Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hdmı Kaplo Ile Tv Ye Görüntü Aktarmada Windovs10 Ile Windovs11 Arasınd

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

windovs10 ile windovs11 arasında ne fark varkide.  aynı bilgisayar. aynı hdmı 6 metrelik kaplosu İLE. windovs10 da  laptoptan video görüntüsü aktardığımda .
 windovs10 da  video sesini alabiliyorum. aynı bilgisayara windovs11 kurunca ses alamıyorum.
oysa  windovs10 dada. windovs11 dede tüm dırverleri hiç eksiz kuruyorum. ve arattığımda eksik drıver olomadıgını görüyorum . buna rağmen  windovs11 kuruluyken. bu acer laptopumda  neden ses aktarımında sorun yaşıyorum.
  bu konuda  tecrübesi olan varsa benimle paylaşırşa çok makbule gececek .
 bir ara yani 2 sene öncesi BU LAPTOPA bir windovs11 kurdugumda. aynı kablo ve laptop ile. aynı tv den EKRANA VİDEO aktardıgımda. videodan ses almıştım.  bu güncel sürümlerdede SES  almak istiyorum. ama bir türlü bu işi çözemedim . 
bilgisayarımda hem windovs10   hemde windovs11 kurulu.
 eğer laptoptan 65 inçlik tv ye HDMI kaployla video aktaracaksam. mutlaka  windovs10 ile  bilgisayarımı açmak zorunda kalıyorum.  çünkü sesiyle birlikte görüntüyü. ancak windovs 10 işletim sistemi ile bilgisayarımı açarsam ses  alabiliyorum  bu konuya bir çare arıyorum 

Gariptir aynı sorunu bende yaşıyorum ses var ama görüntü yok
Evdeki eski tv olan 32PFL5206yı 2.ci mönitör yapayım dedim 3 ayrı laptop 3 ayrı kablo denemediğim mod kalmadı tvye görüntü gelmiyor arkadaş
VGA kablo taksam direk tvyi mönitör olarak kullanmak zorundayım buda benim işime gelmiyor.
TV desteklemiyor desem tv 13 senelik 10-15 defa farklı tarihlerde aynı kabloyla yayın aktardığımı film dizi aile videoları izlediğimi hatırlıyorum ben şimdi niye olmuyor anlamış değilim

Not: Pclerde windows 7 , windows 8.1 ve win 10 bulunmakta

Bunun nedeni sürücü kaynaklıdır. Örneğin intel hd530 için önerilen sürücülerden bazılarını yüklediğimde görüntü var ama ses yok. Size tavsiyem win10 da çalıştığından emin olduğunuz sürücüyü win11 üzerinde yükleyin. Sürücü güncellemesini de iptal edin. Hatta mümkünse internetinizi kapatarak deneyiniz. Benden bu kadar. Saygılarımla

• Like 2

Acaip şaşılacak bir durum. Ancak Bende Win11 Pro X64 kurulu Laptopum HDm ile TV ye bağlı hiçbir sorun yok. Hdm uzunluğu 3M Tv samsung Smart Tv aynen dediğim gibi hiçbir drıver tanıtmadım Windows Update ile Drivereri tanıttım Ondan olabilirmi Acaba ?