Jump to content

Windows 10 Kurulum Yardım

umutrey
 Share

Recommended Posts

NE yaptıysam hadi sizi bir ağa bağlayalım bölümünü geçemedim windows 11 kurabiliyorum ama windows 10 kurulumu yapamıyorum bu bölümü ne yaptıysam yapayım geçemiyorum windows 10 da 
OOBE Network kapatmayı denedim olmuyor
Tekrar aynı yerde kalıyor 

Yardımlarınızı bekliyorum

1. Yol:

-Ethernet yani kablolu internete bağlanıyorsan ethertnet kablosunu hesap oluşturana kadar çek ve internete bağlayalım yazan kısımda altta internet bağlantım yok v.s. yazar internet bağlantım yok seçeneğini seçerek yerel hesap oluşturmayı dene...

2. Yol:

-Disk düzenleme (ilk gelen ekran Disk yenile, Sil v.s. yazan ekran) ekranına geldiğinde Shift + F10 yazarak CMD ekranına geç ve aşağıdaki komutu gir...

netsh i s i

yaz...

Karşına böyle bir ekran gelecek:

Screenshot_2.jpg.478983ebb8498b122f4d4cb7124b9e2e.jpg

Tabiki sende VMware yazanlar gelmeyecek. Interface Name yazan kısmı aşağıdaki kodun gerekli kısmına gireceksin...

Buradaki ağ bağlantılarını gördükten sonra aşağıdaki komutu gireceksin. Bu komutu girdiğinde ethernet kablosunu çekmene gerek kalmaz...

netsh i se i "Interface Name" d

komutunu giriyorsun...

"Interface Name" olarak ifade edilen kısma ilk komut sonrası gelen ekranda "Interface Name" yazan kısmı gireceksin. Yani bende "Ethernet" var. Onu devre dışı bırakmak için komutu şu şekilde girmem gerekiyor. 

netsh i se i "Ethernet" d

olarak komutu girdiğim de ethenet ağı devre dışı kalır. Komutun sonundaki "d" disabled (devre dışı bırak) anlamına gelir. Bu şekilde ethenet kablosunu çekmeden komutlarla ağ bağlantını devre dışı bırakmış olursun. Ve internete bağlayalım diye bir ekran geldiğinde "internet bağlantım yok" seçersin. Yerel Hesap oluşturduktan sonra ilk gelen işlem yapan ekranda da komutu şu şekilde girerek ağ bağlantını etkinleştirebilirsin...

netsh i se i "Ethernet" e

Bu komuttaki "e" enabled (etkinleştir) anlamına gelir ve bu komutu girdikten sonra ağ bağlantını tekrardan aktif eder...

Etkinleştirme komutunu da yanlış hatırlamıyorsam yerel hesap oluşturduktan sonra Dil, Bölge, Klavye v.s. gibi mavi renkli bir ekran geliyor. Etkinleştirme komutunu burada girebilirsin...

NOT: "Ethernet" semboliktir. Sen ethernet kullanmıyor olabilirsin. Bundan dolayı " " Bu iki tırnak olan kısma resim olarak eklediğim ekrandaki "Interface Name" yazan kısmın altında ne yazıyorsa onu birebir yazman gerekiyor. Yani büyük/küçük harf birebir girmen gerekiyor...

Yol 3:

-İnternete bağlayalım kısmı geldiğinde yine shift + F10 klavyeden basarak CMD ekranını aç ve şu komutu gir...

OOBE/BYPASSNRO

yazıp enterladığında yeniden başlaması gerekir. Yeniden başlarsa karşına ilk gelen ekran da "yerel hesap" oluşturma ekranına atması gerekiyor...

NOT: Bu tip sorunlar yaşamamak için ethernet kablosu takılıysa çıkarıp işlem yapabilirsin. Wifi listesinden kendi wifi' ne bağlandığında genelde Windows "Microsoft Hesabı" oluşturman için can sıkıcı şekilde uğraştırıyor. Ağa bir şekilde bağlandıysan Yol 2 olarak verdiğim kodlarla hesap oluşturma kısmını geçene kadar ağ bağlantını cmd komutlarıyla devre dışı bırakabilirsin...

NOT2: Yol 2' yi kullanıp ağ bağlantısını CMD komutuyla devre dışı bırakıp "internet bağlantım yok" kısmını geçip yerel hesap oluşturduktan sonraki ilk ekran da belirttiğim şekilde ağı tekrar aktif etmeyi unutma...

NOT3: Yol3 yazan kısmı kullandığında girdiğin "/" sembolü klavyeden sağ shift + üstteki numaralardan 7' ye tıklayarak giriyorsun...

Edited by deli_petro06
  • Like 1
  • Thanks 2