Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 11 Gezgin Hakkında

canpolat11
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bu windows 11 de win 10 daki gibi müzik dolu bir klasörde üste müzik araçları çıkmıyor yani tümünü yürüt diye birşey gelmiyor klasörün niteliği müzik ama öyle bir şey yok ayrı ayarımı yapmam lazım yoksa win 11 de yokmu ??

MrRush, 12 saat önce yazdı:

Gezginde böyle bir seçenek yok. Sağ menü kullanarak yürütebilirsin.

ClassicShell explorer belki gezginde menü ekleyebilir. Denemedim ama denemek lazım. Windows 11 ile uyumu nedir bilemiyorum. 

hmm anladım hocam ya win 7 de bile var win 11 de yokmu anlmaıdım sürüm ile mi alakıla acaba ?

canpolat11, 11.01.2023 - 11:52 yazdı:

hmm anladım hocam ya win 7 de bile var win 11 de yokmu anlmaıdım sürüm ile mi alakıla acaba ?

Merak ettim. Windows gezgininde Hızlı Erişim>Müzikler klasörüne ulaştım. Oradaki mp3 dolu bir klasöre sağ tıklayınca sözünü ettiğiniz menüler geliyor. Başka bir klasörde, örneğin 'Belgeler' dizininde, içerisinde mp3 bulunan bir klasöre sağ tıklayınca bu menüler çıkmıyor. Normal bir klasörmüş gibi davranıyor.

Edited by raskolnikov
  • Like 1

wpvAtIM.png

Windows 11 22h2 de Ribbon Etkinleştirme engellenmiştir. Farklı bir yol ile ulaşabilirsiniz.

Biraz araştırıp kısayolunu buldum.

powershell.exe -nop -ep bypass -c "& {"Start-Process \"Control\"; $wshell = New-Object -ComObject wscript.shell; $null = $wshell.AppActivate(\"Control Panel\"); Start-Sleep 0.75; $wshell.SendKeys("'""^"lDesktop~"'")}"

Bu komutu kopyala ve bir Kısayol oluştur. Adlandır ve kullanmaya başla.

Başka bir yöntemde şöyledir. Denetim Masası-Küçük Simgeler-Yukarı Ok tuşu...

MEfkH43.gif

Edited by MrRush
  • Like 2

çok çok teşekkür ederim doğrudur hocam ben başka siteden performen sürümü indirmiştim ondan mı pdateler falan da kapalı diye biliyorum aslında win 7 de kalacaktım ama  stabil diye ama yüklemşiken win 11 kurayım dedim hatta hem kali linux hem win11 kullanıyorum

• Like 1

MrRush, 18 saat önce yazdı:

Windows 11 22h2 de Ribbon Etkinleştirme engellenmiştir. Farklı bir yol ile ulaşabilirsiniz.

Biraz araştırıp kısayolunu buldum.

powershell.exe -nop -ep bypass -c "& {"Start-Process \"Control\"; $wshell = New-Object -ComObject wscript.shell; $null = $wshell.AppActivate(\"Control Panel\"); Start-Sleep 0.75; $wshell.SendKeys("'""^"lDesktop~"'")}"

Bu komutu kopyala ve bir Kısayol oluştur. Adlandır ve kullanmaya başla.

Başka bir yöntemde şöyledir. Denetim Masası-Küçük Simgeler-Yukarı Ok tuşu...

Please register to see this content.

kodlu yöntem çalıştı lakin her seferinde çalıştırmak isityor çünkü direk masaüstünü açıyor gezgini yani soradan açınca klasöre gidip öyle tümünü yürüt diyebiliyorum denetim masasındaki yöntem olmadı

canpolat11, 6 saat önce yazdı:

kodlu yöntem çalıştı lakin her seferinde çalıştırmak isityor çünkü direk masaüstünü açıyor gezgini yani soradan açınca klasöre gidip öyle tümünü yürüt diyebiliyorum denetim masasındaki yöntem olmadı

StartAllBack kesin çözüm:

gVpYLEn.png

• 3 hafta sonra ...