Jump to content

Konut Kredisi Hakkında Yardıma İhtiyacım

adam4
 Share

Recommended Posts

Sevgili arkadaşlarım , dostlarım merhabalar.Haziran ayında bu kardeşimiz evleniyor.Hemen hemen herşeyi ayarladım.Mobilyalar düğün salonu v.s.Daha eksikler var tabiki ama bi şekilde oluyor herşey.Biliyorsunuz kiralar 6-7kdan aşağı değil.Şimdi kafamda şöyle bir plan kurdum.Babamların oturmuş olduğu binanın bir kat daha çıkabiliyoruz.Bende 6k kira vereceğime 400.000 TL konut kredisi çekip oraya kat çıkmayı düşünüyorum.Kira öder gibisinden.Eksikler kalırsada düğünden gelen takı ile tamamlayacağı.Bilmiyorum mantıklımıdır ama kiraya çıkayım desem depozido ıvır zıvır derken 20-25 bin zaten vereceğim.En azından sabit bir ödemem olur.Ama konut kredisi hakkında yeterli bilgim yok.Nelere bakıyorlar ve ev yaparkende veriyorlarmı.Vermiyolarsa annemin üzerine ev var o evi hipotek edip çekebilirmiyim.Kredi puanım az riskli 1156.Bu konuda desteklerinizi bekliyorum i.Sevgiler

Edited by adam4

Konut kredisi için ev alıyor alman lazım, şu an devlet bankaları fazla vermiyor özellerin de faizleri çok yüksek,  ancak annenin evini kredi ile sen alırsın o kredi ile evini yapabilirsin bir ihtimal ama orada rayiç bedele göre kredi veriyorlar belli bir kısmını peşinat olarak vermen gerekiyor, ihitiyaç kredisi çekebilirsin

• Like 1

southbridge, Bir saat önce yazdı:

Konut kredisi için ev alıyor alman lazım, şu an devlet bankaları fazla vermiyor özellerin de faizleri çok yüksek,  ancak annenin evini kredi ile sen alırsın o kredi ile evini yapabilirsin bir ihtimal ama orada rayiç bedele göre kredi veriyorlar belli bir kısmını peşinat olarak vermen gerekiyor, ihitiyaç kredisi çekebilirsin

İhtiyaç kredisi 400.000 falan çekemem hocam.birde 12 vade ile ödeyemem çeksemde.