Jump to content

Microsoft, Windows 8.1'i Resmen Emekliye Ayırdı

Fenerbahceli59
 Share

Recommended Posts

Microsoft, yayınladığı son güncelleme ile Windows 8.1'e olan desteğini tamamen sonlandırdı.

12.01.2023 - 09:58
Güncelleme : 12.01.2023 - 10:21
Telegram ile paylaş

Microsoft, Windows 8.1'i resmen emekliye ayırdı
2013 yılında Windows 8 işletim sisteminin daha geliştirilmiş bir sürümü olarak tanıtılan Windows 8.1, yolun sonuna geldi.

Eski işletim sistemine olan destek, 10 Ocak 2023 tarihinde yayınlanan son güncelleme ile resmen sona erdi.

Microsoft, Windows 8.1'in yaklaşık 10 yıl öncesinin teknolojisi için tasarlandığını ve bu nedenle yeni işletim sistemine geçilmesi gerektiğini söylüyor.

Windows sürümleri içerisinde yüzde 2.45 civarında bir paya sahip olan Windows 8.1, daha çok kurumsal kullanıcılar tarafından tercih ediliyordu.

Windows 8.1, Windows 7 ile birlikte 10 Ocak'tan itibaren güvenlik güncellemeleri ve teknik destek alamayacak.

windows 8.1

Microsoft, sürüm yükseltmenizi öneriyor
Windows 8.1 ile çalışmaya devam eden kullanıcıların, mümkün olan en kısa sürede daha yeni bir Windows sürümüne yükseltme yapmaları öneriliyor.

Çünkü artık Windows 8.1 sürümünde meydana gelen sistem açıkları, güncelleme ile düzeltilmeyecek.

Kaynak: https://www.ensonhaber.com/otomobil/microsoft-windows-81i-resmen-emekliye-ayirdi

En uzun süre kullandığım sistemdi. Yazık ettiler win 8 e. Win 8 üzerinden geliştirseydiler keşke. Microsoft işine geldiği gibi davranıyor sistemler e nede olsa mal onların. 

• Like 1