hizmetini başlatmanız gerekmekte.
  • PDF ve XPS Yazıcı ise Yazdırma Biriktiricisini Aktif etmeniz gerekmekte.

İçerikler ;

• Windows Media Player
  • İnternet Explorer
  • Hesap Makinesi
  • Wordpad , Notepad , Paint
  • Ekran Klavyesi Ve Tablet Klavyesi
  • Tablet Rotasyon Ayarları
  • Telemetri  Host Dosyası 
  • Windows Geri Yükleme ve Kurtarma
  • F12  (Mavi Boot)

Diğer Tüm Bileşenler ve Appx uygulamaları kaldırılmıştır.

Netframework 4 ve sonrası yüklüdür.

Kurulumdan sonra 2 Telemetri İstemcisini kapatmak icin gecerli ayarlar ;

"Prefected" , "ETW"       ikisi de saniye bazlı loglar tutuyor . 

İçeriği Görüntüle

Servisler.png.6c4521b6ed082b8aac26c7b87c36f492.png

Bu Servisler haricin de başka telemetri işlemcisi bulunmuyor. tamamen özgürsünüz :)

ustam rar şifrsi nedir

nesooo, 5 saat önce yazdı:

ustam rar şifrsi nedir

Sifresiz

tomyblack, 8 saat önce yazdı:

Paylasim ve emekleriniz icin tesekkur ederim.

PC yi Fransizca klavye ve dil seceneginde kullaniyorum. Yani Turkce ve Fransizca ozellik benim icin olmaz ise olmaz.

Dolayisiyla Dil guncellemesi yapabilirmiyim.

Yapilabilir fakat manuel eklemeniz gerekecek. 

941523, 8 saat önce yazdı:

polymorpha hocam, 

İlgilenenler için çok güzel bir sistem. Elinize sağlık.

İşyerine VPN ile bağlanmak için Vbox'ta kullanabileceğim bir sistem arıyordum.

Vboxta ağ kartı sürücüsünü tanıttım ve internete girebiliyorum.

Ancak güvenlik merkezi servislerde durmasına rağmen, çalıştırmak istediğimde hata veriyor.

Bu hizmeti çalıştırmanın bir yolu var mı?

Dism uygulamasi ile yapabilirsiniz

Deep&Blue, 6 saat önce yazdı:

hocam elinize sağlık benimde size önerebileceğim 1-2 ekleme olacak, isteğe bağlı olarak gerekli olabilecek yardımcı programlar da olsaydı iyi olabilirdi ben mesela olmazsa olmaz 2-3 programı mutlaka bilgisayarımda isterim

1.paint

2.microsoft office picture manager

3.Klite codec ile beraberinde gelen media player classic, hatta bunu sürekli özelleştiriyorlar MP black edition olarak bunu daha çok tavsiye ederim

bu ve bunun gibi yardımcı programlar da oluşturduğunuz modifiye sistemlerde çok işe yarayabilir, iyi forumlar dilerim

3. Partli uygulamali bir sistem hazirlamayi dusunuyorum. windows 11 olarak

Ama uygulamalar konusunda cok fazla kararli olmadigi kanaatindeyim

• Like 1

windows 11 için çıkacak paint ile media player eklenebilirmi sisteme usta bunlar sistemde iş görür ufak kesme biçme işlemleri için ve mediaplayer tarafında windows 10 için prewiev olarak yayınlanmış sanırım yenisi grove music uygulamasını devredışı bırakıp onun yerine geçiyor böyle olması iyi olmuş grove olayına alışamamıştım  zaten bu win10a gelen grove olsun yeni fotoğraflar olsun  kasıntı yapıyordu ben her seferinde windows fotoğraf görüntüleyiciyi aktif ediyorum grove zaten hiç kullanmıyorum

MrChame, 6 saat önce yazdı:

windows 11 için çıkacak paint ile media player eklenebilirmi sisteme usta bunlar sistemde iş görür ufak kesme biçme işlemleri için ve mediaplayer tarafında windows 10 için prewiev olarak yayınlanmış sanırım yenisi grove music uygulamasını devredışı bırakıp onun yerine geçiyor böyle olması iyi olmuş grove olayına alışamamıştım  zaten bu win10a gelen grove olsun yeni fotoğraflar olsun  kasıntı yapıyordu ben her seferinde windows fotoğraf görüntüleyiciyi aktif ediyorum grove zaten hiç kullanmıyorum

insider moduna aldıktan sonra yüklenebiliir