Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ssd Format Sorunu

Share

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar hepinizin yeni yılını kutlar, sağlık ve huzur dolu bir sene diliyorum hepinize. Umarım konuyu yanlış yere açmadım.

1 TB sıfır SSD ve  8 gb sıfır ddr3 ram aldım, bilgisayara taktım ancak işin içinden çıkamadığım bir sorunla karşılaştım. Şöyle ki sistemi ssd'ye kurdum yalnız bilgisayarı  kapatıp açınca doğrudan Bios ekranı açılıyor ve ben her defasında format atmak zorunda kalıyorum. Teknik desteklerinize ihtiyacım var. Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Bu arada bir iki makaleye göz attım, çözüm olarak sunulan yolları denedim ama bir türlü olmadı ya da ben başaramadım. Hepinize saygılar selamlar sunuyorum...

Edited by kafadar_14
yazım hatası
  • Confused 1

bios ayarlarından boot ayarını öncelik ssd yi birinci sıraya sonrasını disable yapın bakalım.  format konusunda gelince format attıktan sonra ikinci reset esnasında usb  yi çıkarın ekran geldikten sonra tekrardan usb yi takın

Edited by bozart

bozart, 15 dakika önce yazdı:

bios ayarlarından boot ayarını öncelik ssd yi birinci sıraya sonrasını disable yapın bakalım.  format konusunda gelince format attıktan sonra ikinci reset esnasında usb  yi çıkarın ekran geldikten sonra tekrardan usb yi takın

Cevap için teşekkür ederim değerli bozart, benim sorun aslında format değil sistemi (windows 10 pro) ssd'ye kuruyorum bilgisayar bir gün açık kalsın sorun yok herşey yolunda ama bilgisayarı gece kapatıp sabah açtığımda direk bios ekranı geliyor. Restart yapıyorum yine karşımda bios ekranı...Okduğum bir makalede secure bootu disable yap Launch CSM seçeneğini ise enable yap diyordu, yaptım ama yine düzelmedi... orada birkaç komut daha demişti uyguladım ama sorun özülmedi maalesef.

• Confused 1

bios ekranindan sonra nasil tekrar format atiyorsunuz usb ile bios ekranindan baslatiyorsaniz  mbr moduna alip ntfs olarak format atmayi deneyin. 

Launch Csm ayarlarindan storage devices 'first uefi' ise legacy olarak ayarlayin.   Yine ayni sonucla karsilasirsaniz ssd ilgili problem olarak yorumlayabilirim

bozart, 30 dakika önce yazdı:

anladım. birde bios pilini çıkarıp öyle açın pc yi sonra tekrardan pili takın saat ve tarih ayarını ayarların bu şekilde kullanın umarım olur

işe yaramadı maalesef o yöntemi de denedik...Teşekkürler katkınız için

slma
ssd takılı pc'de yeniden başlatınça bazen ssd bulamıyordu

çözüm pc güç fişi sökülür, güç düğmesine uzun basmak yada 3,4 defa bas çek yapınca düzeliyor

anladığım kadarıyla statik elektrik neden oluyor
evde ışığı kapatınca 1 süre az parlak kalıyor
ssd kondansatörü üzerinde elektrik kalıyor gibi

• Like 1

dostum.senin sıkıntının aynısı başıma gelmişti..resten sonra bios ekranına geçiş yapıyordu..detaylı tetkiklerimden sonra sorun çözüldü..detaylı bakılması gerek..gerekirse laptopu açtır..elektrik vs ram işlemci gibi sıkıntılara komple baktır..