Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ventoy Command Line Installer

mephistooo2
 Share

Recommended Posts

• mephistooo2 changed the title to Ventoy Command Line Installer
  • mephistooo2 unpinned and pinned this topic
  • Editor
mustafakarasan, 22 dakika önce yazdı:

bunun ventoy kurulum exesinden farkı nedir acaba.bu sadece ventoy sanırım.diğer revizyon7 olan sürüm için değil gibi

Ventoy v1.0.88 sürümü ile tamamen komut ile kurulum desteği sağladığı için ben de sadece komut arayüzünden kurulabilen bir betik dosyası hazırladım.

Ventoy2Disk.exe ile arayüz üzerinden yapılan tüm kurulum seçenekleri bu betik dosyası tarafından da desteklenmektedir.

Sizin bahsettiğiniz Ventoy & Grub2FM MultiBoot çalışması.

Onu da güncellemeye devam edeceğim...

• Like 1

mephistooo2, 16.01.2023 - 10:01 yazdı:

Ventoy v1.0.88 sürümü ile tamamen komut ile kurulum desteği sağladığı için ben de sadece komut arayüzünden kurulabilen bir betik dosyası hazırladım.

Ventoy2Disk.exe ile arayüz üzerinden yapılan tüm kurulum seçenekleri bu betik dosyası tarafından da desteklenmektedir.

Sizin bahsettiğiniz Ventoy & Grub2FM MultiBoot çalışması.

Onu da güncellemeye devam edeceğim...

@mephistooo2kardeşim legacy ve uefi bioslarda harici hdd den kurulum yapmayı sağlıklı bir şekilde bir türlü çözemedik bu sorunu aşamadık dosya sisteminin ntfs olması gerekiyor protected programı sadece ntfs destekliyor hdd yazma koruması için başka pc lerde çalışıyor lakin multiboot olayını bir türlü çözemedik bu sorunu nasıl aşabiliriz

• Editor
lamont, 2 saat önce yazdı:

@mephistooo2kardeşim legacy ve uefi bioslarda harici hdd den kurulum yapmayı sağlıklı bir şekilde bir türlü çözemedik bu sorunu aşamadık dosya sisteminin ntfs olması gerekiyor protected programı sadece ntfs destekliyor hdd yazma koruması için başka pc lerde çalışıyor lakin multiboot olayını bir türlü çözemedik bu sorunu nasıl aşabiliriz

Hiçbir şey anlamadım :huh: :D

Kurulumda istersen depolama alanını ntfs olarak seçersin, betik dosyası kurulumda soruyor kullanıcıya.

Protected programının kurulumla ve multibootla ne alakası var?

Edited by mephistooo2

mephistooo2, 42 dakika önce yazdı:

Hiçbir şey anlamadım :huh: :D

Kurulumda istersen depolama alanını ntfs olarak seçersin, betik dosyası kurulumda soruyor kullanıcıya.

Protected programının kurulumla ve multibootla ne alakası var?

protected programı yazma koruması için kullanılıyor sadece ntfs destekliyor viruslü pc taktıgımızda içinde programlarda olacagı için virus girmesin diye lakin onunda şartı ntfs olması gerekiyor fat32 çalışmıyor amaç viruslü pc taktıgımızda sorun çıkarmasın secure boot uefi de sorun çıkarıyor mbr çalışıyor uefi de çalışmıyor yada tam tersi oluyor bu konu net bir şekilde çözüm bulamadım