Jump to content

2.500 3.00 ₺ Pc Toplama önerisi

Share

Recommended Posts

Selamın aleyküm hayrılı akşamlar diliyorum herkese başlığı okurken bazıları belki bu fiyata zor falan diyebilir lakin gücüm bu kadar benim 2.el parçalar da satın alıp kasaya dizebilirim max yazdığım fiyat için parça önerirseniz çok sevinirim yardımcı olacaklara teşekkürler.

Hocam 2.el parçalarla dahil bu fiyata pc dizmeniz nerdeyse olanaksız 
i5 2400 işlemcili 2.el bilgisayar 3600 lira fiyat gördüm

Elle en düşük fiyatlı donanımları baz alıyorum fiyat 5419 lirayı görüyor.

Laptop vardır diyorum 4 bin liradan ucuz laptop yok

Tabletle telefon yenilenmiş dışında işinize yaracak bulmanız zaten imkansız

Apu(Ekran kartına ekstra para vermeyin diye düşünüyorum) Sistem dizeyim diyorum en düşük fiyatlı güncel anakart 1157 lira , işlemci amd athlon 3000G olsa 1200 lira , ram hikvision marka 16 gb yapsak 800 lira hadi 8'e düşürsek 500 lira para şimdiden bitti zaten kasa ile ssdye para kalmadı (kasa powerli olunca dahada pahalı oluyor) eklersem fiyat 5 bini geçiyor.

Dizilmişi varmı diye baktım belki öyle ucuz bulurum diye şunu bulabildim bundada 4405 lira fiyat var
(

Please register to see this content.
)

Bu bütçeyle toplayacağınız herhangi bir makine 73 model torostan farksız olacaktır.

Yani bütçenizi çok daha iyi alınabilir rakamlara çıkardığınız zaman düşünmenizi tavsiye ederim

Edited by SoNKraL_
  • Like 4

amd_turkey, 4 dakika önce yazdı:

O fiyata 2. el bile zor.. 

Bu arada sende olan parçalar ne? Kullanım amacı ne? 

Hocam bu fiyat bandında kullanım amacı diye birşey olamaz yazılan fiyatın tek bir açıklaması var.
İşime Yarar en ucuz makine arıyorum demektir.

• Like 2

elimde Xeon e5450 3.00ghz/12m/1333 ve gigabyte ep45c-ds3r  6gb 1333 mhz ram  ve asus gt 710 var  sistemi değiştirdiğim için boşa çıktı internet için tüm işlerini rahatlıkla görür 1800 e  hepsini bırakırım sana  uygun görürsen iletişime geçersin

• Like 2

Teşekkür ederim güzel cevaplarınız için sınavlarımdan dolayı giriş sağlayamadım bir arkdaşımın kasası varmış işlemci iyiyse 2 gb ram var dedi yükseltmeye çalışıp yeni temiz bir kasaya aktarıp idare etmeye çalışacağım teşekkürler tekrardan....

sarayli_, 08.01.2023 - 12:09 yazdı:

elimde Xeon e5450 3.00ghz/12m/1333 ve gigabyte ep45c-ds3r  6gb 1333 mhz ram  ve asus gt 710 var  sistemi değiştirdiğim için boşa çıktı internet için tüm işlerini rahatlıkla görür 1800 e  hepsini bırakırım sana  uygun görürsen iletişime geçersin

bu kasayı kaçırmayın derim hocam @Ghostmltbi ram takviyesiyle baya kurtarır

• Like 1

bazen itopya, vatan bilgisayar gibi şirketler youtube kanalları ile anlaşıp süreli ve sınırlı sayıda sistem satıyorlar; mesela 6-7 bin tl arasında alabileceğiniz ekran kartını adamlar hazır kasalı sistem ile 10 bine satıyor, diyeceksiniz normal ! normal değil ellerindeki stokları eritmek için bazen çok düşük kar ile satıyorlar benden size tavsiye reklam olmasın diye youtube kanallarının ismini yazmıyorum alacağınız zaman bana özelden mesaj atabilirsiniz size isimlerini veririm: eğer adminler izin verirlerse buraya da kanal isimlerini yazabilirim...

Deep&Blue, 2 saat önce yazdı:

bazen itopya, vatan bilgisayar gibi şirketler youtube kanalları ile anlaşıp süreli ve sınırlı sayıda sistem satıyorlar; mesela 6-7 bin tl arasında alabileceğiniz ekran kartını adamlar hazır kasalı sistem ile 10 bine satıyor, diyeceksiniz normal ! normal değil ellerindeki stokları eritmek için bazen çok düşük kar ile satıyorlar benden size tavsiye reklam olmasın diye youtube kanallarının ismini yazmıyorum alacağınız zaman bana özelden mesaj atabilirsiniz size isimlerini veririm: eğer adminler izin verirlerse buraya da kanal isimlerini yazabilirim...

hocam 13 binden aşağı eli yüzü düzgün iş yapar makine kalmadıki hocam sizin dediğiniz makineler vasatın bi tık üstüler

SoNKraL_, 2 saat önce yazdı:

hocam 13 binden aşağı eli yüzü düzgün iş yapar makine kalmadıki hocam sizin dediğiniz makineler vasatın bi tık üstüler

daha iyisini kendiniz toplasanız maliyeti daha fazla oluyor, her koşulda varyasyonlarını yaptım hazır sistemler daha avantajlı oluyor; firmalar topluca aldıklarından bazı ürünlerini kardan zarar edip satışlarını öyle yapıyorlar; en kötü ihtimal ile son zamanlarda şok markette hazır kasalar satıldı onların bileşenlerini örnek fiyat alıp aşağı yukarı piyasa fiyatını bulursunuz

bir tavsiye daha vereyim; amd veya intel işlemcili bir sistem toplayacaksanız anakartınız her daim iyi olsun, çünkü anakartın çipi bile bütün sistemdeki kararlılık ve performansa çok etki ediyor örnek vermek gerekirse z690 serisi en ucuz anakart b660 serisinin en iyi anakartından daha iyidir...

örnek link olarak size amazon satış sitesinden veriyorum demek istediğimi daha iyi pekiştirmek adına;

bu anakart fiyatı her nekadar daha pahalı olsa da

bu anakartın verdiği performansı veremez

Please register to see this content.

nedeni kullanılan çip, birindeki kullanılan çip mimarisi en üst seviye diğeri ise orta seviye

sözün özü, anakartınız iyi olsun diğer bileşenler paranız oldukça arttırılabilir...

• Like 1