Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Diş Implantları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

forjest
 Share

Recommended Posts

forjest, 19 dakika önce yazdı:

Internet'de araştırmalar yaparak neredeyse yarı fiyatına yapan bir klinik buldum arkadaşlar. Yabancı implant fiyatı 45bin tl olarak söylendi. Yerli implant 25 bintl olarak söylendi sonunda araştırma yaptım yarı fiyatına 13bin tlye fda onaylı sertifikaya sahip yurtdışına ihraç edilen implant kullanan klinikle tanıştım. Muayenemi oldum film çektiler planlama yapıldı kapora olarak 3000tl verdim geri kalanınıda elden taksitle verebileceğimide belirttiler. Yarın çarşamba saat 11'de randevum var tekrar'dan gideceğim işlemler başlayacak hayırlısıyla inş. İstanbul'dan olupta benden tavsiye isteyenler olursa eğer PM üzerinden mesaj atabilirler adını reklam olmasın diye  buraya eklemiyorum. Implant takıldıktan sonra 3 aylık bekleme süreci varmış bilindiği üzere bu süreyide bekleyeceğiz implant kemiğe kaynasın diyeymiş açıkcası ben aceleci biriyim beklemek zor gelecek bana ama yapacak birşey yok maalesef.

Değerli yorumlarınız açıklamalarınız önerileriniz içinde ayrıca teşekkür ediyorum hepinize. gelişmelerle ilgili olarak ben buradan tekrar'dan yazacağım bilgi olarak nelerin yapıldığı vs. diye. Hakkımızda hayırlısı olsun diyelim. :) 

Thanks My Friends!

drago bozart Alphonso_Elric italyano43

Please register to see this content.

shaolin, 6 dakika önce yazdı:

Bilemeyiz işlerini nasıl yapıyorlar? İnşallah resimdeki gibi olmaz. Ucuz işte hep bu resim aklıma geliyor :)

Köklü bir şekilde araştırmalar yaparak adım attım. Google vb. yerlerde 5 yıldıza sahip olması + olumlu yorumlarda etken oldu gitmeme. Eklediğiniz resim doğru diğer bir değişle de, ucuz etin yahnisi olmazmış sözüde benim aklıma gelir hep. :) detaylı gelişmeleride buraya ekleyeceğim inş. kaliteli bir işçilik ve yapılan dişte sorunsuzluk bekliyorum. Olumlu olumsuz şekilde yorumumu yaparım  buraya.

Edited by forjest

forjest, 19 saat önce yazdı:

Köklü bir şekilde araştırmalar yaparak adım attım. Google vb. yerlerde 5 yıldıza sahip olması + olumlu yorumlarda etken oldu gitmeme. Eklediğiniz resim doğru diğer bir değişle de, ucuz etin yahnisi olmazmış sözüde benim aklıma gelir hep. :) detaylı gelişmeleride buraya ekleyeceğim inş. kaliteli bir işçilik ve yapılan dişte sorunsuzluk bekliyorum. Olumlu olumsuz şekilde yorumumu yaparım  buraya.

Geçmiş olsun değerli kardeşim... Benimde böyle  bir işleme ihtiyacım var. Bana firmanın ismini varsa telefon ve adresini atarmısın hacı @forjest yada kobay olarak sen önce  git bi bak. iyimidir kötümüdür. memnun kalırsan o şekildemi yapalım :)

Edited by asil111
  • Like 1

forjest, 25.12.2022 - 16:36 yazdı:

Memoli Kardeşiniz neden tüm dişlerini çektirtti kendi dişinin olması daha iyi değilmi insanın. Bölgesel implantda yaptırabilirdi sanıyorum belkide vardır bir sebebi geçerli olarak.

Şu nokta dikkatimi çekti gece yatarken diş sıkma durumu maalesef bende var umarım bir sorun yaşatmaz bana çareside yok belki antidepresan sinir ilaçlarıyla durdurmak mümkün olabilmekte bu durumun önüne geçebilmek için.

Ağzımda alt sağ çenede sağlam dişlerim var sadece, geri kalanı kısmen protez önler, sağ üst çene dişler pelt oldu çürüdü döküldüler. Sağ üst çene ve sağ alt çene bölgelerine yaptırmayı planlıyorum işte. Fiyat ve marka önemli benim için araştırmalarım hala sürmekte implant için. Yarın özel bir kliniğe randevu aldım kadın bir doktor uzmanmış bu konularda muayene olup fiyat alacağım işte ona göre yol haritamı belirleyeceğim. En önemlisi burada bütçe konusu inş. uygun fiyat alırım yaptırma yoluna gideriz. Yeni yıla gireceğimiz içinde fiyat artışlarının olabileceği ihtimalinide göz önünde bulundurarak korkum var yoksa hiç yaptıramayabilirim zamlar gelirse buda ayrı birkonu.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum gerçektende bilinmesi gerekli detaylara sahip.

@forjest Kardeşimde diş eti çekilmesi vardı diş taşına bağlı.Dişlerinin çoğu da sallanmaya başlamıştı. O yüzden doktorunun da tavsiyesiyle hepsini çektirip yaptırdı. Komple implant için 14 tane yeterli oluyormuş.

Diş sıkma durumu varsa implant kaybı yaşama ihtimaliniz büyük. O yüzden doktorunuza durumu anlatın. O size gece yatarken takacağınız bir diş plağı uygulaması yapacaktır.

Alt çenede en az 2 ay üst çenede ise 3 ay bekleme süresi var diye biliyorum. Tabi yaşa ve kemik durumuna bağlı da olabiliyor.

İmplantlar kemiğe kaynadıktan sonra üst yapısı yapılır.Herşey bittikten sonra diş plağı konusunu unutmayın. Geçmiş olsun kolay gelsin.

• Like 1

asil111, 9 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun değerli kardeşim... Benimde böyle  bir işleme ihtiyacım var. Bana firmanın ismini varsa telefon ve adresini atarmısın hacı @forjest yada kobay olarak sen önce  git bi bak. iyimidir kötümüdür. memnun kalırsan o şekildemi yapalım :)

asil111 Bugün gittiğimde yapılan işlemler mevcut olan 2 adet çürük dişim çekildi kısa süre içerisinde. Dişlerimin içerisinde iki adet dişimin kanal tedavisine ihtiyacı olduğu söylendi bana bu dişlere kanal tedavisi yapılacak 2.aşamada. Çekilen dişlerin yerlerinin iyileşme süreci var 1 ay kadar onu bekleyeceğim şimdi. Ancak sol alt çene boş dişsiz bu kısma hemen başlanabilir implant için. Kanal tedavisi + Implant yapımı şimdilik zemini hazır yaptıracağız yavaş yavaş işte ben çok memnun kaldım. Güleryüz misafir perverlikleri oldukça iyi diyebilirim. PM İle kliniğin web sitesinin adresini attım iletişim bölümlerinden hızlı şekilde iletişim sağlanabilir. Çektirdiğim dişlerin yerleri biraz ağrıyor şu anda kanama durdu iyileşme süreci devreye girdi bekleyeceğiz artık. Yılbaşı için bir yere davet edildiğimden dolayı bir kaç gün uzağım şimdilik yeni yılda artık ravdavu alarak gideceğim beklemedeyim. Gelişmeler oldukça buradan yazmaya devam edeceğim hayırlısıyla inş. :) 

Saygılarımla.

Memoli Geçmiş olsun değerli kardeşim.

shaolin Araştırmalarım sonucunda kullanılan implant Fda onaylı sertifikaya sahip Implance marka yurtdışına da ihraç edildiği belirtilmekte. Piyasa da o kadar dandik implant kullananlar varki bu hususada dikkat etmek gerekiyor. Firmayla bunun için görüştüm bana sertifikayı vermeyi istediler alabilirsiniz dendi henüz almadım ancak emin ellerde olduğumu bilmek bana güven verdi açıkcası.

Edited by forjest
  • Like 2

akillialtay1995 Teşekkür ederim değerli kardeşim bende öyle umuyorum inş. iyi sonuç alacağım. Diş durumum berbat artık yaşlandık herhalde dişlerde dökülmeye başladı. Uzun yıllarda ihmal etmenin sonuçları işte. Bir dolguluk diş için gitmemek dişi kaybetmek anlamına geliyor. Zamanın cahilliklerinden olsa gerek birazda.

Değerli Forjest hocam bende 2 yıl önce 6 adet yerli implant diş yaptırdım. Sanki orijinal dişlerimden daha iyi kullanıyorum sanki. Arkadaşların dediği önce implantın yerleşeceği çene kemiğinin sağlamlığı ile birlikte o implantı yapacak doktorun işinin uzmanı olması mutlak gerekli. Bu ikisini denk gelirse yerli implantlarda zorlanmazsın. Geçmiş olsun dileklerimle birlikte en iyi diş doktoruna denk gelmeni niyaz ederim. Selamlar.

• Like 3

@forjest hocam öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, bu konuda umarım araştırmalarınızın ve gayretinizin karşılığını almış olursunuz. bende istanbuldayım iki yıl önce eşim için özel bir klinikte 2 adet implanta ve beraberindeki gerekli tedavilere toplamda 12 bin tl ücret ödemiştim, eşim implantlarından memnun ancak yumuşak parçalı gıdaların implanta sıkışması durumunda arada bir söyleniyor tabi bu durum sanırım diş eti çekilmesinden kaynaklanıyor olsa gerek. maalesef diş eti çekilmesi çok ciddi bir sorun. bu arada eşimin uykuda diş sıkma sorunuda var ve hekimimiz bize implantın diş sıkmadan kaynaklanan zararlara iyi geleceğini belirtmişti ancak yukarıda tam tersi yorumları görünce biraz şaşırdım. bahsettiğiniz güncel fiyatlar ise çok cazip geldi ve klinikten hoşnut kaldığınızı belirtmişsiniz. rica etsem kliniği özelden iletebilir misiniz?

• Like 2

onuluturk astrox Yorum için teşekkürler değerli arkadaşlar astrox arkadaşıma mesajla adres bildirimi yapıldı bu arada bilgilerinize sunarım. Buradan eklemek istemiyorum reklama girmesin veya farklı anlaşılabilir diye eklememeyi uygun gördüm arkadaşlar. PM ile isteyene atarım sorun değil. :) 

Saygılarımla.

• Like 3

Implant evveli, yapılacak olan diş çekimleri işlemleri yapıldı ancak çekilen iki dişten birinde diş parçası kaldı çekilecek. 2.bir işlem daha gerekmekte. Diş çekimi esnasında sıcağı sıcağına anlaşılmadığı için bu durum maalesef sonradan anlaşılmakta. Dişimde hafif apse ve ağrı mevcut. apse yapan için ilaç kullanıyorum şişlik indi nispeten. Tamamen düzelsin tekrar'dan konuştuğum kliniğe gideceğim kalan dişide çekecekler.

Gelişmelerden haberdar edeceğim kısmetse eğer. Şimdilik yaşadıklarım bunlar oldu. :) 

Saygılarımla.

• Like 3

Bende 3 dişime türk malı denen implanttan yaptırdım. Sürekli vücutta iltihap ve terleme yapıyor. Birkaç yılın ardından bir türlü nedenini bulamadığım bu hastalıklarımı bu implantlara bağlıyorum. Çünkü daha öncesine hiç bir şeyim yoktu.  implant taktırdıktan sonra baya garip garip şeyler oldu. implantın vücuttan yaptığı iltihap ve iltihapın verdiği kusurlar diye düşünüyorum. Bence kaliteli marka tercih etmenizde fayda var

• Like 1

forjest, 24.12.2022 - 17:47 yazdı:

Diş Implantları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şu sıralar kendim için düşündüğüm bir işlem, piyasada çok fazla diş implantları yapan şirketler klinikler var ancak, ben hangisini tercih edeceğim bir türlü netleştiremedim. Benim için Fiyat ve kaliteli implant olması gerekli. Bu gibi konularda tecrübeniz olduğumu için bununla alakalı bilgiler vermenizi yorum yapmanızı rica edecektim sizlerden.

Şimdiden yorumlar için teşekkür ediyorum. :) 

indir.jpg.d1287b236a891685ff878f54e40d1bea.jpg

Yerli İmplant Markaları

İçeriği Görüntüle

Yerli İmplant Markaları ve Fiyatları

İmplant üretim sektörü özellikle 1950’li yıllarda oldukça gelişmiş ve birçok markanın kurulduğu ve değişik kalitede ürünlerin üretildiği bir alan haline gelmiştir. İsviçre, Almanya, ABD gibi ülkelerin birçok farklı implant markası bulunmaktadır. Bu implantlar ithal ediliyor olmaları ve dolar, euro gibi kur farkına dayalı fiyatlandırılmaları dolayısıyla birim başına oldukça yüksek meblağlara 

Please register to see this content.
 olunmasıyla sonuçlanabilirler.

Tıbbi teknolojilerin ve üretim ağının gelişmesiyle ülkemizde de implant markaları ortaya çıkmıştır. Birçok farklı ilde kurulmuş olan implant üreticileri yerli olmaları, kur farkına takılmamaları dolayısı ile daha uygun fiyatlı implant alternatifleri olarak aklımızda bulunabilir.

Birçok insan daha uzun süredir kurulmuş olan markalara ve bu konuda sükse yapmış ülkelerin implantlarına daha fazla güvenmekle beraber ülkemizde de oldukça başarılı ve kaliteli implantların üretildiği unutulmamalıdır. Bu markalar incelenmeden implant seçmek akıllıca olmayacaktır.

1- Omnitech :

Omnitech ‘’Rh Pozitif’’ adlı tıbbı malzeme ve cihaz üretim ve ticaretini yapan marka tarafından yüksek standartlı bir ürün olarak üretilmiştir. Yeni teknolojilere uygun olarak üretilmiş olan implant özellikle yenilikleri takip eden bireyler için oldukça dikkat çekicidir. ISO 13484 ve MDD tıbbi cihazlar direktifine uygun olarak geliştirilmiş Omnitech implantlar uzun ömürlü ve ağız sağlığına uygun yapısıyla yerli ve hesaplı markalar arasında yerini alan bir üründür. Bilgisayar teknolojileri ile Numerik kontrol sistemi uygulanarak daha kolay ve kullanışlı bir yapı elde edilmiştir. Böylelikle implant takım süreci kolaylaşmıştır.

2- Nucleoss:

2001 yılında İzmir’de kurulmuş implant markası ülkemizin en köklü implant üreticilerindendir. Ar-ge çalışmalarına oldukça önem veren ve yenilikçi çalışmalarıyla dikkat çeken marka diş hekimlerinin ve implant kullananların onayını almış bir markadır. Dünya pazarında da yer edinmeye başlamış olan markanın ürün çeşitliliği oldukça yüksektir.

3- Implance:

2012 yılında Görkem Serçe’nin öncülüğünde kurulan marka Trabzon merkezli olarak çalışmalarına başlamıştır. Günümüzde Türkiye’nin birçok ilinde üretim ve satış yapan marka Türkiye’nin FDA onayı alabilmiş tek implant markası olma gururunu elinde taşımaktadır. Kendini geliştirmekte ve Dünya pazarına ulaşmakta oldukça yenilikçi adımlar atan marka Türkiye’nin yurtdışına ihracat oranı en fazla olan markasıdır. Diş hekimlerinin güvenerek önerdiği markayı siz de tercih edebilirsiniz.

4- Mode:

Mode implantın en önemli farkı implant takım sürecindeki sterilizasyon malzemelerinin diğer implantlarından farklı olarak su bazlı olmasıdır. Oldukça yenilikçi teknikler uygulayan Mode markası gelişen ve büyüme yolunda emin adımlarla ilerleyen markalardan biridir.

5- Evoss:

Evoss markası dental ürünler üreten Türkiye’nin ilk ve en büyük diş hekimliği fabrikalarının implant alanına da el atmasıyla ortaya çıkmış olan bir markadır. Yarım asırlık bir tecrübe dolayısıyla başarılı ürünler üreten Evoss markası dünyada en çok tercih edilen markalardan olma hedefiyle yola çıkmıştır.

6- DTI:

Tübitak ile Marmara Araştırma Merkezi’nin ortaklığında 2010’ların başında kurulan marka Kocaeli’nde faaliyet göstermektedir. Avrupa’daki en büyük implant markalarından biri olmak hedefiyle yola çıkan markanın yıllık üretim hacminin beş yüz binin üzerine çıkarmak gibi bir hedefi vardır. Bu uğurda çalışmalarını sürdürmekte olan marka uygun fiyatlı tercihler arasındadır.

Türk implant markaları tatmin edici bir kaliteye sahip olup  yapılan işleme ve seçilen  implanta göre maliyeti 2500-3000 TL arası değişkenlik göstermektedir.

7- VENÜS:

Venüs İmplant, Medisolaris markasının implant alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile uzun ve gelişmiş arge çalışmaları ile tasarladığı, yerli implant markasıdır.

Binlerce vaka analizi ile elde edilen veriler ışığında implant sektöründe yeni ve başarılı bir marka olarak piyasaya çıkarılan Venüs İmplant, kısa sürede doktorlar tarafından kabul görerek, en çok tercih edilen yerli implant markası olmayı başarmıştır.

İmplant Markalarının Önemi Var Mı?
İmplant markaları arasında herhangi bir markanın en iyi marka diye tabir edilmesi doğru olmaz. İmplant üreticileri, yapılacak olan operasyonlara ve tedavi türlerine göre farklı çalışmalara imza atmaktadır. Başarılı literatür taramaları olan ve AR-GE çalışmaları ile gündemde olan tüm markalara güvenebilirsiniz.

Diş tedavisinde çığır açan ve oldukça etkili bir yöntem olan implant, günümüzde doğal dişe yakın en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal sayesinde kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu yapay köklük diş, hem hastaları estetik açıdan hem de kullanım açısından memnun etmektedir. İmplantın bu kadar yaygın bir şekilde kullanımı ve popülerlik kazanması, implant markalarında da farklılık meydana getirmiştir. Oldukça talep gören implant tedavisi, önceleri birkaç tane olan implant markalarının ciddi şekilde artmasına neden olmuştur. Ancak ticari endişe ve maddi kaygılarla yapılmış olan bu implantlar tehlike saçabiliyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu kalitesiz implantlar zamanla hastada, diş kaybına ve kemik erimesine kadar gidecek rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Yaşanan bu olaylar implant markaları önemli mi sorusunu akıllara getiriyor.

Merdiven altı denilen implant üretim tarzları, ağız içinde kalan protez kısmı ile uyumunu zorlaştırıyor ve implanttaki bakteriler nedeni ile diş eti problemleri oluşuyor. Aynı zamanda kaliteli olmayan ve patenti olmayan markaların implantları, zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açıyor ve implantın yerinden çıkarılması gerekiyor. Çıkarılması da oldukça zor olan bu yöntem, hastaların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. İmplant markalarının önemi var mı sorusu elbette oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan tedavide materyalin mutlaka titanyum maddesinden yapılan kaliteli bir ürün olmasına dikkat edilmeli. Aynı zamanda tecrübeli bir diş hekimince yaptırılan bu uygulama hastanın ömür boyu bu dişini kullanmasına yardımcı olacaktır.

Konu Etiketleri:

#Sağlık #İmplantmarkaları #Implantyerliolanlar #yerliimplantyapımı #implantseçimleri #Sağlıklıimplantsüreci #İmplanthakkında #Dişsağlığı #İmplantyaptırmak

Metin Sanap Estetikdent 0212 240 66 66 Nişantaşı Amerikan Hastahanesinin karşısında..BeN 2010 da komple yaptırdım 12 senedir uğraşıyorum diş devamlı kırılma  yapıyor benim uykuda veya uyanıkken sıktığımı  ve çenemin çok kuvettli olduğundan dolayı kırıldığını söylüyor Ben çok uğraştım halada uğraşıyorum ama başa dönsem yine implant yaptırırım hem kullanışlı hem sağlam herseyi yiyebiliyorsun.Ben problemleri implantta değil protezde yaşadım ..Komple 13 tane falan implant çaktı  6 ay sonrada gidip protezi taktırıyorsun .Bende 6 ay içinde implantın biri düştü bir daha 0.xx milim büyütüp (vida yerini)  yeni çaktı başka problem yaşamadım..Tabi bu numaradan bilgi (fiyat vs) alabilirsin ama gidip muayne olmadan net cevap alamassın .Çünkü bendede kemik erimesi vardı kalan dişlerime canım gibi bakıyordum ama dedi bunların hepsi gidici  anlatıyorumki gidip rontgene girmeden doktorda kesin konuşamıyor..SONUÇ- 2010 larda çok bu işi yapan yoktu ben araştırdım kardesimde memorialde (Hastahane-Okmeydanı /Şişli)  Çalışıyordu araştırınca bir tane kadıköyde birde bu Metin bey vardı O zaman devamlı kanal D ve ATV de çıkıyordu ..Kadıköydekine gittim Acayip paracı Doktor 18-19 bin Euro istedi Ödemede anlaşamayınca Metin beye telefon ettim görmeden fiat veremem dedi yani süreç böyle başladı ..2 çeşit implant vardı  (o zaman yerli yoktu) Esas Norveç firması vardı Tam makbul her doktorun tavsiyesi birde ondan ayrılan Ayrı firma kuran adını unuttum bir firma Daha ucuz onu kabul ettim neyse  12500 dolara anlastık Metin bey paracı tip değildir. Müsterisi sosyete kesimi bir gün beklerken Orhan Gencebay da geldi

Ama istanbulda ikamet etmiyorsan kesinlikle tavsiye etmem git - geli fazla çok gitgel oluyor hem eziyet hem vakit hem masraf nerde ikamet ediyorsan Orada iyi değil çok çok iyi doktor bul ben çok uğrastım sadece protez ile birde implant çıksaydı kafayı yedittirirdi .GEÇMİŞ OLSUN TAVSİYE EDERİM AMA KESİNLİKLE ÇOK ÇOK İYİ BİR DOKTORA eğer bulamassan kumar oynama bulana kadar Sabret

• Like 1

fba44 Hakk305Balg246meci Yorumlar ve değerlendirmeler için teşekkür ediyorum önerilerinizi dikkate alacağım hatta aldım bile. Bu vesileyle bu bilgilerden belkide bu konu sayesinde Implant yaptıracaklara rehber niteliği taşımakta bu yorumlarınız.

Yaptıracağım Implant markası Implance marka yurt dışınada ihrac edilen FDA onaylı sertifikaya sahip olan bir implant. Geriye sadece implantı yapacak olan doktorun el hünerine kalıyor yaparken işlemi. Bu hususta da araştırma yaparak google ve yorumları inceledim 15 yıllık bir firma ve olumlu bir çok yorumlara denk geldim bundan dolayıda implantı burada yaptırmaya karar verdim değerli arkadaşlar. 3 farklı kliniğe gittiğimde bana çok yüksek fiyatlar çıkardılar. Burada yarı fiyatına yaptıracağım zaten 4 implant 8 porselen diş yapılacak 13bintl tutmakta fiyatı. "Diş çekimleri vs." ücretsiz yapmaktalar burada. Reklam olmasın diye adını iletişimini buraya eklemiyorum PM yoluyla isteyen olursa ekleriz sorun değil. Şimdilik karar kıldığım yer olarak bakıyorum buraya başkada çarem yok mali bütçeme uygun olması + oldu benim için. Google'da da 5 yıldız almış bir yer konumunda üstelik. Henüz implant takma kısmına gelemedim daha diş çekimi kanal tedavileri ile başladık şimdilik. Gelişmelerle ilgili olarak açıklamalarımı buraya ekleyeceğim. Yaptıracak olanlar veya düşünenler için bilgi olması bakımından iyi olacaktır.

Implant Markası: Implance | Özellikleri Nedir ne değildir?

2012 yılında Görkem Serçe’nin öncülüğünde kurulan marka Trabzon merkezli olarak çalışmalarına başlamıştır. Günümüzde Türkiye’nin birçok ilinde üretim ve satış yapan marka Türkiye’nin FDA onayı alabilmiş tek implant markası olma gururunu elinde taşımaktadır. Kendini geliştirmekte ve Dünya pazarına ulaşmakta oldukça yenilikçi adımlar atan marka Türkiye’nin yurtdışına ihracat oranı en fazla olan markasıdır. Diş hekimlerinin güvenerek önerdiği markayı siz de tercih edebilirsiniz.

Bilgi: 1.Sayfaya spoiler içerisine diğer bir çok yerli markaların yer aldığı bilgiler var incelemek isteyenler bakabilirler ona göre değerlendirme yapabilirler.

Yorumlarınız için herkese teşekkür ediyorum Implant ile yaşadıklarınızı bu konu altından ekleyerek yorum yapabilirsiniz herkesin işine yarayacaktır bu sayede.

Saygılarımla.

• Like 1

forjest, 05.01.2023 - 23:33 yazdı:

Implant evveli, yapılacak olan diş çekimleri işlemleri yapıldı ancak çekilen iki dişten birinde diş parçası kaldı çekilecek. 2.bir işlem daha gerekmekte. Diş çekimi esnasında sıcağı sıcağına anlaşılmadığı için bu durum maalesef sonradan anlaşılmakta. Dişimde hafif apse ve ağrı mevcut. apse yapan için ilaç kullanıyorum şişlik indi nispeten. Tamamen düzelsin tekrar'dan konuştuğum kliniğe gideceğim kalan dişide çekecekler.

Gelişmelerden haberdar edeceğim kısmetse eğer. Şimdilik yaşadıklarım bunlar oldu. :) 

Saygılarımla.

Geçmiş olsun ben ameliyatlıyım forumu devamlı ve düzgün takip edemiyorum şimdi aklıma geldi girdim. Üstadım teknik olarak eski köprülü protezklerden daha basit ama tecrübe el alışkanlığı vs sonuç ve kaliteyi etkiliyor..Malzeme (implant) aynı olsada insan (diş hekimi ) kalitesi tedaviye yansıyor..Siz başlamışsınız dişler çekilmiş artık süreç hızlanır sebebi çekilen diş yuvasına implant çakılacak süreç uzayamaz çünkü vucüd orayı kapatır sonra zor olur benim çektiğim gün implant çakıldı.Sonra implant çakılınca kemik tozu denilen (tıbbi adını bilmiyorum)tozu diş yuvasında çakılan implant çevresine dolduruyorlar bu işlemler bitince 4-6 ay arası bekleniyor ağız implantı kemik tozununda yardımıyla (Esasen tamamen bünye kendisi yapıyor)sıkıyor kapatıyor yani metal kemiğe kaynıyor burda kemik tozu aslında yapay kemik implant gercek diş kadar yer kaplamıyor çıkan dişin yerine implant girince boşluk kalıyor yapay kemik tozu o boşluğu dolduruyor.Bu doldurma implant sabitlenmesi ağız kemik yapısının implantı kabul etmesi vs. 4-6 ay sürede oluyor.Ondan sonraki süreç kontroldan sonra protez işlemleri baslıyor bu aynı bildiğimiz klasik protez süreci farkı modernliği yandaki dişlere ihtiyaç duymadığı bağımsız  tek tek veya eksik diş kadar protez oluyor. Tabi diş sayısı kadar değil 1-2 açık ara yük ve çene basıncını karşılayacak kadar implant çakılıyor yani 30+ dişe 10-11 implant yeterli oluyor veya 6-7 dişe 3 implant tabi burda teknik olarak ön değilde yan yemek -azı vs dişlere yük biniyor

neyse üstadım yine uzun oldu Tekrar geçmiş olsun inşaallah işlerin düzgün ve güzel problemsiz yürür de Sağlık Sıhhat bulursun.Diş insanın hayatında çok önemli hem yemek hem konuşmak hem gülmek nerdeyse sosyalleşmenin her kademesinde var ve lazım Tekrar GEÇMİŞ OLSUN Hem sana hem forumdaki tüm diğer Arkadaşlarada

• Like 3

• 2 hafta sonra ...

Çekilen dişlerden kaynaklı olarak daha henüz implant'a başlayamadık. Çekilen dişlerin yaraları iyileşmesi gerekiyormuş dendi. Bir dişimde de çürük vardı onu kanal tedavisi ve dolgu yaptırdım çektirmek istemedim doğrusu. İlerleme kat ettikçe buradan daha çok yazarım inş.gelişmeleri vs. Sağlıcakla kalın.

• Thanks 1

forjest, 08.01.2023 - 16:37 yazdı:

Hakk305Balg246meci Detaylı bilgiler için teşekkürler değerli kardeşim. Herkesin işine yarayacak bilgiler her zaman iyi olacaktır. Gelişmelerle ilgili olarak konuya yazmaya devam edeceğim inş. Saygılarımla.

Tekrar geçmiş olsun .İnşaAllah hersey gönlünce olur Sağlığına kavuşursun

• Like 1