Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Eski Laptobuma Windows önerisi

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar selamlar.

Evde eski bir laptobum var. 12 yıllık. Şuan w10 modifiye iso var ama baya yavaşlamış laptop

intel 2.nesil i5 işlemci

4gb ram

nvidia 520mx ekran kartı

samsung evo 860 ssd var

laptobun kullanım amacı disney plus - exxen - netflix - youtube - spotify - opera başka hiç bir şey yapmıyorum

performans bir windows sürümü arıyorum 

varmı önerebileceğiniz

teşekkürler

RimPalace, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar selamlar.

Evde eski bir laptobum var. 12 yıllık. Şuan w10 modifiye iso var ama baya yavaşlamış laptop

intel 2.nesil i5 işlemci

4gb ram

nvidia 520mx ekran kartı

samsung evo 860 ssd var

laptobun kullanım amacı disney plus - exxen - netflix - youtube - spotify - opera başka hiç bir şey yapmıyorum

performans bir windows sürümü arıyorum 

varmı önerebileceğiniz

teşekkürler

Hocam aralık ayında yani bundan bir hafta önce sizin laptopun benzeri bir toshiba (ki bu laptopun işlemcisi ikinci nesil i3 işlemci )laptopa önce donanımsal  upgrade yaptık.Rami 8 gb ye çıkardık.240gb A400 Kingston taktık. Arkasından linkteki işletim sistemini kurduk. Arkadaş şu an için laptopun hızından çok memnun.İ sterseniz deneyin. Bende 4.nesil i3 işlemcili mini pc'ye windows 11 dahil bir çok versiyondan sonra bu işletim sistemini kurarak istediğim performansı yakaladım. İnşaAllah sizi de memnun eder. 

Link:

Please register to see this content.

Neden windows ? Chrome os ve hafif linux sürümlerini araştırın hoşunuza giden birisi ile çok daha performanslı ve stabil kullanırsınız.

Ayrıca yüklemden önce usb bellekten kullanarak deneyip görebilirsiniz.